Zavrieť

Porady

Dopravná nehoda vo Viedni

Pekný deň,

nemá náhodou niekto skúsenosti s dopravnými nehodami v Rakúsku vo Viedni? Totiž dnes ráno som zastala na vedľajšej ceste vo Viedni, išla som sa pripojiť na hlavnú cestu (všetko som mala v poriadku svetlá, smerovka, odstup medzi autami a tak...). Keď som zastala (išli autá), tak asi po piatich sekundách do mňa narazil vodič so starým VW.

Na mojom aute škoda nie je vysoká - len poškriabaný zadný nárazník; kým od, kto do mňa narazil - má rozbité predné pravé svetlá, nárazník, pokrivenú kapotu a rameno chladiča (?). Bol to Rakúšan s tým, že mal české auto od známych.

Dohodli sme sa, že policajtov volať nebudeme (doprava nebola vôbec narušená), odfotili sme si stav áut a vymenili kontakty (meno, tel. číslo).

Hm???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jana Bělohoubková Pozri príspevok
    Pekný deň,

    nemá náhodou niekto skúsenosti s dopravnými nehodami v Rakúsku vo Viedni? Totiž dnes ráno som zastala na vedľajšej ceste vo Viedni, išla som sa pripojiť na hlavnú cestu (všetko som mala v poriadku svetlá, smerovka, odstup medzi autami a tak...). Keď som zastala (išli autá), tak asi po piatich sekundách do mňa narazil vodič so starým VW.

    Na mojom aute škoda nie je vysoká - len poškriabaný zadný nárazník; kým od, kto do mňa narazil - má rozbité predné pravé svetlá, nárazník, pokrivenú kapotu a rameno chladiča (?). Bol to Rakúšan s tým, že mal české auto od známych.

    Dohodli sme sa, že policajtov volať nebudeme (doprava nebola vôbec narušená), odfotili sme si stav áut a vymenili kontakty (meno, tel. číslo).

    Hm???
    A sľúbil ti, že ti škodu uhradí? No tak teraz sa ti môže ľahko stať, že viac sa ti ten pán neozve a telefónne číslo bude nedostupné.

    Alebo čo sa chceš teda spýtať. Pri takomto riešení nehody je jedno, či sa stane v AT, na SK alebo niekde inde. Samotná fotodokumentácia a dohoda bez svedkov je riskantné. AK by došlo následne k vyšetrovaniu nehody poisťovňou, ten, kto nehodu zavinil môže podať svoju verziu a bude to tvrdenie proti tvrdeniu.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    jednoznačne je na vine majiteľ VW - ten však musí vo svojej poisťovni túto udalosť nahlásiť / jemu škodu nepreplatia - pri zákonnej poistke /
    takisto ty musíš ísť do tej / jeho /poisťovne a náhlásiť, že ti spôsobil škodu - požiadať o obhliadku tvojho poškodeného vozidla /resp požiada tvoj servis
    ak on nenahlási nič nezmôžeš - chýba dôkazový materiál - fotodokumentácia
    Naposledy upravil hanelie : 11.08.08 at 07:14

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Chobot Pozri príspevok
    ... No tak teraz sa ti môže ľahko stať, že viac sa ti ten pán neozve a telefónne číslo bude nedostupné. ....
    To by bol ešte ten lepší prípad - aby sa nestalo, že z vinníka bude poškodený - a on sa bude domáhať náhrady škody (napr. že ty si do neho nacúvala - a fotodokumentácia je aj v jeho prospech) . Ale dúfajme, že to bol korektný vodič

    to je tak - na mojom aute je len jednoduchý škrabanec - to sa ani neoplatí vymieňať kvôli tomu... takže som od neho nežiadala preplatenie... on bol aj tak chudák mimo z toho, že nabúral cudzie auto... a keď som mu spomenula policajtov, tak sa vydesil... no uvidíme, snáď neskončím kvôli tomu ešte v base...

    myslím, že s tým nacúvaním by nepochodil... pretože ad 1) nemala som dôvod cúvať a ad 2) ani som si to nemohla pomýliť keďže spiatočka je na opačnej strane ako jednotka a treba ešte potiahnuť prevodovku... starý fiat...

    chcela som len počuť nejaké názory a postrehy...

    a ešte: nebol sám, mal pri sebe nejakého kamaráta...

    a ešte: v prípade, že by tvrdil, že som doňho nacúvala: na tej križovatke nacúvať doňho tak aby ja som mala poškriabaný ľavý nárazník (blatník?) a on rozbité komplet svetlá na pravej strane - hlavne keď som sa pripájala doľava - nie je možné... a zaparkovať sa tam nedá, lebo je tam bus stop....

    rotwik je offline (nepripojený) rotwik

    rotwik
    Mala si volat rakusku policiu, teraz to moze byt cele na teba, ale predpokladam ze ten pan sa viac neozve

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Jana Bělohoubková Pozri príspevok
    Pekný deň,

    nemá náhodou niekto skúsenosti s dopravnými nehodami v Rakúsku vo Viedni? Totiž dnes ráno som zastala na vedľajšej ceste vo Viedni, išla som sa pripojiť na hlavnú cestu (všetko som mala v poriadku svetlá, smerovka, odstup medzi autami a tak...). Keď som zastala (išli autá), tak asi po piatich sekundách do mňa narazil vodič so starým VW.

    Na mojom aute škoda nie je vysoká - len poškriabaný zadný nárazník; kým od, kto do mňa narazil - má rozbité predné pravé svetlá, nárazník, pokrivenú kapotu a rameno chladiča (?). Bol to Rakúšan s tým, že mal české auto od známych.

    Dohodli sme sa, že policajtov volať nebudeme (doprava nebola vôbec narušená), odfotili sme si stav áut a vymenili kontakty (meno, tel. číslo).


    Hm???

    Milá Janka,
    pri takýchto menších nehodách sa zvyčajne v Rakúsku policajti nevolajú, volajú sa zvyčajne vtedy, keď sa vodiči nedohodnú, alebo je tam podozrenie na alkohol atď. Je však lepšie policajtov zavolať, trvať na ich zavolaní.
    Ak policajtov nevoláš sú dôležití svedkovia nehody, ak boli prítomní je to jednoduchšie. Ďalej fotodokumentácia je dôležitá ak sú autá v pozícii ako sa nehoda stala, pretože, keď vodič narazil zo zadu do Teba je evidentne vinník nehody. Ešte jedna dôležitá vec, ak nevoláš policajtov je dobré nakresliť plánik ako sa nehoda stala a kto ju zavinil a podpísať ju obomi zúčastnenými a toto si odložiť.
    Čo sa týka teba, ak to naozaj opravu nevyžaduje, by som teraz s tým škrabancom nič nerobila, pretože je to pre Teba dôkaz, čiže určite nevyrovnávať a nestriekať!
    Zlá správa je, že vodič ak by ťa chcel obviniť má na to v Rakúsku lehotu 3 roky. Na tvojom mieste by som spísala prehlásenie za neho a poslala mu to na podpis.
    Dobrá správa, ak by si potrebovala pomoc, ak by sa naozaj stalo, že by pán vinník dotyčný označil teba ako vinníka, môžeš sa mi ozvať, viem Ti v tomto probléme pomôcť.
    Pekný večer prajem.

    Dopravná nehoda vo Viedni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.