Zavrieť

Porady

Stolová kotúčová píla. Akú?

Zdravím.

Keďže rád pracujem s drevom, a chcel by som sa stať "hobbystolárom", uvažujem, že kúpim stolovú kotúčovú pílu. Cenovo by to malo vyzerať max. okolo 15000Sk. Našiel som "jednoduchšie" modely za 3000-4000 Sk, no nezdali sa mi vhodné na precíznu prácu. Myslím napr. na presné nastavenie uhla rezu, na presné nastavenie pravítka. Vyhliadol som si model Proma PKS-315S, kvôli stabilne vyzerajúcej konštrukcie a posuvnému vozíku.
Má s ním niekto skúsenosti? Akú inú značku, model by ste doporučili do uvedenej cenovej hladiny? Kde sa radia kvalitou značky, Proma, Ferm, Al-Ko, Güde, atď.?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matoaudi je offline (nepripojený) matoaudi

    matoaudi
    ja som kupil MAKITA MLT100 za 300,-€ v akcii!!!
    kašli na ferm a podobné značky, to nieje ani pre hoby stolárov, ale pre tých, ktorí potrebujú raz za 2 mesiace odpíliť nejakú dosku...
    hodí sa napríklad výškové nastavenie pílového kotúča a takisto nastavenie uhla kotúča...

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    z.j Pozri príspevok
    Zdravím.

    Keďže rád pracujem s drevom, a chcel by som sa stať "hobbystolárom", uvažujem, že kúpim stolovú kotúčovú pílu. Cenovo by to malo vyzerať max. okolo 15000Sk. Našiel som "jednoduchšie" modely za 3000-4000 Sk, no nezdali sa mi vhodné na precíznu prácu. Myslím napr. na presné nastavenie uhla rezu, na presné nastavenie pravítka. Vyhliadol som si model Proma PKS-315S, kvôli stabilne vyzerajúcej konštrukcie a posuvnému vozíku.
    Má s ním niekto skúsenosti? Akú inú značku, model by ste doporučili do uvedenej cenovej hladiny? Kde sa radia kvalitou značky, Proma, Ferm, Al-Ko, Güde, atď.?
    Ďakujem za rady.
    Na stolovej píle ťažko dosiahneš precíznu prácu,vždy musí nasledovať obrobenie rezných ploch hobĺovaním alebo brúsením.

    Dobrý výber stolových píl a iného náradia som videl v "Epitö-anyag",obdoba nášho Baumaxu, na vjazde do Miškolca.
    Chcem si vyrábať vlastné ule a chcem sa spýtať Membera či by mi na to postačovala makyta MTL 100.Je tam treba dodržať celkom presnosť najmä pri výrobe rámikov a le na druhej strane najväčší rozmer ula je 50 cm,takže sa tam pracuje s krátkymi obrobkami.

    Stolová kotúčová píla. Akú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.