Zavrieť

Porady

Kolonoskopia

Ahojte poraďáci,

čaká ma kolonoskopické vyšetrenie, o ktorom som si vygooglila dostatok informácii. Zaujímal by ma osobný či odborný názor na virtuálnu kolonoskopiu, o ktorej sa píše v článku z časopisu Zdravie - či je hradená zdravotnými poisťovňami, pri akých pridružených diagnozach je doporučovaná /na vyšetrenie mám doporučenie z dôvodu zisťovania príčin anémie/

http://www.izdravie.sk/zdravie/zdrav...ia-neboli.html

Ďakujem
Naposledy upravil veronikasad : 30.07.08 at 21:14
Usporiadat
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...musím povedať, že Nokerla píše pravdu, lebo ja som tiež už mala malý krátky zákrok, ktorý presne tak prebehol, a šla som domov...nebola som oťapená... a to bolo v starej nemocnici..
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

janaGT Pozri príspevok
manžel ide na kolono vo štvrtok, dostal prípravok FORTRANS.
Kolono absolvuje už 2 krát v priebehu roka.
Kúpili sme aj x-prep, ale lekár hovoril, že je menej účinný ako fortrans.
Ja som dnes absolvovala dobrovolne kolonoskopiu (kvoli rodinnej anam.). Tiez som pouzila fortrans (mne stacilo na kompletne precistenie 2,5l) Co sa tyka vysetrenia, naprv v pohode, ale potom zrazu sa nevedela doktorka dostat dalej (asi v polovici), bola to strasna bolest. Ta prva polovica bola cista bez polypov a inych nalezov. Bolo mi doporucene prist cca ked budem mat 45 rokov.
1 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Buchač

Na ARE som bol len na konzultacii, nie na vysetreni......pytali sa ma otazky ohladne alergii a pod.....EKG mi robili este pred navstevou ARO.
V celkovej anesteze som bol cca 15 minut..... doktorka sa ma pytala ci je tu niekto so mnou, povedal som ze nie, ze som dosiel autom......
takze nech sa najem a dam kavu..... to je cele.
Mozno budes prekvapeny, ale nemal som ani ziadne zavrate ani nejake ine vedlajsie ucinky......nie som samovrah aby som sadol za volant ked viem ze na to nemam.
Normalne som to odsoferoval.
Neviem co je na tom "neinformavane".....pisal som to tak ako to bolo......ze to niekde funguje inac je mozne......ja to nevylucujem

Ver ze aj ja som si preskakal svoje....... nie raz ani nie dvakrat som bol v nemocnici
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pridám moju skúsenosť. Anestúzu som mohla dostať, len ak sa kolono robilo v nemocnici. Prítomný bol lekár anesteziológ. A za tento nadštandart som u nás platila. Tiež som mala prísť s doprovodom. Po vyšetrení som sa prebrala na posteli vo vedľajšej miestnosti, ale o pár minút som bola funkčná. Kým sa môj doprovod vrátil z kávičky už som ich vyškerená čakala pred nemocnicou.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Sylvinka08 Pozri príspevok
Odporúčite mi niekto dobrého gastro lekára v Košiciach? Moja lekárka odišla a hľadám nového aj vzhľadom na to, že mám opäť absolvovať kolonoskopiu, ktorú som už mala dvakrát a obe boli veľmi bolestivé. Preto by som si veľmi želala absolvovať ju u lekára, u ktorého ma to bude bolieť "najmenej", aj keď viem, že to sa asi nedá.
...skús sa dostať do LVN ...
http://www.lvn.sk/index.php/sk/about-us.html

Kolonoskopiu robia pod oblbovákmi ...Dormicum , Dolsin sa aplikuje ...
Chodím pravidelne každý rok na kontrolu už od 2001 ...ešte aj pod skalpelom som tam bol vic krát ...
Systém je nastavený na objednávku , samozrejme nový pacient prejde vyšetrením u doktora ..
Na ďalšie prehliadky sa už potom stačí len na pracovisku gastroentológie u sestier objednať .
Čakacie lehoty sú rôzne ...ja sa vždy prispôsobím , zosúladím termín s ich diárom ...
Samotné vyšetrenie trvá cca polhodiny ...

...sú viacerí - MUDr. Machava .......( nie som doma , nemám k dispo dokumentáciu , aby som aj iné meno spomenul...)


...neodpustím si ale poznámku ....škoda vynikajúceho , špičkového zariadenia , ktoré bývalá - terajšia vláda načala k tomu postupnému zániku ...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Sylvinka08 Pozri príspevok
ďakujem za tip aj do LVN, myslíš, že sa tam dá dostať?
...za pokus nič nedáš ...
Pokiaľ viem , bežne tam ľudia teraz chodia ......už to nie je iba pre ozbrojené zložky ....

Pod vplyvom liekov je to bezbolestné, či ťa to len utlmí a ukľudní?
...aj , aj .......daj si do vyhľadávača tie medikamenty a prečítaj si , na aký účel sa používajú...
Laicky povedané :
Dolsin je na ukľudnenie...
Dormicum na uvoľnenie svalstva ...
...ako som už spomenul , pravidelne chodím každý rok na STK ...

Ľahneš na vyšetrovacie lôžko do embryonálnej polohy , sestra aplikuje tie oblbováky ...normál cítiš , aký záber majú...za chvíľku je jedinec v limbu ...na tú pol hodinku je človek mimo .......
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Sylvinka08 Pozri príspevok
Samozrejme Valčake, že sa ozvem, snáď to prežijem, ale keď som to prežila už dvakrát ... vtedy bola lekárka veľmi nepríjmna, kričala na mňa a pre mňa to bolo mučenie ako zo stredoveku.
.. však využi "analgosedáciu" (odpisujem z múdreho papiera) ... a nebudeš si ani veľa pamätať
(len potom tie blbé reči sprievodcu - ten je ale nutný)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hehehehe....a poviem Ti ???????

Ale sestričky poznám ( a naopak ) , pri objednávaní na termín sa vždy opýtam , či aj včeličky dostanem ...lebo inak nech ani do diáru nič nepíšu ...
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anémia pravdepodobne nie je príznakom takej choroby, ktorá by vyžadovala takéto vyšetrenie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Anémia pravdepodobne nie je príznakom takej choroby, ktorá by vyžadovala takéto vyšetrenie.
Vyšetrenie absolvovať musím, len sa mi nechce klasickým spôsobom /keď som si prečítala pocity pacientov.../, preto som sa potešila, keď som našla info o CT vyšetrení. Som po embolii plúc na liečbe warfarinom
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jedno je nepríjemné (dvojnásobná osobná skúsenosť), druhé zas je žiarenie, nenavyberáš si. Radšej byť zdravý a bohatý ...

Držím palčeky, aby to dobre dopadlo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Rozalka Pozri príspevok
Radšej byť zdravý a bohatý ...

Držím palčeky, aby to dobre dopadlo.
Nie je to až tak zlé, za 15 min. je po tom a výhoda takéhoto kolona je v tom, že tam všetko detailne lekár vidí !!! Čo je nesmierna výhoda. A doplním Rozálku
... chorý a chudobný je hotová katastrofa...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Manual Pozri príspevok
Nie je to až tak zlé, za 15 min. je po tom a výhoda takéhoto kolona je v tom, že tam všetko detailne lekár vidí !!! Čo je nesmierna výhoda. A doplním Rozálku
... chorý a chudobný je hotová katastrofa...
Ak som v pohode zvládla 2 pôrody, dúfam, že to nebude oveľa horšie ...

S tou poslednou vetou plne súhlasím.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ak som v pohode zvládla 2 pôrody, dúfam, že to nebude oveľa horšie ...

S tou poslednou vetou plne súhlasím.
Neboj sa. Zvládneš to. Ja to absolvujem pravideľne. Ak by to bolo nepríjemné vypýtaj si náladovku, aby ti dali.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

CT kolonoskopia má jednu nevýhodu,pokiaľ ti nájdu v hrubom čreve niečo,čo chcú bližšie vyšetriť( histológia),alebo nejaký polyp,tak sa nevyhneš normálnej kolonoskopii aj tak,len prípravu absolvuješ na vyšetrenie ešte raz,nakoľko príprava na obe vyšetrenia je identická,pokiaľ sa veľmi bojíš bolesti,tak si priplať a absolvuj normálnu kolonospokiu pod narkózou aj tak sa to dá. Ináč pri tomto vyšetrení sú väčšinou veľmi trpezliví a milí( aj lekár aj sestrička).keď sme potrebovali zvýšiť dávku Dormica,stačilo povedať a bola pichnutá( mama) a dokonca nechali aj mňa po celú procedúru pri nej,žiadne zníženie dôstojnosti.Po 2 mesiacoch som toto vyšetrenie absolvovala s kamošom,tam som čakala vonku,ale skúsenosť sa opakovala,boli veľmi milí a keď mal bolesti pichli a keď robili niečo neštandardné upozornili ho na to dopredu. Povedal,že na kolonoskopiu môže ísť kľudne aj raz do mesiaca,len preboha živého nie na gastroskopiu. Myslím že je to dosť individuálne.Držím palce,aby si to absolvovala aspoň v takej pohode ako my.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

veronikasad Pozri príspevok
Vyšetrenie absolvovať musím, len sa mi nechce klasickým spôsobom /keď som si prečítala pocity pacientov.../, preto som sa potešila, keď som našla info o CT vyšetrení. Som po embolii plúc na liečbe warfarinom
Skúsenosť: po CT vyšetrení ešte bude treba absolvovať aj kolonoskopické vyšetrenie, aby lekár vedel presne určiť miesto a rozsah nálezu a potom určiť spôsob operačného zákroku.
Robia to už aj v úplnej anestéze.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronikasad Pozri príspevok
Ak som v pohode zvládla 2 pôrody, dúfam, že to nebude oveľa horšie ...

S tou poslednou vetou plne súhlasím.
Tak..... a ak nie je treba nedaj sa zbytočne ožarovať
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pod narkózou toto vyšetrenie moc dobré riešenie nieje, pretože lekár nevidí reakcie pacienta, nekomunikuje s ním a "môže" prísť aj k perforácii hr. čreva.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lepka Pozri príspevok
... Povedal,že na kolonoskopiu môže ísť kľudne aj raz do mesiaca,len preboha živého nie na gastroskopiu. Myslím že je to dosť individuálne.Držím palce,aby si to absolvovala aspoň v takej pohode ako my.
... Gastroskopiu som po druhý raz absolvovala včera - u iného lekára ako pred rokom a v prístupe personálu bol podstatný rozdiel. Ale zvládla som to v pohode. Na kolono by som radšej išla k tomu prvému, ale je to v inom meste a bojím sa ako zvládnem cestu...
Naposledy upravil veronikasad : 31.07.08 at 13:38
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Bacha na kolonoskopii máš povinného sprievodcu,preto som tam bola s mamou aj s kamošom,jeden chlapík tam prišiel bez sprievodcu tak ho zglbali ako malého chlapca a hneď musel telefonovať dospelému synovi a až potom ho zobrali na vyšetrenie,keď prišiel ten syn,takže manžel,kamoš,kamoška ktokoľvek kto na teba bude pôsobiť pozitívne a nebude ťa znervózňovať a ani ľutovať,proste niekto ako kamarát do dažďa( kľudne to môže byť aj manžel) pokiaľ na teba tam pôsobí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať