Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Dobry...chcem sa spytat, ako sa da na niekoho poslat danova kontrola, hygiena a tak....moj byvaly zamestnavatel mi nechce vyplatit mzdu za odrobene dni. Problem je ale v tom, ze som robila nacierno (keby nieco som majitelova frajerka a iba zaskakujem). Som si ista ze by po danovej kontrole nepresiel, pretoze uctovnictvo sa nevedie. Sice kasa tam je, aj sa blokuje, ale jedna paska ktora tam je patri iba pre zakaznikov. Taktiez by nepresla ani hygienicka kontrola.

Da sa to nejako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lyssetka Pozri príspevok
    Dobry...chcem sa spytat, ako sa da na niekoho poslat danova kontrola, hygiena a tak....moj byvaly zamestnavatel mi nechce vyplatit mzdu za odrobene dni. Problem je ale v tom, ze som robila nacierno (keby nieco som majitelova frajerka a iba zaskakujem). Som si ista ze by po danovej kontrole nepresiel, pretoze uctovnictvo sa nevedie. Sice kasa tam je, aj sa blokuje, ale jedna paska ktora tam je patri iba pre zakaznikov. Taktiez by nepresla ani hygienicka kontrola.

    Da sa to nejako?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    No to je tak, ak niekto robí na čierno.
    Vtedy si mala poslať kontrolu. Ale ak vieš dokázať, že je to tak, ako píšeš, tak by si to mala nahlásiť zo zákona ti to vyplýva. A tu výplatu už asi ťažko dostaneš..

    lyssetka je offline (nepripojený) lyssetka

    lyssetka
    Hm.....o tie peniaze ani tak nejde....na tie uz kaslem....ale chcem, aby mu tu prevadzku zatvorili....je to k.rva clovek....

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zabudni na pomstu. Radšej sa poúč zo svojej chyby a v budúcnosti sa snaž nájsť si prácu v súlade so ZP. Vlastne stíhaná by si mala byť aj ty, nakoľko si vedome pracovala nelegálne a nikde si to neihlásila. Takže veľa šťastia v novej práci

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lyssetka Pozri príspevok
    Dobry...chcem sa spytat, ako sa da na niekoho poslat danova kontrola, hygiena a tak....moj byvaly zamestnavatel mi nechce vyplatit mzdu za odrobene dni. Problem je ale v tom, ze som robila nacierno (keby nieco som majitelova frajerka a iba zaskakujem). Som si ista ze by po danovej kontrole nepresiel, pretoze uctovnictvo sa nevedie. Sice kasa tam je, aj sa blokuje, ale jedna paska ktora tam je patri iba pre zakaznikov. Taktiez by nepresla ani hygienicka kontrola.

    Da sa to nejako?
    Nelegálne zamestnávanie rieši inšpektorát práce. Keďže si vedela o tom, že robíš načierno, rovnako by si bola postihnutá ty aj tvoj zamestnávateľ...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lyssetka Pozri príspevok
    keby nieco som majitelova frajerka
    Toto je na celej "kauze" najorignálnejšie.

    Šadar je offline (nepripojený) Šadar

    Šadar
    lyssetka Pozri príspevok
    D... (keby nieco som majitelova frajerka a iba zaskakujem).....
    Len tak medzi nami dievcatami, aj majitelova frajerka ak zaskakuje musi mat aspon dohodu a byt zahlasena na SP, moj klient dostal pokutu za to ze mu mama v predajni umyla podlahu, lebo sa na nu nemohla pozerat a akurat vtedy mu tam dosla kontrola z IP, mozem povedat, ze ozaj mu ju len raz umyla, lebo mal sice zamestnanu upratovacku, ale ta bola v tej dobe PN...

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Zrejme chcela napísať, že bola majiteľova frajerka
    Alebo ak sa toto dozvie, určite z toho je bude bola

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Šadar Pozri príspevok
    Len tak medzi nami dievcatami, aj majitelova frajerka ak zaskakuje musi mat aspon dohodu a byt zahlasena na SP, moj klient dostal pokutu za to ze mu mama v predajni umyla podlahu, lebo sa na nu nemohla pozerat a akurat vtedy mu tam dosla kontrola z IP, mozem povedat, ze ozaj mu ju len raz umyla, lebo mal sice zamestnanu upratovacku, ale ta bola v tej dobe PN...
    Podľa mňa IP nepostupoval správne. Výpomoc rodinného príslušníka (matka, otec, manželka, dieťa) nie je práca na čierno.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    smith Pozri príspevok
    Podľa mňa IP nepostupoval správne. Výpomoc rodinného príslušníka (matka, otec, manželka, dieťa) nie je práca na čierno.
    Súhlasím, len zrejme to bolo z obdobia, keď toto ešte neplatilo a rodinný príslušníci v prvom rade sa nebrali do úvahy

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    To bolo asi dávnejšie. Myslím, že v začiatkoch zákona o nelegálnej práci to fakt platilo, že aj rodinný príslušník musel mať aspoň dohodu. Teraz už neplatí

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Šadar Pozri príspevok
    Je to asi 3 roky, viete od kedy to neplati???
    Od 1.júla 2006 .

    De Rossi je offline (nepripojený) De Rossi

    De Rossi
    Ja mam problem ze mi nevyplacal danovy bonus na deti a dve vyplaty a bola som normalne zamestnana ako mam nanho poslat danovu kontrolu??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    De Rossi Pozri príspevok
    Ja mam problem ze mi nevyplacal danovy bonus na deti a dve vyplaty a bola som normalne zamestnana ako mam nanho poslat danovu kontrolu??
    Čo s tým má daňová kontrola ? Podaj podnet na Inšpekciu práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.