Zavrieť

Porady

Majetok(dom) v prípade rozvodu

Ahojte poraďáci, chcem sa Vás spýtať otázku ohľadom majetku, ktorý som nadobudol pred manželstvom. S manželkou som zobratý cca. 2 roky, bývame v mojom byte od svadby. Byt som nadobudol pred manželstvom a som jeho výlučným vlastníkom. Som vlastníkom aj stavebného pozemku, tiež som pozemok nadobudol pred manželstvom. A teraz prejdem k jadru veci. Byt chcem predať a na pozemku si postaviť rodinný dom a bývať v ňom spolu s manželkou. Chcem sa Vás spýtať či je možné, aby som bol vlastníkom domu iba ja, nakoľko stavbu domu budem financovať z peňazí z predaja bytu, ktorý som nadobudol pred manželstvom. Neviem či v tomto prípade je možné spísať predmanželskú zmluvu, lebo sme už manželia. Alebo pred stavbou domu spísať u notára nejakú dohodu, v ktorej sa presne určia majetkové pomery domu. A či by takáto dohoda mala nejakú váhu pred súdom. Chcem sa spýtať na túto otázku, pretože nerád by som prišiel v prípade rozvodu o dom, na ktorý už veľa rokov šetrím.

Za každý radu vopred ďakujem.
Usporiadat
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
robovi Pozri príspevok
Mam taky pocit, ze som nedavno sledoval nejaku diskusiu, kde bolo povedane, ze na Slovensku sa podla platneho prava neda uzavriet predmanzelska zmluva. Mam pocit, ze ten dom, ktory mienis stavat bude tak ci tak sucastou BSM, lebo ho nadobudnete pocas trvania manzelstva.
V pripade rozvodu sa vsak mozes odvolavat na
§ 150 Obcian. zakonnika
Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch
manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený
požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil
na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zo
spoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný maje-
tok.
Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby ma-
loletých detí, na to, ako sa každý zmanželov staral o ro-
dinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a
udržanie spoločných vecí. Pri určení miery pričinenia
treba vziať tiež zreteľ na starostlivosť o deti a na obsta-
rávanie spoločnej domácnosti.
Ahojte!

Toto co je vyciernene to by som chcela vediet ako sa toto da zariadit. Mame blocky, doklady vsetko? Je vsak dohoda o zuzeni BSM. Da sa to pouzit aj napriek tomu tento paragraf?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Dovolim si tvrdit ze nie. To plati ak nie je nic. Ale v tvojom pripade je aj dohoda takze je to presne urcene. Dobrovolne podpisana dohoda.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať