Zavrieť

Porady

Kúpa wifi routeru

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
Používam doma v byte 1 stolový PC s tlačiarňou pripojenou cez USB + jeden notebook. Na počítači mám internet. Pre zdieľanie internetu a tlačiarne, prípadne aj prenosného disku chcem zakúpiť wifi router s USB klientom.
1) Je vhodné pri výbere routeru orientovať sa už na routery so štandartom 802.11n alebo postčuje aj nižší?
2) Aký konkrétny wifi router by ste doporučili, aby umožňoval aj USB pripojenie sieťovej tlačiarne, prípadne tiež prenosného disku?
Usporiadat
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Najskôr zosumarizujem to, čo chceš dosiahnuť:

- chceš, aby si mohol aj s notebooku aj zo stolového PC používať internet, jednu tlačiareň a jeden prenosný disk bez toho, aby museli byť zapnuté PC aj notebook súčasne

Súhlasí ?

Ak áno, potom je ešte dôležité vedieť, ako sa teraz pripájaš k internetu - či USB modemom alebo routrom (ale predpokladám, že modemom a z toho budem aj vychádzať).

V tom prípade ťa sklamem - neexistuje router, ku ktorému by si mohol USB portom pripojiť tlačiareň alebo USB prenosný disk a mohol ich používať ako sieťové. Na to, aby si mohol tieto zariadenia pripojiť priamo do sieťe, potrebuješ tzv. printserver, resp. iný typ prenosného disku - sieťový prenosný disk (ja používam tento).

Ak si ale tieto dve veci zaobstaráš, potom ti stačí kúpiť akýkoľvek modem/router s WiFi kartou a budeš mať to, čo som popísal vyššie.Napr. tento.

Ak ale nechceš investovať do drahých sieťových zariadení, dá sa zdielanie tlačiarne, internetu a USB disku spraviť aj lacnejšie - pripojíš USB disk aj tlačiareň k stolovému PC a zapneš ich zdielanie v sieti. Nevýhoda je to, že ak ich chceš používať z notebooku, musí byť stolové PC zapnuté. - Router s modemom a WiFi budeš potrebovať tak či tak.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

chlap tentokrat ti nedam za pravdu bohuzial

nove routre su uz vsestranejsie
napr Asus WL-500 neviem ktora presne seria ale stoji do 2000 korun
sluzi ako pristupovy bod most klient a router ktory obsahuje print aj file server
(dokonca velmi peknu vychytavku na stahovanie kedy dokaze stahovat na exter disk aj bez zapnuteho pc )

cize
wifi router
4 port switch
2 krat usb ak sa nem*ylim
ile server
printserver
host
klient
pristupovy bod
... atd
v jednom aj linksys ponuka podobne riesenia

a sa mi to celkom paci lebo za tu cenu ponuka dost muziky
Naposledy upravil Katabaticky : 08.07.08 at 21:51 Dôvod: *
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Katabaticky Pozri príspevok
chlap tentokrat ti nedam za pravdu bohuzial

nove routre su uz vsestranejsie
napr Asus WL-500 neviem ktora presne seria ale stoji do 2000 korun
......
OK, máš pravdu - trochu som zaspal dobu a nevšimol som si, že môj obľúbený výrobca hardweru už vyrába aj takéto šikovné mašinky.

Takže je to model ASUS WL-500G Deluxe. A dá sa kúpiť ..... všade, kde ho majú ....

Normálne rozmýšľam, že si ho zbehnem kúpiť .
Naposledy upravil chlap : 09.07.08 at 11:09 Dôvod: Aby som nerobil reklamu.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ja som ale pisal o dostupnejsej verzi premium ktora naozaj stoji do 2 tisic

tuto je on

ale videl som ho aj za lacnejsie
a este aj obycajna 500 vka sa da s neoficialnym FW prerobit na takuto masinku a cena je este o nejakyck 5 az 7 stoviek nizsia

700 ma tiez podobnu verziu ale to uz s cenou nejak nevycihali takze to uz je nerealne


///\\\
no a nepredava sa to iba v ageme ccc takuto reklamu robit :P

a zaspal si len take 2 roky myslim ze uz vtedy boli prve kusy podobneho razu este b ckove 500 ale na tu dobu nesmierne predrazene
Naposledy upravil Katabaticky : 09.07.08 at 02:41 Dôvod: ///\\\
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

chlap Pozri príspevok
Najskôr zosumarizujem to, čo chceš dosiahnuť:

- chceš, aby si mohol aj s notebooku aj zo stolového PC používať internet, jednu tlačiareň a jeden prenosný disk bez toho, aby museli byť zapnuté PC aj notebook súčasne

Súhlasí ?

Ak áno, potom je ešte dôležité vedieť, ako sa teraz pripájaš k internetu - či USB modemom alebo routrom (ale predpokladám, že modemom a z toho budem aj vychádzať).

V tom prípade ťa sklamem - neexistuje router, ku ktorému by si mohol USB portom pripojiť tlačiareň alebo USB prenosný disk a mohol ich používať ako sieťové. Na to, aby si mohol tieto zariadenia pripojiť priamo do sieťe, potrebuješ tzv. printserver, resp. iný typ prenosného disku - sieťový prenosný disk (ja používam tento).

Ak si ale tieto dve veci zaobstaráš, potom ti stačí kúpiť akýkoľvek modem/router s WiFi kartou a budeš mať to, čo som popísal vyššie.Napr. tento.

Ak ale nechceš investovať do drahých sieťových zariadení, dá sa zdielanie tlačiarne, internetu a USB disku spraviť aj lacnejšie - pripojíš USB disk aj tlačiareň k stolovému PC a zapneš ich zdielanie v sieti. Nevýhoda je to, že ak ich chceš používať z notebooku, musí byť stolové PC zapnuté. - Router s modemom a WiFi budeš potrebovať tak či tak.
Este je dolezite aj jaky typ pripojenia mas, pretoze Katabaticky ti dal link na wan router a chlap na ADSL. A ty to vo svojej otazke neudavas
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Fero11 Pozri príspevok
Este je dolezite aj jaky typ pripojenia mas, pretoze Katabaticky ti dal link na wan router a chlap na ADSL. A ty to vo svojej otazke neudavas
Ja som v tomto trochu mimo. Môžeš mi prosím objasniť aký je medzi nimi rozdiel? Keď mám štandartné pripojenie káblom od nášho ružového operátora ADSL tak si musím dávať pozor aký router kúpim.. nemusí mi fungovať ? Ide mi o niešo podobné... spraviť doma trochu väčší komfort pripojenia pre viac ľudí.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No samozrejme, ze je rozdiel, ked som dobre pochopil tak ruzovy provider je t-com a ked mas net od nich, tak musis kupit ADSL router (pises, ze mas ADSL) ten link, co ti dal Katabaticky na asus, tak s tym by ti to nefungovalo, pretoze ten sa pouziva v lokalnych sietach, prip, v metropolitnych a pod...
Takze zhanaj ADSL2+ pertoze ak v buducnosti budes chceit rychlost viac nez 8mbps tak to 2+ ti treba
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
Čo značí v súvislosti s wifi routerom výraz "BitTorrent klient" uvádzaný v jeho špecifikácii?
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

fero?
neviem sice ci nevedomost alebo kolko
ale preco by mu nemal ist router typu wan?
ved ako je teraz pripojeny na net? cez nejaky modem alebo adsl router cize zanho moze bezproblemov zapojit wan router a nemusim priplacat zbytocne za nieco co uz doma ma...

a fklude ti pojde aj ten odomna (lacnejsi) jedina nevyhoda ze budes mat o jednu krabicku doma viac (co za 3 tisicky rozdielu neviem ci je taky problem)

tak lovu zdar
0 0
lino1234 lino1234

lino1234 je offline (nepripojený) lino1234

Suhlas s katabatickym.
Doma mam ADSL router Glitel, ktory mam 15-centimetrovym drotikom prepojeny do ASUSu WL 500. Ten je prepnuty v rezime AP. Notebooky aj desktopy maju wifi sietovky, jednu tlaciaren mam na LAN, druhu na LPT a tretiu cez USB, vsetko fachci jak gula. Je zbytocne mat ASUS v rezime domacej brany, lebo vsetky sluzby zabezpeci ADSL router, vratane firewallu a DHCP servera. Akurat ten asus ma pevnu adresu a LAN tlaciaren ma pevnu.
Jednoduche, efektivne.
Na ten asus mozete dokonca napichnut USB rozbocovac a mat tam nahodeny externy USB disk, ako centralne ulozisko dat.
0 0
lasr lasr

lasr je offline (nepripojený) lasr

Pozdravujem majiteľov routra WL 500. Asi týždeň patrím medzi vás. Mám veľký problém spojazdniť LAN sieť na tom routri.
Internet mám cez WIFI pripojenú do WAN a dva počítače cez LAN a jeden notebook cez WIFI routra.
Som v sieťových odvetviach nie veľmi zdatný a tak tu je každá rada drahá. Nedostanem sa ani na tlačiareň v routri ani na externý disk.
Vďaka za každú radu.
0 0
lasr lasr

lasr je offline (nepripojený) lasr

Dik za manual. Problem je vo win, nie v routri.
0 0
Achy Achy

Achy je offline (nepripojený) Achy

lasr Pozri príspevok
Pozdravujem majiteľov routra WL 500. Asi týždeň patrím medzi vás. Mám veľký problém spojazdniť LAN sieť na tom routri.
Internet mám cez WIFI pripojenú do WAN a dva počítače cez LAN a jeden notebook cez WIFI routra.
Som v sieťových odvetviach nie veľmi zdatný a tak tu je každá rada drahá. Nedostanem sa ani na tlačiareň v routri ani na externý disk.
Vďaka za každú radu.

Pri kupe tlaciarne a HDD si prvo prestuduj, ktore dany router podporuje. Mam tiez tento router a nie vsetky tlaciarne dokaze u nas rozoznat.
0 0
lasr lasr

lasr je offline (nepripojený) lasr

Tlačiareň som už spojazdnil. Je to neskutočne super ak môžem tlačiť z notebooku bez zapnutého iného PC a ešte i vzduchom. Super. HDD som ešte nerozchodil. V nastavení routra ho vidím, len ma nechce k nemu pustiť. Vraj nemám právo. Kde si ho vydobyjem ?
0 0
Achy Achy

Achy je offline (nepripojený) Achy

lasr Pozri príspevok
Tlačiareň som už spojazdnil. Je to neskutočne super ak môžem tlačiť z notebooku bez zapnutého iného PC a ešte i vzduchom. Super. HDD som ešte nerozchodil. V nastavení routra ho vidím, len ma nechce k nemu pustiť. Vraj nemám právo. Kde si ho vydobyjem ?
A ako sa pripajas na ten disk? Ja som momentalne v praci, neviem sa konkretne na to pozriet, ale co viem, tak ono by to malo mat v sebe FTP klienta, ktory toto pripojenie umoznuje. Niesom si vsak isty...pozriem to doma. Ak sa vsak nemylim, tak sa skus na to ftp pripojit.
0 0
lino1234 lino1234

lino1234 je offline (nepripojený) lino1234

lasr Pozri príspevok
Tlačiareň som už spojazdnil. Je to neskutočne super ak môžem tlačiť z notebooku bez zapnutého iného PC a ešte i vzduchom. Super. HDD som ešte nerozchodil. V nastavení routra ho vidím, len ma nechce k nemu pustiť. Vraj nemám právo. Kde si ho vydobyjem ?
Mne ide v pohode aj Samba, FTP sa mi zdá byť dosť kostnané. Disk mám naformátovaný na FAT32. Skúšal som aj EXT, ale práve tam mám problém s právami. Fatka má tú výhodu, že disk kedykoľvek môžem odpojiť a použiť na hociakom počítači.

Skús nastaviť práva v routri na HIDDEN READ/WRITE
0 0
lino1234 lino1234

lino1234 je offline (nepripojený) lino1234

Achy Pozri príspevok
Pri kupe tlaciarne a HDD si prvo prestuduj, ktore dany router podporuje. Mam tiez tento router a nie vsetky tlaciarne dokaze u nas rozoznat.
Cauko, cez tento router nemozes tlacit akurat na tych najtupsich GDI tlaciarnach na zemeguli, ktore potrebuju pred tlacovou ulohou poslat do seba aj svoj vlastny firmware, myslim.

Kto ma zaujem, nech si prestuduje fora na www (bodka) koppel.cz/cdmawifi
0 0
lasr lasr

lasr je offline (nepripojený) lasr

Tlač je super bez problému aj cez wifi z notebooku. Oveľa lepšie ako sprístupniť v sieti.
Disk vidím, no nedovolí mi s ním nič robiť. Musím nastaviť tie prístupové práva. Neviem ako, no pozriem manuál :-)
0 0
lasr lasr

lasr je offline (nepripojený) lasr

Ešte jeden problém. Keď nastavím v routri ochranu wifi siete, tak mi ju na notebooku nenájde. Iste, je to triviálna vec, no ja sa v tom nevyznám. Ako mu na notebooku vnútim túto sieť a aké údaje (heslá kódy a pod. potrebujem poznať) ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať