Zavrieť

Porady

ako zabraniť žene siahnut na dedičstvo?

Vedeli by ste mi poradit?Sme traja bratia, dvom nam matka dala po 1milione sk ako nahradu za rodičovsky dom, a tretiemu dala rodicovsky dom s tym ze ju dochova a my si nebudeme robit narok na dom. Pol miliona som použil na kupu pozemku druha polovica bude použita na vyplatenie uveru na byt ktory teraz splacame a ciastočne na vystavbu domu na dannom pozemku. Da sa nejak zabezpečit zmluvou medzi matkou a mnou,aby v pripade rozvodu nemala žena narok na pozemok a časť domu kedže boli na ne použite peniaze z dedičstva?aby to bolo pravne uznane. a hlavne da sa napisat nejak zmluva o dedičstve aby neboli odvadzane žiadne dane alebo ine platby z darovanej sumy? hotovosť ktorou nas vyplatila je nadobudnuta za pozemky ktore ona sama zdedila po pradedovi, a pre mna je nemoralne aby coby len zena dufala ze ťažko ziskane pozemky pradedom ktore teraz boli spenažene mohol si na to narokovat niekto cudzi i ked ide o moju ženu v pripadnom rozvode. proti spoločnom využivani nemam problem ale ak by doslo k rozvodu.
dakujem
Naposledy upravil miroslav.s : 07.07.08 at 11:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    miroslav.s Pozri príspevok
    Vedeli by ste mi poradit?Sme traja bratia, dvom nam matka dala po 1milione sk ako nahradu za rodičovsky dom, a tretiemu dala rodicovsky dom s tym ze ju dochova a my si nebudeme robit narok na dom. Pol miliona som použil na kupu pozemku druha polovica bude použita na vyplatenie uveru na byt ktory teraz splacame a ciastočne na vystavbu domu na dannom pozemku. Da sa nejak zabezpečit zmluvou medzi matkou a mnou,aby v pripade rozvodu nemala žena narok na pozemok a časť domu kedže boli na ne použite peniaze z dedičstva?aby to bolo pravne uznane. a hlavne da sa napisat nejak zmluva o dedičstve aby neboli odvadzane žiadne dane alebo ine platby z darovanej sumy? hotovosť ktorou nas vyplatila je nadobudnuta za pozemky ktore ona sama zdedila po pradedovi, a pre mna je nemoralne aby coby len zena dufala ze ťažko ziskane pozemky pradedom ktore teraz boli spenažene mohol si na to narokovat niekto cudzi i ked ide o moju ženu v pripadnom rozvode. proti spoločnom využivani nemam problem ale ak by doslo k rozvodu.
    dakujem
    Ak už teraz takto rozmýšľaš, mám pre Teba jedinú radu. Ulož si ten svoj milión niekde na účet alebo do pančuchy, a teš sa z neho. Dom dostavajte s manželkou zo spoločných prostriedkov a pri prípadnej deľbe BSM, nebudeš sa musieť o svoj milión báť. Pritom Ti odpadnú všetky starosti s uzavretím zmluvy s matkou, s odvodom daní alebo inými platbami z darovanej sumy. A tiež Ti odpadnú starosti s tým, že sa pradedo bude obracať v hrobe, lebo Tvoja manželka by prípadne mohla nemorálne profitovať z jeho mozoľov. Alebo je to všetko inak?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Petra Nová Pozri príspevok
    Ak už teraz takto rozmýšľaš, mám pre Teba jedinú radu. Ulož si ten svoj milión niekde na účet alebo do pančuchy, a teš sa z neho. Dom dostavajte s manželkou zo spoločných prostriedkov a pri prípadnej deľbe BSM, nebudeš sa musieť o svoj milión báť. Pritom Ti odpadnú všetky starosti s uzavretím zmluvy s matkou, s odvodom daní alebo inými platbami z darovanej sumy. A tiež Ti odpadnú starosti s tým, že sa pradedo bude obracať v hrobe, lebo Tvoja manželka by prípadne mohla nemorálne profitovať z jeho mozoľov. Alebo je to všetko inak?
    Stačí obyčajná darovacia zmluva, v ktorej je presne uvedené, že matka obdarúvava teba a nie vás ako manželov. Daň z darovania sa neplatí už dobrých pár rokov.

    Ak z tých peňazí sa kúpiš pozemok, môžeš to kupovať iba na svoje meno, nakoľko kupuješ z peňazí, ktoré nie sú súčasťou spoločne nadobudnutého majetku počas manželstva.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak chceš pozemok kupovať len ty sám a za peniaze od matky, urobte s manželkou zúženie BSM (bezpodielového spoluvlastníctva manželov) notárskou zápisnicou na tento právny úkon. V takom prípade bude nehnuteľnosť iba tvoja.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Priklánam sa k názoru Petry Novej.Pokiaľ uvažuješ takto,máš na to samozrejme právo,sú to Tvoje peniaze a Tvoje dedičstvo a človek nikdy nevie,ako sa to s manželstvom vlastne skončí.Použiť tieto peniaze ale na stavbu domu a kúpu pozemku pre rodinu,postaviť dom s manželkou...no neviem..ak myslíme dopredu tak mysli aj na to,čo spravíš,ak budeš chcieť manželku v štyridsiatke vymeniť za mladší model.Vysťahuješ ju aj s Tvojimi detičkami na ulicu?Alebo si nasťahuješ mladú do domu s Tvojimi puberťákmi a prvou manželkou?Radila by som nepoužiť tie peniaze na stavbu spoločného domu ani na kúpu pozemku pod dom.Daj si ich na účet a nechaj pracovať.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 150 obč. zák.
    Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok ...

    Aj keď nová vec bude v BSM, môžeš žiadať svoje späť - ak to dokážeš.

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    Petra Nová Pozri príspevok
    Ak už teraz takto rozmýšľaš, mám pre Teba jedinú radu. Ulož si ten svoj milión niekde na účet alebo do pančuchy, a teš sa z neho. Dom dostavajte s manželkou zo spoločných prostriedkov a pri prípadnej deľbe BSM, nebudeš sa musieť o svoj milión báť. Pritom Ti odpadnú všetky starosti s uzavretím zmluvy s matkou, s odvodom daní alebo inými platbami z darovanej sumy. A tiež Ti odpadnú starosti s tým, že sa pradedo bude obracať v hrobe, lebo Tvoja manželka by prípadne mohla nemorálne profitovať z jeho mozoľov. Alebo je to všetko inak?

    Ahoj.

    Ja to zostručním :
    Keď nechceš , aby ti žena nesiahla , mal si (s takýmito názormi) siahnuť na peniaze a nie na ňu.

    Ahoj
    Ka Mil

    ako zabraniť žene siahnut na dedičstvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.