Zavrieť

Porady

uverovy register

Dobry den!
Chcem si zobrat uver zo Slovenskej sporitelne. Co vsetko si banka overuje v uverovom registri? Ak banke zatajim nejaky uver a oni to zistia co mi hrozi? Nachadzaju sa v tomto registri len banky alebo aj splatkove spolocnosti ako su Cetelem, Quatro atd? Kto to je spoludlznik? Moze byt spoludlznik len manzelka, alebo to moze byt aj priatelka? Da sa niekde zistit ake spolocnosti sa nachadzaju v uverovom registri? Dakujem za odpoved! Elfsborg
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zaujimavy clanok:
Šéf Tatra banky: Peklo pre banky len príde
http://ekonomika.sme.sk/c/4889120/se...len-pride.html
0 0
babulka25 babulka25

babulka25 je offline (nepripojený) babulka25

áno presne si to napísal čo ja len ja som to potvrdila z osobnej skúsenosti,že máš pravdu.máš šťastie,že si nemusel vyberať úver na bývanie,ale nie všetci sme to vedeli riešiť bez úveru. mne nevadí že máme úver ak to je z čoho splácať pohoda i keď samozrejme bez neho by sa žilo ľahšie.
0 0
babulka25 babulka25

babulka25 je offline (nepripojený) babulka25

No hlásim sa po pár mesiacoch. Úver mi schválili v SLSP a už som ho aj čerpala. Takže stačí sa polepšiť a niektoré banky sú korektne a vedia prižmúriť očko. Som veľmi rada,že existuje banka,ktorá za mierne opozdenie splátok nevešia ľudí na bočný vešiak. A časom som zistila,že pracovníčka Dexia banky pochybila pretože hneď mohla zistiť,že nám úver nedajú.Pomohla mi p. Kočišová z jednej firmy, ktorá sa zaoberá vybavovaním hypoték pre všetky banky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
babulka25 Pozri príspevok
Pomohla mi p. Kočišová z jednej firmy, ktorá sa zaoberá vybavovaním hypoték pre všetky banky.
To su hypot.makleri, dost velki zaskodnici. Rizikari ich nemaju radi. Nic nevybavia, tomu neverim. Uver aj tak skonci u schvalovatela.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babulka25 Pozri príspevok
No hlásim sa po pár mesiacoch. Úver mi schválili v SLSP a už som ho aj čerpala. Takže stačí sa polepšiť a niektoré banky sú korektne a vedia prižmúriť očko. Som veľmi rada,že existuje banka,ktorá za mierne opozdenie splátok nevešia ľudí na bočný vešiak. A časom som zistila,že pracovníčka Dexia banky pochybila pretože hneď mohla zistiť,že nám úver nedajú.Pomohla mi p. Kočišová z jednej firmy, ktorá sa zaoberá vybavovaním hypoték pre všetky banky.
Blahozelam k uveru, no takato reklama, ta pani vie o tom, ze tu ma
vycapene meno?
0 0
babulka25 babulka25

babulka25 je offline (nepripojený) babulka25

No neviem či o tom vie,ale mne veeeľmi pomohla.
Duves - už som čerpala ten úver,takže neskončilo to iba pri sľuboch. Nie vždy sú to len prázdne reči.Moja osobná skúsenosť je zatiaľ pozitivná lepšia ako s pracovníčkou dexia banky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves Pozri príspevok
Zaujimavy clanok:
Šéf Tatra banky: Peklo pre banky len príde
http://ekonomika.sme.sk/c/4889120/se...len-pride.html

No hej , ale to sa tak týka viac menej / ak som dobre čítal / najmä investorov , poprípade developerov

Inak povedané , pre nenažrancov .....aspoň podľa mňa ..
0 0
hmaria hmaria

hmaria je offline (nepripojený) hmaria

Ahoj,
ja sa pripajam s otazkou ohladom Uveroveho registra. Myslite si, ze keby som mala zaznam v UR, banka by mi sama ponukla obnovenie uveru? Mam v banke uver ktory mi onedlho konci, a dostala som ponuku od banky, ze mozem opat cerpat celu sumu.
a este jedna otazka.Ked som brala uver od splatkovej spolocnosti v roku 2002, teda nepodpisovala som suhlas o vlozeni do UR moze tato spolocnost tieto udaje poskytnut?
Uver som splacala pravidelne, v danom mesiaci, ale vasinou po dni splatnosti. Teraz mam z toho nocnu moru.
Dakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
hmaria Pozri príspevok
Ahoj,
ja sa pripajam s otazkou ohladom Uveroveho registra. Myslite si, ze keby som mala zaznam v UR, banka by mi sama ponukla obnovenie uveru? Mam v banke uver ktory mi onedlho konci, a dostala som ponuku od banky, ze mozem opat cerpat celu sumu.
a este jedna otazka.Ked som brala uver od splatkovej spolocnosti v roku 2002, teda nepodpisovala som suhlas o vlozeni do UR moze tato spolocnost tieto udaje poskytnut?
Uver som splacala pravidelne, v danom mesiaci, ale vasinou po dni splatnosti. Teraz mam z toho nocnu moru.
Dakujem
Ak má niekto úver v banke, tak má vždy záznam v bankovom registri klientov ( http://www.scb.sk/sk/Finance/Solutio...reditReporting ). To či ti tvoja banka chce poskytnúť nový úver, záleží iba na ich nastavaní parametrov, ktorý vyhodnocuje správanie pri splácaní súčasného úveru. Pravdepodobne, ak banka prvá osovila teba, je 99% pravdepodobnosť, že ti ho aj poskytne.
0 0
hmaria hmaria

hmaria je offline (nepripojený) hmaria

Dobry den,
neviete mi povedat prosim vas, ci exstuje banka, ktora by pripadne mensie prehresky v splacani tolerovala? Nemysim nejake chronicke neplatenie, skor omeskanie splatky, pripadne precerpanie debetu o par korun. Potrebujem HU 14% z nehnutelnosti. Dakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
hmaria Pozri príspevok
Dobry den,
neviete mi povedat prosim vas, ci exstuje banka, ktora by pripadne mensie prehresky v splacani tolerovala? Nemysim nejake chronicke neplatenie, skor omeskanie splatky, pripadne precerpanie debetu o par korun. Potrebujem HU 14% z nehnutelnosti. Dakujem
No najlepšie tvoja banka, kde máš bežák, a kde si prešvihla povolené prečerpanie.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Chceli sme si zobrať úver, ale niečo nám vyskočilo v úverovom registri, o čom, bohužiaľ, neviem. V banke nám povedali, že nejaká kreditka, rok 2008. Preto chcem poslať žiadosť do registra o poskytnutie odpisu. Vie mi niekto povedať, či tam bude udané aj voči komu sme dlžníci a výška tej čiastky?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Hepi Pozri príspevok
Chceli sme si zobrať úver, ale niečo nám vyskočilo v úverovom registri, o čom, bohužiaľ, neviem. V banke nám povedali, že nejaká kreditka, rok 2008. Preto chcem poslať žiadosť do registra o poskytnutie odpisu. Vie mi niekto povedať, či tam bude udané aj voči komu sme dlžníci a výška tej čiastky?
No pamätať si to maš hlavne ty. Ano, ak navštiviš osobne SBCB - Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o., Malý trh 2/A, Bratislava, dozvieš sa aj voči komu máš pozdlžnosti.

http://www.sbcb.sk/kcentrum.html
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
duves Pozri príspevok
No pamätať si to maš hlavne ty. Ano, ak navštiviš osobne SBCB - Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o., Malý trh 2/A, Bratislava, dozvieš sa aj voči komu máš pozdlžnosti.

http://www.sbcb.sk/kcentrum.html
To sa dozviem iba pri osobnej návšteve alebo mi to aj pošlú vo výpise?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Maju tam pokyny, na tej ich stranke. Prečítaj si.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
duves Pozri príspevok
Maju tam pokyny, na tej ich stranke. Prečítaj si.
Prečítala som si, ale vôbec tam nie je to, na čo som sa pýtala ja. Ale nevadí, ešte by si mi mohol poradiť, či na tej žiadosti, ktorú tam budem posielať, musí byť môj podpis aj overený, aby mi to nevrátili. Lebo ani to som sa tam nedozvedela. Vopred ďakujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neprečítala si si ich pokyny, nie je ti to trapne?
http://www.sbcb.sk/nabidka.html

Kto môže požadovať služby Klientského centra
Služby Klientského centra môže požadovať klient, ktorý je plnoletý a spôsobilý k právnym úkonom. Totožnosť je potrebné preukázať platným občianskym preukazom alebo cestovným pasom. Zahraničná fyzická osoba sa preukazuje cestovným pasom alebo dokladom o povolení k trvalému pobytu.
Klient sa môže pri podaní žiadosti o výpis nechať zastupovať na základe plnej moci. Zástupca predloží pracovníkom vyplnenú žiadosť o výpis, platnú plnú moc s úradne overeným podpisom a osobný doklad - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pokiaľ je plná moc v cudzom jazyku (okrem češtiny), musí byť preložená do slovenčiny úradným prekladateľom a úradne potvrdená.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
No dnes som si prečítala tvoju odpoveď a chcem sa ťa spýtať, čo mi má byť trápne. To čo si prilepil, som si prečítala, ale tam vidím len overenú plnú moc s úradne overeným podpisom pre zástupcu, ktorý mi to pôjde vyzdvihnúť. Či si mám dať overiť podpis ja, tam, bohužiaľ, nevidím. A, nezdá sa mi, že by som sa až tak trápne pýtala. A zamrzelo ma,že takto reaguješ. Z príspevkov sa mi zdáš taký inakší.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Hepi Pozri príspevok
No dnes som si prečítala tvoju odpoveď a chcem sa ťa spýtať, čo mi má byť trápne. To čo si prilepil, som si prečítala, ale tam vidím len overenú plnú moc s úradne overeným podpisom pre zástupcu, ktorý mi to pôjde vyzdvihnúť. Či si mám dať overiť podpis ja, tam, bohužiaľ, nevidím. A, nezdá sa mi, že by som sa až tak trápne pýtala. A zamrzelo ma,že takto reaguješ. Z príspevkov sa mi zdáš taký inakší.
Kde môže klient zistiť, čo je o ňom uchované v úverovom registri?
Informácie môže klient získať z odpisu z úverového registra, ktorý mu vystavia pracovníci spoločnosti Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o. so sídlom v Bratislave, Malý trh 2/A. Základné informácie o možnostiach doručenia tohoto odpisu, môže klient získať na tel. číslach 59207518, 59207519.
0 0
chrikus chrikus

chrikus je offline (nepripojený) chrikus

Pekny den Kazdemu! Pozná, alebo má niekto skusenosti so zahr. investorom pod menom: cre231 capitall? Ponúka mi 5000 eur, ale pyta 130 kauciu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať