Zavrieť

Porady

www stránka - zriaď. výdavok?

Ahojte poraďáci,
prosím o odpoveď na otázku:
môže si SZČO dať do zriaď. výdavkov tvorbu www stránky svojej budúcej firmy. Faktúra za www. stránku bola vyhotovená 10.9.2007 a živnosť založil 5.1.2008.
Ako je to, keď nie jeSZČO, ale bol by s.r.o. Sú to zriaďovacie náklady? Môže ich zahrnúť v roku 2008 do Nákladov, aj keď boli v r. 2007?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    alenka57 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    prosím o odpoveď na otázku:
    môže si SZČO dať do zriaď. výdavkov tvorbu www stránky svojej budúcej firmy. Faktúra za www. stránku bola vyhotovená 10.9.2007 a živnosť založil 5.1.2008.
    Ako je to, keď nie jeSZČO, ale bol by s.r.o. Sú to zriaďovacie náklady? Môže ich zahrnúť v roku 2008 do Nákladov, aj keď boli v r. 2007?
    Ďakujem.
    Keďže sa nejedná o nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti ( viď §4 ods. 4 zák. 595/2003 Z.z. ), nemôžete si to uplatniť ako daňový výdavok. Nepoznám síce obsah Vášho podnikania ( živnosti ), ale obhajoba tohto výdaja ako daňového by bola veľmi zložitá s veľkým otáznikom nad jej výsledkom .

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Priznám sa, ze ja by som naklad za tvorbu www stranky bez problemov dala do nakladov, moze si predsa robit reklamu na internete a zhanat klientov aj dopredu. A pokial stranka priamo suvisi so zivnostou, má kupenú domenu a pod. tak ja nevidim problem.
    Ale mozno sa mýlim. Zrovna som zacala robit zacinajúceho podnikatela ,DPH som z toho neuplatnila ,ale do nákladov som si myslela, ze to dám.

    alenka57 je offline (nepripojený) alenka57

    alenka57
    a môže sa dať teda v roku 2008 ak faktúra z r. 2007? Keďže začal podnikať až v 2008.?

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Podla mne mozes, ale rada by som poznala aj nazor inych.
    Pravda ak zriadovacie vydavky presiahnu hodnotu v zmysle zakona treba odpisovat.
    Ak nie,tak priamo do nakladov.

    www stránka - zriaď. výdavok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.