Zavrieť

Porady

Výchova šteniatka

No dobrý deň,

do nášho krásneho domčeka sme chceli malého psíka, aj pre malého, aby mal kamaráta. No tak sme dostali takú krásnu huňatu guličku, volá sa Lejdinka a je to kríženec.

No a teraz nevieme čo s ňou. Stále chce ísť dnu a neviem ako ju máme naučiť, že je psík a svoje miesto má vonku (no nie tak vonku, spinkáva v druhej budove, je tiez murovaná, taká šopa. Má tam matrac z kresla, aj poťah na gauč, je jej tam fajne).
Ale cez deň nemôžu byt otvorené dvere do domu, hneď je tam, a ocikáva to. Vravím jej zostaň! ona si sadne, ja zajdem a už je v dome. Včera vbehla do obývačky a vykakala sa nám na koberec, priateľ ju naháňal a robil pri tom sklo na dverách , skoro ma kleplo.

Ako ju mám naučit robiť potrebu na jedno miesto do zahradky a aby nechodila dnu. A stále hryzie, topanky nemôzu byť v jej blízkosti. No fakt je nádherná, ale dá nam asi veľa zabrať, kým ju vycivčíme.

Dakujem Vám všetkým za rady....
Krásny dník
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  willma je offline (nepripojený) willma

  willma
  trpezlivosť, trpelivosť a ešte raz trpezlivosť, Ale keďže je to ešte len šteniatko, zobrané zo svojej pôvodnej svorky, nečakajte, že je nadšené tým, že teraz má spávať niekde samo. Hľadá si svoju svorku a tou ste momentálne vy. Škodám nezabránite, jedine tak, že budete mať vždy všetko poodkladané a šteniatku ponúknete na zábavu iné hračky. A hygiene ho naučíte jedine tak, že ho dáte po zobudení sa a po každom jedle na miesto, kde chcete aby vykonávalo svoju potrebu a chváliť do zblbnutia. Trestami sa docieli máločo. To len tak zhruba a daj si do vyhľadávača , myslím, že sa tu o výchove šteniatok popísalo aj na tomto fóre veľa.

  ola je offline (nepripojený) ola

  ola
  To, že šteniatko sa neustále domáha Vašej prítomnosti je prirodzené. Veď doteraz bolo pri mame a súrodencoch a odrazu musí byť úplné samé, kdesi na matraci v šope. Chce to čas, kým pochopí že jeho miesto je vonku. Čo sa týka hygienických návykov psíka, treba sa obrniť trpezlivosťou a neustále mu dohovárať ak sa vyšpiní kde nemá. Potom ho odniesť na miesto, kde to má urobiť. Ak sa mu to podarí, tak pekne ho pochváliť prípadne dať odmenu. Ak by to bolo možné, bolo by dobré prvé dni ostať so šteniatkom doma a neustále sa mu venovať a postupne ho učiť. Aj my ľudia sa učíme postupne, tak nemôžme chcieť od šteniatka, aby pochopilo za dva dni čo môže a čo nie. Chce to veľa lásky a trpezlivosti a možno ... čo-to prečítať o výchove šteniatok

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.