Zavrieť

Porady

Alkohol na pracovisku

Chcela by som sa opýtať, dneska sme dostali podnet, že zamestnankyňa prišla do práce opitá, tak na základe toho sme vykonali dychovú skúšku. Samozrejme, že nafúkala, tak zamestnávateľ sa rozhodol že jej dá okamžité skončenie pracovného pomeru. Chcem sa opýtať či to môžme takto riešiť? sice zamestnankyňa je ešte v skušobnej dobe, ale zamestnávateľ jej chce dať výpoved na základe porušenia prac.disciplíny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kikuša Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, dneska sme dostali podnet, že zamestnankyňa prišla do práce opitá, tak na základe toho sme vykonali dychovú skúšku. Samozrejme, že nafúkala, tak zamestnávateľ sa rozhodol že jej dá okamžité skončenie pracovného pomeru. Chcem sa opýtať či to môžme takto riešiť? sice zamestnankyňa je ešte v skušobnej dobe, ale zamestnávateľ jej chce dať výpoved na základe porušenia prac.disciplíny.
    PP môžete skončiť počas SD kedykoľvek, aj bez udania dôvodu. Pôjde o skončenie PP v skúšobnej dobe, nemusíte riešiť porušenie PD.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ak je v skúš.dobe, môžte kedykoľvek a bez uvedenia dôvodov ukončiť PP.
    Ak chcete ako porušenie PD, musí tomu predchádzať upozornenie pre hrubé porušenie PD.

    Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

    Kikuša
    to viem, len môj šej jej chce dať porušenie prac.disciplíny a aj aby to mala vo výpovedi podľa toho paragrafu

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Kikuša Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, dneska sme dostali podnet, že zamestnankyňa prišla do práce opitá, tak na základe toho sme vykonali dychovú skúšku. Samozrejme, že nafúkala, tak zamestnávateľ sa rozhodol že jej dá okamžité skončenie pracovného pomeru. Chcem sa opýtať či to môžme takto riešiť? sice zamestnankyňa je ešte v skušobnej dobe, ale zamestnávateľ jej chce dať výpoved na základe porušenia prac.disciplíny.
    Nekomplikujte si to s výpoveďou za porušenie PD. JE to zložitejšie takto skončiť PP, než skončiť ho v skúšobnej dobe. Len jej dajte list, že končíte PP v zmysle § 72 v skúšobnej dobe.

    Keby ste dali výpoveď za porušenie PD a náhodou to zamestnankyňa poženie pred súd, môže sa stať, že proces prehráte. Skončenie v skúšobnej dobe je ťažšie spochybniteľné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kikuša Pozri príspevok
    to viem, len môj šej jej chce dať porušenie prac.disciplíny a aj aby to mala vo výpovedi podľa toho paragrafu
    Ak je to jej prvý prípad, a jej prvé porušenie PD, tak s okamžitým skončením PP podľa ZP neobstojí.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Kikuša Pozri príspevok
    to viem, len môj šej jej chce dať porušenie prac.disciplíny a aj aby to mala vo výpovedi podľa toho paragrafu
    Ak chce, môže. Musí ale splniť všetky náležitosti, ktoré sú dané ZP pri okamžitom skončení za hrubé porušenie PD.

    Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

    Kikuša
    No budem mu to musiet nejako vysvetliť, pre mna je to tiež jednoduchšie, ale papier porušenie prac. disciplíny jej môžme dať podpísať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kikuša Pozri príspevok
    No budem mu to musiet nejako vysvetliť, pre mna je to tiež jednoduchšie, ale papier porušenie prac. disciplíny jej môžme dať podpísať
    Áno, môžeš s tým, že pri druhom porušení bude nasledovať skončenie PP. Samozrejme, ak PP bude pokračovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kikuša Pozri príspevok
    No budem mu to musiet nejako vysvetliť, pre mna je to tiež jednoduchšie, ale papier porušenie prac. disciplíny jej môžme dať podpísať
    Ano a môžeš tento dôvod uviesť aj ako dôvod pre skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.