Zavrieť

Porady

absolventská prax a dohoda

Od 7.7.2008 máme uchádzača o zamestnanie , ktorý u nás vykonáva absolvnetskú prax. Máme uzatvorenú dohodu s UPSVaR, na základe ktorej absolvent dostáva z UPSVaR odmenu vo výške životného minima. Chceli by sme aj my tomuto absolventovi vyplácať nejakú odmenu a tým ho motivovať k práci. Je možné uzatvoriť s týmto absolventom dohodu o vyk.práce alebo prac.činnosti, ak áno, tak za akých podmienok? V dohode s UPSVaR sme sa zaviazali že bude vykonávať u nás prácu 4 hod denne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marosc je offline (nepripojený) marosc

    marosc
    Konzultoval som to s kontrolorom upsvr a nevidí v tom problém, aby absolvent mal uzavretú aj dohodu o pracovnej činnosti. Podľa mňa si treba dať len pozor na evidenciu odpracovaných hodín, aby sa neprekrývali.

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    1.Absloventom len dohodu možno uzatvoriť alebo aj pracovnú zmluvu ?
    2. Prečítala som všetky príspevky čo súvisia s témou, a všade bola písaná len o dohode. A v jednej som čítala že keď uzatvára prac.zmluvu tak stráca nárok o príspevky od úrad práce - je to tak ?
    3.A koľko môže zarobiť abslovent na dohodu , myslím čo je maximum ?

    1marta3 je offline (nepripojený) 1marta3

    1marta3
    Áno, možno uzatvoriť len dohodu, nie pracovnú zmluvu. V prípade pracovnej zmluvy sa každý uchádzač o zamestnanie vyraďuje z evidencie. Dňom vyradenia z evidencie je ukončená aj dohoda o vykonávaní absolventskej praxe. Zarobiť môže od 1.7.2008 maximálne 3978,-Sk. Dohodu je potrebné predložiť aj na úrad práce a mesačne sa predkladá aj príjem. Ak sa prekročí suma, bude vyradený z evidencie.

    Pekný deň
    účtovníčka MiroslavaMagdalena
    Prosím Vás . Vie mi niekto poradiť , ako presne teraz platia zákony ohľadom absolventskej praxe ? . Mám dcéru , ktorej sa to týka . Zaujímalo by ma , či teda stále platí , že popri absolventskej praxi , ktorá je len na 4 hodiny denne , alebo respektíve 20 hodín týždenne stále ešte nemôže byť pracovný pomer na polovičný úväzok . Ak nie , tak či môže pracovať zostávajúce hodiny na dohodu o vykonaní práce , alebo dohodu o pracovnej činnosti . Koľko hodín môže na dané dohody odrobiť a či môže mať absolventskú prax a dohodu respektíve možný pracovný pomer u toho istého zamestnávateľa .
    Prosím o skorú odpoveď , je to dosť súrne . Vopred ďakujem .

    absolventská prax a dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.