Zavrieť

Porady

Kúpa nového notebooku a čo so starým PC?

Pekný deň všetkým. POtrebujem poradiť ohľadom kúpi nového PC. Objednala som si notebook. Starý počítač mám kúpený z príspevku Európskeho sociálneho fondu a kupovala som ho pred 4 rokmi. Monitor mi však už odchádza, bol aj pokazený tak som sa rozhodla, že nebudem investovať do nového ale si kúpim rovno notebook ktorý aj tak v budúcnosti budem potrebovať. Chcem sa preto spýtať ako mám uviesť v účtovníctve alebo ako vyradiť ten starý? Starý PC bude používať môj manžel ale mám ešte na ňom tie povinné nálepky Európsky sociálny fond. Nie je na odpisy tak hádam nebude problém. Čo teda mám urobiť so starým? Ďakujem.
Usporiadat
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

sybila3 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, koľko notebookov môže mať firma? Na začiatku sročka s dvomi konateľmi kúpila jeden, potrebovali by ešte jeden, či je to nejako obmedzené raz za koľko rokov sa môžu obnovovať? ďakujem
Stefan2005 Pozri príspevok
v §2 ZoDP - Daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, ak tento zákon neustanovuje inak. Zákony o dani z príjmov takýto limit nestanovuje a nie je mi známy žiadny osobitný predpis, ktorý by to určoval.

Je len vždy na daňovom subjekte, ako si pred správcom dane v prípade kontroly obháji svoj daňový výdavok. Existuje veľa dôvodov, pre ktoré by mohol mať 1 konateľ 2 notebooky. Veď dnes je úplne bežné, že má aj dva osobné automobily - tak prečo nie dva notebooky?
Marian Pozri príspevok
Môžeš ich mať aj sto, keď na to firma má. A to či je doma? Ktorý podnikateľ nerobí pre firmu aj doma?
Danila Pozri príspevok
Je to úplne v poriadku. Sú to daňové výdavky vynaložené v súvislosti s podnikaním. A nie je najmenší problém to obhájiť.
Ahoj. ///////// Kedže si Sybila , vieš , že môžeš mať toľko , koľko obhájiš na podnikanie. Ka Mil
0 0