Zavrieť

Porady

Firemny Ucet

Ahojte.
Nejako som to tu nenasiel, preto sa pytam.
1 Musi mat sro ucet v banke?
2 Musi to byt firemny ucet alebo nestaci len osobny? Ved rozdiel je len v nazve, ale osobne ucty su lacnejsie.
3 A ak treba firemny ucet, neviete konkretne poradit, dobry/lacny? Vela pohybov na ucte mat nebudeme a mbank este nema firemne ucty...
Diky moc
Usporiadat
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
http://www.porada.sk/192816-post13.html
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Tento odkaz sa týka szčo.
Ak bude s.r.o. používať bankový účet, určite to nesmie byť súkromný účet /na koho na konateľa??/.
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Petra29 Pozri príspevok
Tento odkaz sa týka szčo.
Ak bude s.r.o. používať bankový účet, určite to nesmie byť súkromný účet /na koho na konateľa??/.

Platí to vo všeobecnosti. Aj,aj.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
*Fénix Pozri príspevok
Platí to vo všeobecnosti. Aj,aj.
Nesúhlasím. Nakoľko súkromný účet je na meno. A s.r.o. nie je osoba, ktorá by mohla mať meno. S.R.O. ak už má účet musí mať na obchodné meno. Inak to nie je účet s.r.o. ale niekoho iného.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

smith Pozri príspevok
Nesúhlasím. Nakoľko súkromný účet je na meno. A s.r.o. nie je osoba, ktorá by mohla mať meno. S.R.O. ak už má účet musí mať na obchodné meno. Inak to nie je účet s.r.o. ale niekoho iného.
Súhlasím so Smithom, právnická osoba nemôže používať k podnikaniu predsa súkromný účet a musí si zriadiť podnikateľský. A ak ho nepotrebuje, tak nieje povinnosť mať podnikateľský účet.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

vmsux Pozri príspevok
Ahojte.
Nejako som to tu nenasiel, preto sa pytam.
1 Musi mat sro ucet v banke?
2 Musi to byt firemny ucet alebo nestaci len osobny? Ved rozdiel je len v nazve, ale osobne ucty su lacnejsie.
3 A ak treba firemny ucet, neviete konkretne poradit, dobry/lacny? Vela pohybov na ucte mat nebudeme a mbank este nema firemne ucty...
Diky moc
mBank by casom mali poskytovat aj podnikatelske ucty. Pokial budu razit svoju strategiu aj dalej, tak by mali mat najnizsie poplatky aj na tychto uctoch..

Ja by som privital bankovy produkt, v ktorom by neboli ziadne poplatky, ale ani ziadne uroky. Co vy na to? Ano, niekedy by to bolo pre banku vyhodne, inokedy nie..
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
smith Pozri príspevok
Nesúhlasím. Nakoľko súkromný účet je na meno. A s.r.o. nie je osoba, ktorá by mohla mať meno. S.R.O. ak už má účet musí mať na obchodné meno. Inak to nie je účet s.r.o. ale niekoho iného.
Napíš mi prosím ,kde súhlasím s tým aby či už s.r.o. ,alebo FO používali na podnikanie osobný účet. Od samého začiatku som proti tomu - len vy dvaja s Kvetkou to nie a nie pochopiť. Stále ma citujete , akoby som bol za používanie osobného účtu. Raz a navždy - môj názor je : Ani FO ani s.r.o nemá čo miešať do podnikania svoje osobné účty .
Stačí takéto vysvetlenie????????
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

*Fénix Pozri príspevok
Napíš mi prosím ,kde súhlasím s tým aby či už s.r.o. ,alebo FO používali na podnikanie osobný účet. Od samého začiatku som proti tomu - len vy dvaja s Kvetkou to nie a nie pochopiť. Stále ma citujete , akoby som bol za používanie osobného účtu. Raz a navždy - môj názor je : Ani FO ani s.r.o nemá čo miešať do podnikania svoje osobné účty .
Stačí takéto vysvetlenie????????
Tak potom je to v poriadku, keď máš takýto názor.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
*Fénix Pozri príspevok
Napíš mi prosím ,kde súhlasím s tým aby či už s.r.o. ,alebo FO používali na podnikanie osobný účet. Od samého začiatku som proti tomu - len vy dvaja s Kvetkou to nie a nie pochopiť. Stále ma citujete , akoby som bol za používanie osobného účtu. Raz a navždy - môj názor je : Ani FO ani s.r.o nemá čo miešať do podnikania svoje osobné účty .
Stačí takéto vysvetlenie????????
Tebou pripojený link je práve o tom, že szčo môže mať na podnikateľské účely otvorený osobný účet a nie podnikateľský. Preto ten môj nesúhlas s tvojím príspevkom.


Pod pojmom osobný účet rozumiem aj taký účet, ktorý je založený na meno občana a nie na szčo, ale používa sa výlučne na podnikateľské účely. Teda nemiešajú sa hrušky s jablkami (firemné a súkromné platby).
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Schválne som pricapil jeden príspevok, pretože v téme sa okrem iného hovorilo aj o rozdielnych obchodných podmienkach pri zakladaní účtu. Ja osobne nielenže súhlasím so zriadením podnikateľského účtu, ale som zarytý odporca všetkých podnikateľov brániacich sa zriadiť si podnikateľský účet a ktorí ušetria 100 - 120 Sk za balík služieb a poskytnú účtovníkovi na spracovanie výpis z účtu ,ktorý sa častokrát rovná nevyriešenej detektívke. Toť môj nemenný názor.
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

Mbank by mala mat ten podnikatelsky ucet v auguste. a bude vyhodny lebo tam bude urok 0 % ( aj tak je smiesny v inych bankach) a nebudu aspon problemy v uctovnictve s poplatkami a urokmi.. a bude zadarmo.. ( jasne ze po case budu neake poplatky )...
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Ja som povodne neplanoval mat ziadny ucet v banke, fungovat len cez pokladnu. Zivnostensky ani Obchodny register ucet nevyzaduju ale vcera som sa dozvedel, ze kvoli danovemu uradu by bolo treba mat firemny ucet.
Je to pravda?
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

Teoreticky by si ho mal mat firemny. AK ces na neho prijimat peniaze..AKo tvoj prijem alebo platit.. Aby si to mal pekne zoradene.. a nemal v tom bordel. a ked si ho zriadis , tak si zriad najlacnejsi a uvidis ako to bezi.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Daňový úrad vyžaduje b.účet iba v prípade, že je daňovník platiteľ DPH.
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Podľa mojho názoru , každá osoba ktorá má pridelené IČO a DIČ by mala mať podnikateľský účet , a z podnikateľského by si mala vyberať na osobné účely a vložiť to na osobný účet . Osobný účet daňový úrad nezaujíma. Ale platby a príjmy z podnikania a to by malo byť oddelené od osobných platieb.
0 0
color color

color je offline (nepripojený) color

Stále mi však nie je jasná definitívna odpoveď, či je niekde v zákone nariadené žívnostníkovi používať podnikateľský účet. Na začiatok podnikania nepotrebujem platiť 129 Sk namiesto 0 Sk za porovnateľné služby. Takýto OÚ by bol samozrejme samostatne zriadený, oddelený od bežne mnou používaných účtov... Vďaka za odpoveď.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
nikde v zákone to nie je, že ako živnostník musíš mať firemný účet,
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Ako zivnostnik si mozes otvorit aj ucet osobny, len mysli na to, ze on je len "akoze" osobny, takze na nom rob len operacie ako SZCO - aby si nemal chaos v uctovnictve.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stačí, v prípade daňovej kontroly, vedieť preukázať pôvod prijatých a vydaných peňazí, ktoré napr. nemajú nič spoločné s podnikaním a kľudne môžete používať osobný účet na podnikanie. Ďalej účtovníčke pri účtovaní VBÚ vedieť vysvetliť osobnú spotrebu.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

A aky firemny ucet/v akej banke by ste poradili?
Aby poplatk boli najnizsie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať