Zavrieť

Porady

Použitie dotácie na podnikanie z úradu práce

Vie mi niekto poradit, ci je mozne vybrat urcitu sumu dotacie z uctu a potom ju tam vratit spat cize nechybali by odtial ziadne peniaze, ktore by neboli vydokladovane len by sa to prejavilo na vypise uctu ako vyber a potom ako vklad. Nema s tym niekto skusenost?
Ako prebieha kontrola? To este pocas tych dvoch rokov? Alebo az po dvoch rokoch? Je nutne predlozit aj vypis uctu alebo staci len faktura?
Schvalili niekomu pocitac, ked mal zivnost zo stavebnej oblasti. Aky dovod ste uviedli v zamere, ze ho potrebujete?
Usporiadat
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

chcem sa spytat ked szco dostala z Upsvar dotaciu vo vyske 66496 a v podnikatelskom zamere mala napisane obstaranie stroja 28496 a zvysok odvody.
Ako zauctujem prijem dotacie do PD a vydavok dajme tomu na stroj a odvody v roku 2008 5670(1134*5) zivnost otvorena 1,08,2008. ten zvysok nevycerpanej dotacie dat ako prijem neovolyvnujuci ZD?????
prosim
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
ZD neovplyvní celá dotácia dotácie či úvery sa účtujú ako PNZD
0 0
Pacino Pacino

Pacino je offline (nepripojený) Pacino

Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac
Otázočka : Ako osoba na ID si chcem otvoriť chránenú dielňu s odborom stolárstvo+čalunníctvo. Rodičia majú vedľa chalupy pristavenú garáž cca 40 m2, a chcel by som zdvihnuť krov na dielňu ktorá by bola na šitie a čalúnenie. Dala by sa táto dotácia využiť aj na rekonštrukciu tejto budúcej dielne?
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

no ale ked chcem dat cez ID doklad uctujem v money s3 prijem ovplyvnujuci zaklad dane vo vyske vydavku tak tam mi neponukame predkontaciu v jednoduchom uctovnictve
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

este raz sa cjcem spytat ked dostanem z uradu prace prispevok vo vyske 66496 tak ho zauctujem cez bankovy doklad ako prijem dotacie alebo prijmy ostatne nepodliehajuce dani???
a potom cez uzavierkove upravy dam sumu skutocnych vydavkov ako prijem ostatny ovplyvnujuci DP???
Dakujem ZUZANA
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

nema s tym nik skusenost
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
dajme tomu že keby si z dotácie nakúpila tovar (z dotácie UPSVaR to nie jemožné ale iba aby som uviedla príklad zaúčtovania dotácii)
- tovar - to znamená že by si ho išla predávať - tak v tedy príjem dotácie by bol POZD.
Ale ak z dotácie nakúpiš napr.pc v hodnote do 30 tisíc alebo zaplatíš odvody tak je to PNZD.
0 0
hylda hylda

hylda je offline (nepripojený) hylda

toľko vecí sa dá pokiaľ sa to pojde vydokladovať a bude to mať zmysel tak je to v poriadku ale prečo využívať len jeden takýto príspevok?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nicolek Pozri príspevok
este raz sa cjcem spytat ked dostanem z uradu prace prispevok vo vyske 66496 tak ho zauctujem cez bankovy doklad ako prijem dotacie alebo prijmy ostatne nepodliehajuce dani???
a potom cez uzavierkove upravy dam sumu skutocnych vydavkov ako prijem ostatny ovplyvnujuci DP???
Dakujem ZUZANA
http://www.porada.sk/t103173-usmerne...stupom-ju.html

Ďalej o dotácii nájdete na Porade XXXX príspevkov , len treba hľadať .
Taktiež nezabudnúť si preštudovať zákony ,Postupy JU .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať