Zavrieť

Porady

Musi vediet zamestnavatel o mojej zivnosti?

Dobry den,

ak si chcem zalozit zivnost popri zamestnani a jej predmet nie je zhodny s predmetom podnikania zamestnavatela a ani nebudem svojou cinnostou poskodzovat zamestnavatela - tak ma stanovene pravidla zamestnavatel - musim mu oznamit zalozenie zivnosti popri zamestnani? Viem, ze si musim vyziadat potvrdenie o tom ze som zamestnany - co ma byt na nom uvedene? Dozvie sa zamestnavatel inou cestou ze som SZCO popri zamestnani?

Za odpoved vopred dakujem.
Usporiadat
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Kukučka takže asi dám radšej výpoveď, alebo si to ešte s tým podnikaním rozmyslím, nerada by som bola tá čo porušuje zákon
0 0
SilviaV SilviaV

SilviaV je offline (nepripojený) SilviaV

Môj postreh k danému §83, hovorí o vykonávaní zárobkovej činnosti a nie o vlastníctve ŽL. To znamená podľa mňa, že ak vlastním ŽL ešte nemusím zárobkovú činnosť vykonávať. Je to určitá forma výhovorky. Je x ľudí, ktorý ŽL majú a nič nerobia.
0 0
ijana ijana

ijana je offline (nepripojený) ijana

ja mam v zmluve toto (myslim ze to je standardna zmluva):

V súlade s ustanovením § 83, ods. 1. Zákonníka práce sa Zamestnanec zaväzuje nevykonávať, či už na základe živnostenského oprávnenia alebo iným spôsobom (a to na vlastný alebo cudzí účet, prípadne sprostredkovať uzatvorenie zmluvy, resp. obchodu súvisiacich s takouto činnosťou) zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo podobná predmetu podnikania Zamestnávateľa, resp. konkurovať Zamestnávateľovi, ibaže by mu na to Zamestnávateľ vopred udelil výslovný písomný súhlas.

teda pokial by som nechcel robit "cestoviny" nepotrebujem suhlas.
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

MIRKA
podľa spomínaného § by si to teda mal oznámiť...

kamarát, keď nastúpil do nemenovanej banky ako vývojár, tak mu nakázali zrušiť živnosť na programovanie... robí to samozrejme ďalej, ale asi na čierno...

ja som v tej istej banke robila účtovníčku a popri tom na dohodu účtovníctvo v inej firme a nič som neoznamovala. moja šéfka o tom ale vedela a tak si na mňa zasadla, že ma nechcela posielať na žiadne školenia...
Programovanie nie je zivnost je to autorska tvorba a to ti nemoze nikto zakazat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať