Zavrieť

Porady

Slovenská živnosť versus česká živnosť ?

Od 1.8.2008 som nezamestnaný. Pri hladaní práce my ponúkli prácu v ČR - elektrikár meracej a regulačnej techniky. Práca je cca 500 km od domu a len na ŽIVNOSŤ.Vzdelanie elektro a paragraf podla slovenskej vyhlášky 718/2002 Z.z. § 23 mám.
Na slovensku mám od 10.mes.2007 pozastavenú živnosť na MO,VO, vydaveteľskú činnosť, sprostretkovateľskú činnost.
Predpokladaný mesačný príjem presahuje 30 000 ČK ( cca 40000 Sk )
Mám otázky:
1/ Bude postačovať slovenská živnosť ? ( ak doplním o elektrikárske práce, montérske ap ? ) alebo založiť novú slovenskú živnosť len na elektrikarske práce ? Bude to potom remeselná živnosť ? ( 60% paušalna dan ? )
2/ako viesť a počítať výdavky v ČK alebo SK ? (ubytovanie a výdavky budú prevažne v ČR ) mám robiť prepočet na Sk ?
3/ ako je to z odvodami platím ich na slovensku alebo v čechách a koľko , z akého vymeriavacieho základu ( 30 000 Čk - ?? alebo 40000 Sk ?? )
4/ neoplatilo by sa založiť českú živnosť ?aké sú tam odvody, dane ?

Ďakujem za pomoc .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Slovenská živnosť versus česká živnosť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.