Zavrieť

Porady

HELIOS - áno, či nie

Dobrý deň, chcela by som osloviť tých, čo robia v programe HELIOS či už mzdy, alebo účtovníctvo, aby sa podelili so svojimi skúsenosťami. Neustále riešime problém, na ktorý program máme ako firma prejsť.
Usporiadat
Angelika Angelika

Angelika je offline (nepripojený) Angelika

porovnavat MRP a SPIN, to je ako porovnat trabant a mercedes .... A Helios jednoznacne OK !
0 0
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

Dobrý deň, používame Helios Orange od roku 2006 a pravdupovediac máme dosť negatívnych skúseností. Keď však komunikujeme s ľuďmi na hotline, vyzerá to, že sme jediný na svete, ktorí majú problémy s Heliosom. Klientský servis je promptný, štýlom "zavoláme Vám", po týždni nakoniec voláme my a dozvedáme sa že problém je vyriešený, ale nie podľa naších predstáv (resp. v súlade so zákonom). Prechod na EUR nemáme snád do dnešného dňa dotiahnutý do konca, pretože podľa, teamu z LCS je Helios veľmi náročný program a je to "medzi nebem a zemí"

Každopádne mám otázku aj ja, sme ozaj jediní, ktorí majú problém s Heliosom?
0 0
martina14 martina14

martina14 je offline (nepripojený) martina14

tak ja som Helios - Orange pouzivala v predoslej firme a nemozem nan dopustit.. teraz robim v pohode a to sa neda porovnat.. helios bol omnoho lepsi, logickejsi a sofistikovanejsi
0 0
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

Môžem sa opýtať, s ktorým modulom ste pracovali? My ich máme viac a najzložitejšie sú podľa mňa mzdy a najchybovejšie účtovníctvo. Ale najhoršie je pre našu firmu, keď príde nejaký problém a my potrebujeme okamžité riešenie, pretože sme veľkoobchod a jednoducho bez fungujúceho programu nevieme predávať, a z Heliosu nie sú ochotní prísť, všetko chcú riešiť telefonicky a my namiesto vystavovania faktúr sa hráme na nejakých "programátorov"...
0 0
martina14 martina14

martina14 je offline (nepripojený) martina14

no to je pravda, ze riesili po telefone, ale ked sme mali nejaky problem boli ochotni aj prist...(asi ked sidlite mimo BA je to horsie) mali sme len modul uctovnictvo.. ja som bola samouk a potom som isla aj na skolenie, takze sprvu som aj ja bola tym "programatorom" ale tym som sa aj velmi naucila
0 0
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

No práve - sme mimo Blavy... A práveže práve kvôli tomu, že nemáme len účtovníctvo, ale aj sklad, banky, pokladňu, pokladničný predaj, mzdy... nám nesedia niektoré náväznosti. A navyše - naša účtovníčka, keďže neverí tomuto programu, robí účtovníctvo aj v inom programe a len vďaka tomu prichádzame na rôzne nezhody.
0 0
martina14 martina14

martina14 je offline (nepripojený) martina14

zaklad je si tie navaznosti dobre nastavit a spoznat logiku programu, ak mu uctovnik neveri, tak je to problem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som jednoznačne proti Heliosu, síce sa vyvíja, ale ťažkopádny hotline kazí dobré meno.
0 0
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

martina14 Pozri príspevok
zaklad je si tie navaznosti dobre nastavit a spoznat logiku programu, ak mu uctovnik neveri, tak je to problem
JA nepoznám iné programy, ale mám za to, že ja ako užívateľka programu mám ten program na zjednodušenie práce a teda riešenie problémov programu by malo byť vyložene v rukách poskytovateľa. Neskutočne to zaťažuje, ak mám mimo práce, ktorá je aj tak dosť rôznorodá, zabíjať čas hľadaním problému a "otravovaním" tohto poskytovateľa. Práve jeho zložitosť spôsobuje, že často ani nevieme, či sme nedajbože nespravili nejakú chybu my, alebo či je to problém softweru... Fakt si niekedy pripadáme ako blbci... A to si myslím, že sme dosť dobrý napr. v exceloch a keby sme sa nevyznali, tak to už zabalíme asi dávno.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

PROSíM VáS, po predchádzajúcej "šéfke" tu zostal, podľa nej špičkový program HELIOS, .... teda nechcem nič hovoriť,.... ale kde sa tu dá vytlačiť daňové priznanie? takisto by som chcela hlavnú knihu, štýlom obrat MD, D, a zostatok, či už ročne, alebo po mesiacoch bez toho, aby mi tlačilo všetky zápisy, samozrejme všetky účty pod sebou, či už analytické, či syntetické, len nech to neni jeden na jednu stranu, aby sme nekrachli pre papier ... a ešte uzávierka roka a prechod do ďalšieho???
ja som teda už videla všelijaké programy štýlu mercedes aj trabant, ale toto je podla mna šrot, nech sa nikto nehnevá, ved tu nevieme nič nájsť, všetko treba viac krát preklikať a odklikať a neviem čo, nič nevytlačí, saldokonto kontrolujeme námatkovo s tým, že vždy je nejaká chyba, všetko je správne zaúčtované, z 321, párovací znak sedí, všetko ok......ale v saldokonte mám stále ako neuhradené, tak odúčtujem, zaúčtujem zas, odúčtujem , zaúčtujem zas,... toto asi tak 5 krát a pak mi to konečne odpíše aj zo saldokonta... no katastofa .... viete mi prosím niekto poradiť s tými výstupmi prosím??? a prosila by som nejak po "debilovsky" lebo aj tá ich nápoveda stojí za nič....
Naposledy upravil sonka1 : 30.08.10 at 11:29
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

ahoj Sonka, citam tu tvoj prispevok..... a mam take iste pocity. Po kolegovi mi "prischol" total nenastaveny Helios a cokolvek odtial chcem alebo potrebujem zmenit a opravit, rypem sa v tom hodiny.
mam tiez podobny problem s tym, ze ako sa robi uzavierka roka a prechod do dalsieho. Ak by si mala viac info, budem rada, ak sa on podelis. PRetoze absolutne netusim, ako sa prechadza do dalsieho roka + akosi budem musiet sama zadefinovat novy ciselny rad pre doklady. Ako sa vytvoria nove mzdove obdobia a dalsie s tym suvisiace cinnosti.

TAk ak mas nejake rady, tak mi prosim napis, budem rada
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

ahoj čokoladečka...
tak už som to vyriešila a od nového roka prechádzame na omegu... juchúúú, tiež sa v tom budem rýpať dlhšie, ale aspon to danové urobí...
v heliose som zistila, že je strašne vela funkcií schovaných pod pravým tlačidlom myši, tak skús sa troška takto porýpať....
Ale čo sa týka nastavení, tak nula bodov a popravde už to nijak neriešim... saldokonto som si urobila do excelu, takže mám akú takú kontrolu,......a samozrejme aj dvojitú robotu
prechod do ďalšieho roka z 2009 do 2010 nemám doteraz, lebo už sme nezaplatili licenciu, tak nám pánko ani neporadí,.... inak ževraj posiela faktúru aj za telefonát !!!! vrchol!!!!, takže som si iba nahodila počiatočné stavy, aby mi sedeli účty.... daňové priznanie absolútne neurobí,to som zas volala bývalej konatelke, takže som rada, že terajšie vedenie súhlasilo zo zakúpením nového programu, ktorý je mimochodom asi tak 10X lacnejší a verím že prehladnejší.....

prajem veľa šťastia....
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

tak tisko zavidim...ja robim praveze jednu firmu v Pohode a druhu v Heliose, a tiez rozmyslam, ze nadhodim, aby sme robili vsetko v Pohode, lebo mam z toho hlavu v smutku.
robim s nim uz prakticky rok a stale mam pocit ze tomu sw nerozumiem.
A najuzasnejsie je ked volas na hotline hodinu na linke a aj tak sa niekedy nic nedozvies.

tak drzim paste, aby novy program bol lepsi a verim, ze bude, lebo mam pocit, ze vsetky ostatne musia byt lepsie ako tento
0 0
fantozzi30 fantozzi30

fantozzi30 je offline (nepripojený) fantozzi30

Ahojte poradaci, ja robim v Heliose uz 2 roky a povazujem ho za dost slusny program. Uz som prisla do styku so vselicim, ale Helios Orange je celkom slusny soft.
Ak by ste chceli nieco poradit, kludne sa pytajte. Myslim ze uz ma v Heliose nic neprekvapi ;-)
0 0
katarina30127 katarina30127

katarina30127 je offline (nepripojený) katarina30127

Ahojte


Teraz pracujem v programe Helios a horší program som nevidela. Neprehľadný veľa preklikov a keď potrebujete pomoc zavoláte do Asseca a za všetko sa platí :1 hod 75 EUR. Mzdový modul niečo hrozné. Treba mať aj dokúpené moduly či je to účtovníctvo alebo mzdy a nie je to lacné. Podľa mňa neodporúčam.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Reaguješ s meškaním 11 rokov.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

typn11
katarina30127
fantozzi30
misoft
Dnes 09:23

teraz pracujem v programe Helios a ...
03.02.11 15:10

Ahojte poradaci, ja robim v Heliose uz 2 roky ... Myslim ze uz ma nic neprekvapi
= Reaguješ s meškaním 11 rokov.
nerob paniku / mešká iBA 6 ! ! rokov
A ty - matematika je pre teba španielska dedina - a navyše - meníš mi nick.
2011 a 2022 - rozdiel 11 rokov.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
A ty - matematika je pre teba španielska dedina - a navyše - meníš mi nick.
2011 a 2022 - rozdiel 11 rokov.
téma založená 19.08.08
to je 14 rokov,to asi zadávateľku už absolútne nezaujíma.
len sa čudujem,že je ten program furt na dve veci a že ho nevylepšili doteraz....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať