Zavrieť

Porady

fotoaparát - kupit CANON ci PANASONIC?

Ahojte. Prosim vás, ak tu je niekto co sa rozumie trošku fotákom, neviem sa rozhodnut či kupit CANON POWER SHOT SX100 IS alebo PANASONIC DMC TZ4. V podstate bi mali byt skoro rovnake, su to digitalne superzoomi, ale urcite nejaky rozdiel je, napr. v cockach, v com sa moc nevyznám. Takze, ktorý bi ste kupovali vy? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Najprv by som ich poťažkala - poriadny foťák má poriadnu optiku a tá aj dačo váži, najskôr tomu bude zodpovedať Canon.
    Ale bez to ako názor amatéra.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Ja by som bral Canon aj keby bol o čosi drahší ako Panasonic. Aj Panasonic robí dobré aparáty, ale Canon je vyslovene synonymom kvalitného foťáku. Ako povedala Rozalka, poriadny foťák musí mať poriadne sklá. Potvrdí ti to každý profík.

    erikbencik je offline (nepripojený) erikbencik

    erikbencik
    aj som myslel ze panasonic, bol to moj favorit, len za dobru cenu ho maju v pixmanii, ale bez slovenskeho ci ceskeho menu. To som bral ako minus, ale snad sa to tam bude dat nejak nainstalovat. Keby ste sa vedeli aj k tomu vyjadrit, bol bi som rad

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    erikbencik Pozri príspevok
    aj som myslel ze panasonic, bol to moj favorit, len za dobru cenu ho maju v pixmanii, ale bez slovenskeho ci ceskeho menu. To som bral ako minus, ale snad sa to tam bude dat nejak nainstalovat. Keby ste sa vedeli aj k tomu vyjadrit, bol bi som rad
    A to aké tam chceš menu na foťaku?snáď návod stači nie?
    nepoviem pri kamere , A zabudni na CANON , je to už len o mene ako za sociku bola PRAKTICA , ZENIT , atd. PANASONIC je špica , používa najkvalitnejšiu optiku LEICA za prijateľne ceny,
    Aj v kamerách je teraz No.1 napr.HDC-SD9, a práve preto som si ju teraz kúpil
    George Michael
    Mám Panasonic. Je super. Predchádzalo tomu hľadanie na nete a aj poriadne vyspovedanie predavača priamo v predajni. Po zvážení všetkých plusov aj mínusov (kupovaný pred rokom) rozhodnutie padlo na Panasonic.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak sa nevieš rozhodnúť , tak si kúp OLYMPUS

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    misomiso Pozri príspevok
    Nikto z vas to zatial nema? Nenapisete k tomu nic?
    tu máš test - recenziu:

    http://www.fotoaparat.cz/article/10731/1

    P.S. ... plus niečo navyše v diskusii k článku....

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Stefan2005 Pozri príspevok
    tu máš test - recenziu:

    http://www.fotoaparat.cz/article/10731/1

    P.S. ... plus niečo navyše v diskusii k článku....
    Recenzie som cital, diky. To su vsetko ale vacsinou platene reklamy, tomu sa moc neda verit...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    misomiso Pozri príspevok
    Recenzie som cital, diky. To su vsetko ale vacsinou platene reklamy, tomu sa moc neda verit...
    ... za to som podotkol, že plus niečo v diskusii ...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Aha - diskusiu som povodne necital. Ale diskutuju tam sami taki, ktori ho nemaju. Nechcete ho niekto kupit, ze mi potom poviete?

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Nevyjadrím sa ti konkrétne k týmto modelom, ale svojho času som sa rozhodoval medzi Panasonic DMC FZ 18 a Canon S 5 tuším to bol.
    Vyhral Panasonic a to hlavne kvôli zoomu. Panasonic mal 18x a Canon len 12x. Ostatné bolo v podstate rovnaké. To ale nie je podstatné, podstatné je to, že spočiatku som bol sklamaný, lebo som ním nevedel fotiť. Až teraz som s ním spokojný, aj keď to iAuto je absolútne nepoužitelné. Úplne nesprávne vyhodnocuje scénu. Napríklad, ak fotíš tváre tak "face detection" ti naskočí nachvíľu, ale potom zmizne a foťák sa už nastavuje na neutrálne nastavenie, takže vyhodnocuje scénu neutrálne a nezameriava sa na tvár a tam kam má.
    Ale na druhej strane, ak si kupuješ takýto foťák, tak určite ním nebudeš fotiť na automatiku. Ja to iAuto nepoužívam absolútne, preto som ho ani nereklamoval. Donútilo ma to naučiť sa fotiť. Ostatné veci sú bezchybné. Keďže to bola dosť veľká investícia, tak už pri ňom zostanem, ale ak by som náhodou v budúcnosti menil, tak by som šiel do Canonu.
    Ono, mám taký pocit, že ten Canon je predsa len lepší. Aj keď si to vezmeš z toho pohľadu, že Canon sa zameriava hlavne na foťáky, kdežto Panasonic na všetko možné. Canon robí zopár vecí a každú poriadne, Panasonic veľa a priemerne. Nemám Canon odskúšaný, len si to myslím.

    Toť môj názor. Ja ti radím choď do CANONU.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mas pravdu, mam vyhliadnuty Canon 450D, len patram, ci by nebolo nieco mensie - lahsie.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ja nie som odbornik, ale moj manžel ano, po dlhom prieskume a ziskavani informacii a vymenou skusenosti sa rozhodol pre zrkadlovku značky Olympus, neviem presne prečo sa rozhodol pre tuto značku, viem, že okrem roznych parametrov venoval pozornost aj nejakemu čisteniu a podobne, ale s tymto fotoaparatom je maximalne spokojny a tvrdi, že jeho vyber bol spravny.Aj momentalne je kdesi v koprovej doline a určite foti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.