Zavrieť

Porady

drevená terasa

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Môžete mi niekto prosím poradiť? Plánujeme terasu pri RD. Bude iba čiastočne krytá pergolou. Radi by sme drevenú, ale na tie drahé možno aj super kvalitné exotické dreviny proste nemáme. Chceme dať naše poctivé tvrdé drevo. Aký rozmer a hrúbku dosiek odporúčate? Čím to ošetriť aby to bolo zopár rokov pekné a bez údržbové?Uloženie na rošty vedľa seba alebo spájať aj do seba? Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Týmto nápadom sa zaoberám aj ja. Zatiaľ som zistila, že z nášho dreva je vraj na toto najlepší agát. Ten ale asi ťažko zoženiem, preto budú na začiatok musieť stačiť aj dosky z listnatého dreva. Treba ich ošetriť kvalitným náterom proti plesni, hubám ... napr. Krovsan a potom mám v pláne nejaký ekologický vodou riediteľný náter do exteriéru. Určite necháme maličkú medzeru medzi doskami, aby z nich odtekala voda.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Nedávno som videl materiál podobný tým drahým exotikám. Bola to kombinácia drevo plast - myslel som že je to drevo na pohľad k nerozoznaniu a údržba, technológia a životnosť sa asi nedajú porovnať. Ako typ sa to volalo terasové dosky TWINSON. Na nete si nájdi podrobnosti www.prpplasty.sk
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Ďakujem, nemám nič proti plastu ak je to k dobru veci, tieto plastové "dosky" vypadajú fajn, ale tá cena... skoro ako exotika.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

V prípade dreva mám celkom dobrú skúsenosť s realizáciami od (www.garwood.sk, dybala@garwood.sk), keď nemali v sortimente aspoň dobre poiradili.
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
A taký spôsob že zoženieme drevo, na píle dáme narezať na dosky, otec ohobľuje, my namoríme a namontujeme neschvaľujete? Ako vravím, každá korunka bude dobrá a toto by nemuselo ísť cez firmy. Možno to nebude na 100rokov, ale teraska bude treba :-))
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jankazb Pozri príspevok
A taký spôsob že zoženieme drevo, na píle dáme narezať na dosky, otec ohobľuje, my namoríme a namontujeme neschvaľujete? Ako vravím, každá korunka bude dobrá a toto by nemuselo ísť cez firmy. Možno to nebude na 100rokov, ale teraska bude treba :-))
Dá sa aj tak, za predpokladu, že máte zadarmo peknú guľatinu a pílu hneď u susedov. Inak máte len veľa roboty a žiadny zisk. Jednoduchšie je ísť kúpiť dosky priamo na pílu a môžete hobľovať. My sme si takúto terasu urobili. Použili sme suché dubové dosky 32 mm. Latky sú 7 cm široké a medzi nimi je 1 cm medzera. Akú to má povrchovú úpravu netuším, ale máme to už 3 roky a je to OK.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Ako písala Jarka, z naších drevín je jednoznačne najlepší agát. Keď si ho dáte impregnovať, tak do budúcna je vlastne bezúdržbový. Každý exteriérový lak treba po čase pretrieť, keď chcete, aby to pekne vyzeralo, tak aj každý rok.
Keby sa mám rozhodnúť ja, tak jednoznačne impregnovaný agát... ten máme dokonca aj odskúšaný (cca už 4 roky)
0 0
Jankom1 Jankom1

Jankom1 je offline (nepripojený) Jankom1

To je sice pekne ze teraska z dubovych dosiek ze vydrzala tri pekne roky ale naklady sa budu zvacsovat coraz viacej ako natery ktore su drahsie ako oleje na terasy a pod.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No toto je už štvrtý a možno to nabudúci rok natrieme. A možno aj nie. Už je to okukané a taká tá patina tomu celkom pristane.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Preco by bolo tazke zohnat agat? www.acaciawood.sk
0 0
groga groga

groga je offline (nepripojený) groga

A čo tak červený smrek, hrúbka dosiek 2,5 cm a na prekrytie asi 1 cm vyfrézované z rohov a pekne poukladané vedľa seba. Chcem to použiť aj ako obklad.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smrek a borovica v exterieri dlho pekne nebudu
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Agát je jednoznačne najlepší a terasy z neho robí firma www.timba.sk. Nám robili ihrisko a viem že robia aj terasy.
0 0
majo AT majo AT

majo AT je offline (nepripojený) majo AT

ha, no skuste si dať ohoblovať agátovú dosku na terasu, a potom tie drážky.Dnes to kúpite u výrobcov aj vám poradia. ale pozor!
Tý garážový, čo majú malú pilu a nemajú robotu sa chytajú všetkého a ani nevedia ako sa to robí. Ja som po niekolkych mesiacoch štúdirovania o dreve a terasách našiel firmu v Nitre, majú prehlad, rozumejú.
Prišli spravili a je super. záruka do smrti. Ja nedám na agát dopustit.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

AndrejG Pozri príspevok
Preco by bolo tazke zohnat agat? www.acaciawood.sk


Súhlasím s Andrejom. Agátové terasové dosky som zohnala vďaka tomuto linku na Porade. Samozrejme som skúšala aj iných dodávateľov kvôli porovnaniu ceny. Zistila som nakoniec, že firma v Nitre ich berie od nich z Humenného a sú rodinne prepojený. Cena bola trošku rozdielna za dosky, ale rozdiel mali aj v nákladoch za dopravu. Ostatní, ktorí inzerovali predaj týchto dosiek nakoniec priznali, že ich berú od nich. Boli to buď zamestnanci priamo, alebo ľudia, ktorí sa podieľali na preprave. Okrem nich som na Slovensku nenašla žiadneho iného výrobcu.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Rozmýšľame nad drevenou terasou a ten agát ma zaujal, ale tá stránka , čo uvádza AndrejG je tá z Humenného a tá čo si písala ty Jarka v Nitre sa ako volá?
Ja som našla dajakú firmu SORP 21 s.r.o. To je ona, alebo dajaká iná to bola?

Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nikto neriešite TWINSON, resp. WOODLOCK terasové dosky?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.rosnicka.sk/index.php?page=terasove_dosky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať