Zavrieť

Porady

źitie s človekom chorým na diabetes

Chcela by som vedieť aké máte skúsenosti s ĺudmi s týmto ochorením,pretože mám známu dobrú kamarátku a tá má chlapca,ktorý si pichá inzulín. Chudáčik lenže jemu to dosť skáče,máva raz vysoké hodnoty a niekedy je to zas ok,nech robia čo robia a je dosť agresívny. Zistili mu to nedávno a je vo veku 12r. strašne to dáva za vinu mame, mláti sestru mladšiu a má strašné výstupy. Dnes som tam bola s malou dcérkou a hotovo. Je mi ho aj ľúto, ale človek mu nemá ako pomôcť. Musí to pochopiť sám. Len dovtedy .....
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Po dlhšej pauze sa opäť vraciam k tejto téme. Prosím vás, je tu na Porade niekto, kto je nastavený na inzulínovú pumpu, ale myslím tým nie diabetika v mladom veku, ani v strednom, ale v tom "krásnom" starobnom veku. Ak ju máte a keď vám oznámili, že ju dostanete, ako ste to znášali psychicky? Nemali ste obavy, že už je to zbytočné v týchto rokoch? Naučili ste sa s tým spávať? Nie, nebojím sa žiadnej bolesti, len mám obavy o psychiku, že si lekári "vymysleli" zasa niečo na mňa, hoci viem, že ide o moje dobro.
Budem rada, ak mi niekto z "dospelákov" odpovie, kto má tieto problémy, a má inzulínovú pumpu. Vnúčik má radosť, že budeme doma dvaja, odháňa odomňa "mindráky", ale ja som si nie celkom istá, či...
Vopred ďakujem "pumpákom" za odpoveď.
Posúvam...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať