Zavrieť

Porady

Vodovodná prípojka

Prosím poraďte. Po obdržaní faktúry za vodu som si išla skontrolovať stav na vodomere a predstavte si môj šok, keď som zistila, že na vodomere je za 3 týždne /od posledného odpočtu/ natočených 51 m3 vody a vodomer sa točí aj bez toho, že by niekde bola pustená vody. Tak sme cez víkend vodu úplne odstavili a dnes som volala vodárom. Bohužiaľ, keď sa nám točí vodomer je to už na našej strane a nakoľko vodovodná prípojka je "náš majetok", tak mi len poradili, že si musím sama niekoho nájsť, kto mi zistí, čo sa vlastne deje. Pravdepodobne máme niekde niečo prasknuté. Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť na koho sa mám obrátiť. Vodoinštalatéra sme už mali doma hneď po mojom zistení o stave vodomeru, ale ten nám povedal, že to bude chyba vodomeru, tiež odborník. Vie niekto poradiť, alebo pozná niekto niekoho, kto by zistil, kde je porucha? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Hepi Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Po obdržaní faktúry za vodu som si išla skontrolovať stav na vodomere a predstavte si môj šok, keď som zistila, že na vodomere je za 3 týždne /od posledného odpočtu/ natočených 51 m3 vody a vodomer sa točí aj bez toho, že by niekde bola pustená vody. Tak sme cez víkend vodu úplne odstavili a dnes som volala vodárom. Bohužiaľ, keď sa nám točí vodomer je to už na našej strane a nakoľko vodovodná prípojka je "náš majetok", tak mi len poradili, že si musím sama niekoho nájsť, kto mi zistí, čo sa vlastne deje. Pravdepodobne máme niekde niečo prasknuté. Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť na koho sa mám obrátiť. Vodoinštalatéra sme už mali doma hneď po mojom zistení o stave vodomeru, ale ten nám povedal, že to bude chyba vodomeru, tiež odborník. Vie niekto poradiť, alebo pozná niekto niekoho, kto by zistil, kde je porucha? Vopred ďakujem.
    Je na to merací prístroj ktorým sa zisťuje únik vody vo vodovodnom potrubí. Majú to len vodári /vodovody a kanálizácie/, požiadaj ich a oni Ti únik vody nájdu na 90%. Je to dosť drahé, ale stojí to za to.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Díky moc. Ale bohužiaľ, vodari s tým asi nechcú mať nič spoločné, lebo som tam volala a ako píšem vyššie, je to náš majetok a máme sa postarať sami. Preto sa pýtam, či by mi niekto neporadil, kto by mi to vedel zistiť, kde nám to uniká.

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Jednoducho si u vodárov objednaj vyhľadávača porúch, ktorý ti presne zamerá prasknutý vodovod. (je to finančné náročnejšie). Je tu možnosť, že vodomer je nefunkčný. V tom prípade, Ti ho vodári dajú na preskúšanie. V prípade, že meradlo je funkčné teda meria správne, uhradiš poplatok za preskúšanie meradla (od 1500 do 3000,- Sk záleží na type meradla, profile a pod.) V prípade, že je meradlo pokazené znášajú poplatky vodárne. Veľa trpezlivosti pri vybavovaní...

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Pred a za vodomerom musia byť ventily. Napríklad : Ak zastavíš 1., a prestane sa točiť vodomer, máte poruchu v rozvodoch.(všetky vývody zavreté!). Ak zastavíš 2. a vod. sa točí ak netečie priamo z neho je pokazený vodomer.
    Starostlivo obhliadnite priestory - je to RD či byt? Veď uniknutej vody musí byť už riadny bazén, niekde musí vytekať, podmáčať, vlhnúť, možno aj u susedov...Môže presakovať však aj do kanalizácie. Najlepšie je zavolať meraciu techniku, ako už písali tu vyššie. Firiem na to je dosť, nielen vodári. Bude to niečo stáť, ako každá porucha a potom aj oprava.
    Veľa zdaru!

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    Len toľko vodomer pracuje na princípe mechaniky a elektroniky ale pravdepodobne tam máte mechanický vodomer v ktorom je lopatka a tá sa otáča len ked je odber vody a prenáša pohyb na počítadlo. Čiže vodomer nemôže byť vadný keď sa otáča niekde odber musí byť pokiaľ je prasknuté potrubie malo by sa tom ukázať vlhnutím alebo presakovaním vody keď sa jedná o také množstvo vody. S vodomermy mám dosť skúseností lebo pracujem na servise firmy ktorá ich vyrába.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Hepi Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Po obdržaní faktúry za vodu som si išla skontrolovať stav na vodomere a predstavte si môj šok, keď som zistila, že na vodomere je za 3 týždne /od posledného odpočtu/ natočených 51 m3 vody a vodomer sa točí aj bez toho, že by niekde bola pustená vody. Tak sme cez víkend vodu úplne odstavili a dnes som volala vodárom. Bohužiaľ, keď sa nám točí vodomer je to už na našej strane a nakoľko vodovodná prípojka je "náš majetok", tak mi len poradili, že si musím sama niekoho nájsť, kto mi zistí, čo sa vlastne deje. Pravdepodobne máme niekde niečo prasknuté. Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť na koho sa mám obrátiť. Vodoinštalatéra sme už mali doma hneď po mojom zistení o stave vodomeru, ale ten nám povedal, že to bude chyba vodomeru, tiež odborník. Vie niekto poradiť, alebo pozná niekto niekoho, kto by zistil, kde je porucha? Vopred ďakujem.
    Už som Ti ráz písal, že vodári a to, že Ti to nechcú urobiť to sa dalo čakať. Ale ja som myslel, že si ma pochopila. Tak Ti to dám takto: choď k vodárom a popros vedúceho, či by neboli tak láskaví a neprišli nájsť chybu na vodovodnom potrubí s tým, že sa s nim vyrovnáš /dúfam že si pochopila/.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    No podobný problém sme minulý týžden riešili aj my, pridám svoju skúsenosť s vodármi. V utorok boli u náš, že sa nám stále točí vodomer, že je niekde chyba a odišli. Tak som volala do vodární, že čo teraz, a pán inžinier mi povedal, že to nie je ich starosť, oni majú na starosti len hlavný rozvod na ceste, že si to máme najsť sami, vykopat jamu a oni to prídu urobiť.

    A denne sme prišli o 3 kubíky vody. Alebo majú službu co vyhlada poruchu a ujo si berie 1200 sk/hodinu

    Potom tam volal priateľ, že chyba je na ventile v šachte, že uz bol starý a hrdzavý, tak ho roztrhlo. A on stále, že si to máme sami urobiť.... drahému pomaly dochádzali nervy, tak sa opýtal, že ako to má na ceste odstaviť, ked na to je špeciálny kľuc, a kto bude platiť škodu, keď ostavíme celú dedinu. No tak poslal chlapov. Vymenili ventil, dali nové hodiny ale nezapojili vodu do domu. Tam chýbala jedna hadička a to už nie je ich majetok... Ešte že ujo je vodár, tak nám to dorobil... Úplne ma dojal tento prístup, načo platíme za vodu, a oni sú vodári, ked nie su schopní opraviť závadu...

    A ujo nám poradil, aby sme sa nedali oklamať, aby sme išli na vodárne, a hadali sa s nimi, že tú vodu čo nam vytekala zbytočne nazaplatíme, lebo to bolo roztrhnuté pred hodinami a podľa starej vyhlášky je to ich majetok. No tak si dam 2 frťany a pojdem tam....

    Držte palčeky....
    Naposledy upravil evka-janekova : 04.08.08 at 07:57

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    No a už som tu zasa. Tak, ako sa nám začal vodomer točiť, tak aj kúzelne prestal. Keď sme to takto povedali vodárom, nechceli veriť. Dali sme si žiadosť, aby nám aspoň niečo z tých 4 000,- Sk, odpustili. Doteraz nemám od nich žiadnu odpoveď a keď som im volala, povedali, že ešte nezasadala komisia, ktorá má o tom rozhodnúť. Tak si musím počkať. Ale píšem hlavne preto, že nám začal kvapkať elektrický boiler a tak sme si zavolali opravára. Ten nám ho opravil a keď sme ho zapli, tak sa tomu opravárovi niečo nezdalo, že vraj nám niečo niekde šustí. Prvé, čo napadlo manželovi, tak sa išiel pozrieť do šachty a predstavte si, vodomer sa zase točí bez toho, že by bola niekde pustená voda. Poraďte, prosím, môže mať nejaký vplyv na ten únik vody el.boiler? Podotýkam, bol veľmi zanesený vodným kameňom a opravár vymenil teleso a ešte nejaký diel.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    No tak to máte zaujimavé.....
    Ale 56m3 natočiť a nezistiť či to niekde uniká je velmi podivuhodné.... nieje niekto napojený na vaše hodiny??? Aj také prípady sa stávajú.

    Ja mám zasa iný problém.
    Praskli mi hodiny ( boli celé vypadnuté von a tiekla voda jak šalená.
    Moj dojem je ze to nemohlo byt mrazom pretože šachtu mám 1,5m hlboko a tam nemrzne!
    Boli mraze -18 a nič. Teraz bolo možno -4 a keď som prišiel z práce dom tak zo šachty sa valila voda. A to bolo cez deň cca 5stup.
    Ešte som nič nenahlasil, vodu som hned zastavil. Stare hodiny a praskli tlakom podla mna.......kolko vysolim za vymenu hodin???
    Jaaaaj nervy mam.........už vidim ako sa budu vykrucat a tie poplatky ake ma BVS nemá nikto..za každú blbosť človek aby platil. Videl som to pri vybavovaní stavebneho....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.