Zavrieť

Porady

kupa tovaru v USA a predaj v SR

Ahojte,
vie mi niekto poradit, co vsetko si potrebujem v SR vybavit, aby som mohla oficialne predavat dovezeny tovar z USA? (prepravcu si viem zabezpecit, neviem vsak ake vsetky papiere na predaj v SR treba, ide o elektronicky tovar) Su to zatial len moje plany v zacati podnikania, takze by som uvitala podrobne info, pripadne na aku istituciu v SR sa obratit, kde by mi vedeli povedat ako postupovat.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    V poslednej dobe som okolo toho zacala zistovat viac a nie je to az take jednoduche doviezt tovar z USA do EU ako firma. Kedze pises o elektronickom tovare, tak taky sa da vozit len novy, plati sa z neho clo a DPH a pre zaciatok sa skus pozriet na stranku colnej spravy na TARIC KVOTY. A kedze neviem, ci sa tu uz taky tovar predava alebo nie, asi by som sa skusila informovat aj na SOI, kedze vyrobky, ktore sa predavaju u nas oni mozu preskumat, tak hadam by Ti mohli dat vediet, co maju splnat. Ak ma niekto ine vedomosti, rada sa necham poucit.

    .vierka je offline (nepripojený) .vierka

    .vierka
    pre falapa:
    diky za radu, ale predpokladam, ze to take jednoduche nie je, ked chcem dovazat tovar do SR z USA, nepotrebujem ziadne papiere, ze to napr. splna nejake europske normy?, ide v podstate o elektronicke hracky pre deti, tak asi tiez potrebujem nejake povolenie, ze je to tovar urceny pre deti, nie je skodlivy a neviem, co este... ? Vazne nepotrebujem nic ine? Len proste tovar doveziem, preclim a mozem predavat? Napr. aj navody na obsluhu su v anglictine, asi to tiez musim dat prelozit do SJ?
    Vyriesene mam zalozenie s.r.o., dodavatela, prepravcu a potrebujem vediet, co dalej, aby som to legalne mohla predavat v SR.

    kupa tovaru v USA a predaj v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.