Zavrieť

Porady

Vypoved pocas PN

Dobry den.
Chcela by som sa opytat,ci zamestnavatel konal spravne,ked mi pocas PN-ky poslal postou vypoved aj ked som uz po skusobnej dobe,resp. PN-ka zacala po skusobnej dobe.
Za odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    deny7 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Chcela by som sa opytat,ci zamestnavatel konal spravne,ked mi pocas PN-ky poslal postou vypoved aj ked som uz po skusobnej dobe,resp. PN-ka zacala po skusobnej dobe.
    Za odpoved dakujem.
    Pozri § 64 Zákonníka práce: Ak nejde o skončenie prac.pomeru dojednaného na dobu určitú, výpoveď je neplatná, ak dôjde ku skončeniu prac.pomeru môžeš napadnúť neplatnosť skončenia na súde.

    Zákaz výpovede
    § 64

    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

    a) v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia,

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    deny7 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Chcela by som sa opytat,ci zamestnavatel konal spravne,ked mi pocas PN-ky poslal postou vypoved aj ked som uz po skusobnej dobe,resp. PN-ka zacala po skusobnej dobe.
    Za odpoved dakujem.
    Nie, počas PN ti nemôže dať výpoveď.

    Bola to určite výpoveď? Nebolo to v skúšobnej dobe? V liste bolo napísané, že je to výpoveď? A aký dôvod výpovede uviedol?

    deny7 je offline (nepripojený) deny7

    deny7
    Nie som v skusobnej dobe,zmluvu mam na dobu neurcitu,a co sa tyka vypovede je definovana ako skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe.Nastupila som do zamestnania 26.03.08,a vypoved som dostala ku dnu 24.07.08 ,a to pocas PN.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    o neplatnosť výpovede musíš požiadať súd. Tuším tam máš termín na podanie 2 mesiace od doručenia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    deny7 Pozri príspevok
    Nie som v skusobnej dobe,zmluvu mam na dobu neurcitu,a co sa tyka vypovede je definovana ako skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe.Nastupila som do zamestnania 26.03.08,a vypoved som dostala ku dnu 24.07.08 ,a to pocas PN.
    odkedy si na PN ?

    45
    Skúšobná doba
    Na začiatok

    (1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

    (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    deny7 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat,co znamena -cas prekazok v praci na strane zamestnanca-
    PN. ošetrovné, paragrafy u lekára so sebou a s dieťaťom ...

    deny7 je offline (nepripojený) deny7

    deny7
    PN-ku pocas skusobnej doby som mala v maji 2 dni,a v juni 6 dni.Ine prekazky v praci neboli.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ak tvoj PP začal 26.3.08 a máš v prac.zmluve dohodnutú trojmesačnú skúšobnú dobu, tak v prípade, že by si nemala žiadnu PN ani iné prekážky v práci z tvojej strany, tak by ti uplynula 25.6.08.

    Ty si však mala, ako píšeš a ak som tomu dobre porozumela:
    PN č.1 - v máji 2kal.dni
    PN č.2 - v júni 6kal.dní
    PN č.3 - od 28.6.08, ktorá trvá

    Vzhladom na PN č.1 + 2 sa ti predlžila skúšobná doba o 8kal.dní, teda do 3.7.08. Dalej sa predlžuje o kalen. dni tretej PN-ky. Skúš. doba by ti trvala ešte 6dni po ukončení terajšej PN-ky, vzhladom na to, že si na tretiu PN nastúpila 6dní pred uplynutím SD.
    Z toho vyplýva, že "ukončenie PP v skúšobnej dobe" k 24.7.08 je oprávnené. Ako píše endrju, nejde o výpoved, ktorú obvykle nemôže dať zamestnávatel počas PN-ky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.