Zavrieť

Porady

gerbera v crepníku

Ahojte !

Vcera som si v Ikei kupila gerberu v crepníku..Má niekdo z Vás sakusenosti z pestovanim gerbier?? Co treba robit, aby bola rastllinka spokojna...Dakujem
Usporiadat
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja mám gerberu v črepníku na okne, je tam taký polotieň. Vlani kvitla pekne, potom vyschla. Tak som sa spýtala v kvetinárstve a urobila ako poradili. Kvetinku som ostrihala, celú zimu zalievala a z jari začala nanovo rásť a kvitnúť. Teraz mám tri červené kvety v jednom črepníku a ďalšie asi 4 ešte nerozvinuté. Zatiaľ som ich nehnojila, presadila som ich len raz. Určite vydržia.
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Gabhus Pozri príspevok
Ja mám gerberu v črepníku na okne, je tam taký polotieň. Vlani kvitla pekne, potom vyschla. Tak som sa spýtala v kvetinárstve a urobila ako poradili. Kvetinku som ostrihala, celú zimu zalievala a z jari začala nanovo rásť a kvitnúť. Teraz mám tri červené kvety v jednom črepníku a ďalšie asi 4 ešte nerozvinuté. Zatiaľ som ich nehnojila, presadila som ich len raz. Určite vydržia.
takže ti si ju v jeseni/zime uplne zostrihla. A pri polievaní ti nerástla počas zimy?
No ak mi tá moja prežije od tých chrobáčikov čo má, tak to tiež tak skúsim....
0 0
šumina šumina

šumina je offline (nepripojený) šumina

Mam dve gerbery, jednu už viac ako 4 roky, rozsadila som ju a mám z nej 3 rastlinky, druhú od minulého roka. Prezimujem ich v tmavej pivnici, so skromnou zálievkou.V byte mi ich napadli vošky a tie sa šírili na ďalšie kvety, takže sú vždy mimo. Tento rok mi žltá vyháňala už v januári, preniesla som ich obe na západnú stranu.Teraz sú už vonku, zásadne na východ, neznášajú prudké slnko.Rady zahnívajú, takže som ich zasadila vyššie a zasypala kamienkami, aby krčky nestáli vo vode.Hnojím týždenne obyč hnojivom na izbové kvety.Žltú som fotiť nestihla, farebná je takáto:
Snímka029.jpg  
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Nerástla, začala až z jari a teraz kvitne. Ale ak na svojej máš chrobáčiky, tak neviem. Skús sa ešte poradiť v nejakej predajni, prípadne zober so sebou lístok a ukáž im to. Možno niečo na to existuje, neviem, ja som amatér v tomto a ja osobne sa radšej pýtam. Držím palce nech tie potvory (chrobáčikovské) idú kade ľahšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať