Zavrieť

Porady

Hypotéka pre mladých

Skúšal som v asi 3 bankách zistiť niečo o hypotéke pre mladých, a čím viac zisťujem, tým viac je to zmätočné. Ide mi hlavne o informáciu, podľa akého príjmu sa posudzuje, či sa človek zmestí do aktuálne stanoveného 1,3násobku živ.minima. V jednej banke mi povedali, že z úhrnu všetkých príjmov (mám hlavné zamestnanie, jednu prácu na dohodu a živnosť na občasné veci-minmálny daňový základ), v ďalšej, že z čistého príjmu, v ďalšej, že len z hrubého príjmu u hlavného zamestnávateľa, pretože vzhľadom na minimálny zisk zo živnosti nebudem tento dokladovať ako príjem, lebo by mi to bolo nanič. Do ďalšej banky už ani nemám odvahu ísť. Vie niekto poradiť, alebo odkázať na právny predpis, ktorý to upravuje? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Keďže máš živnosť a zamestnanie, predpokladám, že si podával daňové priznanie B. Takže vymeriavací základ podľa paragrafu 5 a 6 nie je problém vydokladovať výpisom z daňového priznania.
    Hlavne si daj pozor, aby si nezatajil nejaké sutočnosti, nakoľko o štátny príspevok môžeš prísť aj spätne a dajú ti ho vrátiť (napríklad keď zatajíš pre potreby "nižšieho príjmu" príjem zo živnosti).

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    feron Pozri príspevok
    Skúšal som v asi 3 bankách zistiť niečo o hypotéke pre mladých, a čím viac zisťujem, tým viac je to zmätočné. Ide mi hlavne o informáciu, podľa akého príjmu sa posudzuje, či sa človek zmestí do aktuálne stanoveného 1,3násobku živ.minima. V jednej banke mi povedali, že z úhrnu všetkých príjmov (mám hlavné zamestnanie, jednu prácu na dohodu a živnosť na občasné veci-minmálny daňový základ), v ďalšej, že z čistého príjmu, v ďalšej, že len z hrubého príjmu u hlavného zamestnávateľa, pretože vzhľadom na minimálny zisk zo živnosti nebudem tento dokladovať ako príjem, lebo by mi to bolo nanič. Do ďalšej banky už ani nemám odvahu ísť. Vie niekto poradiť, alebo odkázať na právny predpis, ktorý to upravuje? Ďakujem
    zakon to stanovil jednoznacne. Je to k hrubemu prijmu. Ak podavaš danove priznanie, tak je porovnanie na vymeriavaci zaklad. Viac v Zákone o bankách Z.z.644/2006.

    Hypotéka pre mladých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.