Zavrieť

Porady

Podnikanie popri hlavnom zamestnaní.

Chcem sa opýtať ako to je ak by som začal podnikať popri hlavnom zamestnaní. Mam zaujem o podnikaní v TV a SAT rozvody a v nastavovaní sat prijmačov ak som pozeral tak pribuzenské voľné ani remeselné som nenašiel. A ako to je z odvodami . Ďakujem pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jasa je offline (nepripojený) jasa

    jasa
    Dobry vecer, ak mas hlavny pracovny pomer a zaroven si zivnostnik, tak platis odvody do ZP a SP v priebehu roka 2008 iba z hlavneho pracovneho pomeru. Ak Tvoj prijem /mysli sa hruby prijem bez vydavkov/ zo zivnosti za rok 2008 presiahne sumu 98 496 Skk, tak potom platis odvody duplicitne od jula 2009.

    Pozn.: Ale mozes byt aj dobrovolny platitel odvodov zo zivnosti


    Kolegovia, ak sa mylim, tak ma, prosim, opravte.

    pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

    pansky12
    Jasa díky za odpoveď . Ak som to dobre pochopil ak nepresiahne sumu tak platim len daň?

    pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

    pansky12
    A neviete mi niekto poradiť do ktorej kategorii živnosti patrí rozvody TV a montáž SAT techniky. Díky za radu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jasa Pozri príspevok
    Dobry vecer, ak mas hlavny pracovny pomer a zaroven si zivnostnik, tak platis odvody do ZP a SP v priebehu roka 2008 iba z hlavneho pracovneho pomeru. Ak Tvoj prijem /mysli sa hruby prijem bez vydavkov/ zo zivnosti za rok 2008 presiahne sumu 98 496 Skk, tak potom platis odvody duplicitne od jula 2009.

    Pozn.: Ale mozes byt aj dobrovolny platitel odvodov zo zivnosti


    Kolegovia, ak sa mylim, tak ma, prosim, opravte.
    Nesúhlasím s odpoveďou.

    Povinným platiteĺom odvodov do soc.poisťovne sa staneš od 1.7.2009, ak tvoj príjem = tržby zo živnosti za rok 2008 presiahne 12-násobok platnej min. mzdy.
    Do zdr.poisťovne podáš príhlášku ako SZČO a môžeš si určiť vymer.základ 0.
    Príp. nedoplatok vysporiadaš v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia

    Podnikanie popri hlavnom zamestnaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.