Zavrieť

Porady

ZŤP - registračná pokladnica

Poprosím vás o radu. Môj známy, ktorý je ZŤP a má chránenú dielňu nepoužíva registračnú pokladnicu. Podniká už od r.1997. Má alebo nemá povinnosť používať registračnú pokladnicu. Pri kontrole z DÚ ju od neho nevyžadovali, ale teraz mal kontrolu zo SOI a oni chcú od neho presný zákon, podľa ktorého je oslobodený od používania registračnej pokladnici. Prosím Vás pomôžte, ja to nemôžem nikde nájsť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    **Gabika** Pozri príspevok
    ... teraz mal kontrolu zo SOI a oni chcú od neho presný zákon, podľa ktorého je oslobodený od používania registračnej pokladnici.
    VYHLÁŠKA
    Ministerstva financií Slovenskej republiky
    z 22. februára 1994
    o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení vyhlášky Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 59/1995 Z. z., vyhlášky Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 353/1996 Z. z., vyhlášky Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 735/2004 Z. z. a vyhlášky 679/2006 Z. z.
    § 2
    Na účely tejto vyhlášky sa rozumie
    m) poskytovaním služieb poskytovanie služieb, ktoré sa vykonávajú na základe oprávnenia na podnikateľskú činnosť,5) s výnimkou služieb poskytovaných
    1. držiteľmi preukazu ZŤP a ZŤP-S,
    t) predajom tovaru predaj, ktorý sa vykonáva na základe oprávnenia na podnikateľskú činnosť,5) s výnimkou predaja
    6. tovaru držiteľmi preukazu ZŤP a ZŤP-S,

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nika.sum Pozri príspevok
    ahoj, nasla som, ze stale plati ze obcan s preukazom ZTP nemusi evidovat trzby za predaj tovaru a sluzby v ERP, cize ani uhradu faktur. Prosim len o potvrdenie. Dakujem
    ZŤP nemusí mať ERP,(ale ak má obchod,a tam zamestnanca,tak tam musí mať pokladňu.)
    nika.sum velmi pekne dakujem, bolo to pre jednu znamu ani nie pre moju klientku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V čom podniká? Bez toho ti nevieme pomôcť.

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    Predáva noviny a rozličný tovar, ako sú trvanlivé potraviny, čistiace a hygienické potreby, malinovky, pivo, občas nejaký alkohol.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    **Gabika** Pozri príspevok
    Predáva noviny a rozličný tovar, ako sú trvanlivé potraviny, čistiace a hygienické potreby, malinovky, pivo, občas nejaký alkohol.
    Tak podľa mňa ide o klasickú maloobchodnú predajňu, kde ERP je potrebné.

    Viď nižšie od Rozalky.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.07.08 at 04:46

    kraisz je offline (nepripojený) kraisz

    kraisz
    Zdravím. Aj ja mám preukaz zťp-s a mám priznaný aj invalidný dôchodok. Chcem zriadiť chránenú dielňu - predajňu na autodiely, autopríslušenstvo. Tiež som sa dočítal v zákone že by som nemusel vlastniť ERP. Ale nikto mi to nevedel potvrdiť. Tak som zašiel na daňový úrad. Tam ked som položil moju otázku, že som držitel preukazu ZŤP a či naozaj nemám povinnosť používať ERP, pani na mňa pozerala akoby som priletel z marsu. Otvorila si nejakú knižku so zákonmi, a čudujúc sa čítala že je to tam naozaj, tak hned volala nejakej kolegyňe. Z ich rozhovoru sa mi zdalo že tá kolegyňa tiež nechce veriť, ona zase zobrala nejaký další a další zákon a tam to bolo tiež. Na záver mi bolo povedané "tak asi nemusíte mať". Ma vela vecí už zarazilo v tomto štáte, ale teraz to slovko "asi" to bola riadna ďalšia facka. Tak neviem od koho sa to mám opýtať keď to ani na daňovom neovládajú, mám zájsť za našou pani prezidentkou, alebo od koho sa to mám opýtať?! To je hrozný tento bordel v tomto štáte

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    "Nakupuj u odborníkov"
    Vo vyhláške je to tak, ako je uvedené v príspevku 5, v novom zákone nie je žiadna výnimka.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    dvd Pozri príspevok
    ale je.....
    napíš čo ......... a potom si pozri, na aký starý príspevok odpovedáš ...

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    myslel som to tak, ze v novom zakone je vynimka - ZTP nemusi pouzivat ERP pri predaji tovaru a poskytovani sluzieb...
    §3, odst. 2, pism. a) bod 8 a pim. b) bod 1 (zkon 289/2008) Je to tak??

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ahoj, nasla som, ze stale plati ze obcan s preukazom ZTP nemusi evidovat trzby za predaj tovaru a sluzby v ERP, cize ani uhradu faktur. Prosim len o potvrdenie. Dakujem
    Chcem sa opýtať, že tí čo boli zo SOI boli postihnutý. Pretože oni v prvom rade museli vedieť, že existujú dva zákony, ktoré oslobodzujú živnostníka- remeselníka, ktorý ponúka služby občanom je podľa paragrafu 55ods.2 písmena m a paragrafu 289ods. 2 oslobodený od tejto povinnosti mať registračnú pokladnicu. Chcel by som vedieť v čom podniká váš známi že by mi napísal na mail. Veľa živnostníkov o tomto nevie, respektívne sa ani o to nezaujímalo, z toho dôvodu zrušili aj svoju živnosť. Ešte by som chcel podotnkúť podľa obvodu ak nemá vysoký príjem štát za neho odvádza odvody.

    S pozdravom Ladislav

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.