Zavrieť

Porady

jednoosobova s.r.o / zivnost a poskytovanie sluzieb v zahranici

Som v zahranici dlhodobo a uvazujem nad kontraktovanim. Chcel by som vediet vas nazor na vytvorenie jednoosobovej s.r.o prip. zivnost na SVK a poskytovat sluzby v zahranici. Uvazujem o tom z dovodu nizsich odvodov a nezdanovania dividend.

1. Ake nakladove polozky by som si mohol uctovat? (napr. prenajom, cestovne, diety, mzdu, atd.)
2. Je mozne vykonavat takutu cinnost ked som mimo SVK takmer cely rok?
3. Je mozne si platit min. odvody a vyplacat si min. mzdu?
4. Po odcitani nakladov, zdanit zisk 19% a vyplatit si dividendu? Musi sa dividenda este dalej zdanovat ako prijem FO?

Urcite sa este niekolko otazok objavi, za akekolvek nazory a rady vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keni Pozri príspevok
    Som v zahranici dlhodobo a uvazujem nad kontraktovanim. Chcel by som vediet vas nazor na vytvorenie jednoosobovej s.r.o prip. zivnost na SVK a poskytovat sluzby v zahranici. Uvazujem o tom z dovodu nizsich odvodov a nezdanovania dividend.

    1. Ake nakladove polozky by som si mohol uctovat? (napr. prenajom, cestovne, diety, mzdu, atd.) Pozri si §19 zákona o dani z príjmov ( http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2008-a.html#19 )
    2. Je mozne vykonavat takutu cinnost ked som mimo SVK takmer cely rok? Áno je.
    3. Je mozne si platit min. odvody a vyplacat si min. mzdu? Áno
    4. Po odcitani nakladov, zdanit zisk 19% a vyplatit si dividendu? Áno Musi sa dividenda este dalej zdanovat ako prijem FO? Nie, podiel na zisku spoločnosti sa pri vyplatení spoločníkovi nezdaňuje.

    Urcite sa este niekolko otazok objavi, za akekolvek nazory a rady vopred dakujem

    V citáte.

    jednoosobova s.r.o / zivnost a poskytovanie sluzieb v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.