Zavrieť

Porady

Kde pozicat peniaze na odkupenie budovy so zamerom na podnikanie?

Dobry Den, doteraz som podnikal v sektore mäso-udeniny, minulorocne som vykazal minimalne prijmy, pricom som vlastnil budovu, ktorú som odpredal za 6 milionov, teraz zhanam peniaze na inu budovu lepsie situovanu ktora ma ma stat 8,5, potreboval by som pozicat 3 miliony. Problem je ze mam minimalny prijem a v kazdej banke sa to len pretahuje so ziadnym cielom. Dane peniaze potrebujem na odkupenie(pricom uz som dal polovicu za budovu ale potrebujem este zvysok) a na prestavbu. Vedeli by ste mi poradit ako dosiahnut pozicanie danych penazi vopred dakujem.

Ak to je v zlej sekcii prepacte ale nevedel som kde to dat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petranka je offline (nepripojený) petranka

    petranka
    rado, pokial mas nadpolovicnu vacsinu financnych prostriedkov su banky, ktore ti pozicaju peniaze aj bez dokladovania prijmov. pri kupe nehnutelnosti na komercne ucely je aj tak stale potrebne minimalne 50% krytie z vlastnych zdrojov. samozrejme, ze tato hypoteza vychadza z hodnoty nehnutelnosti stanovenej znalcom, nie z jej trhovej ceny. ak je cena nehnutelnosti zhodna so znaleckym posudkom t.j. 8,5 mio, staci ak banke preukazes financne prostriedky vo vyske 4,25 mio a uver mozes dostat v rovnakej vyske. ak ratam spravne potrebujes sa dostat k 9 mio a v tomto pripade by to bolo dokonca 10,25 mio (6 mio vlastne zdroje, 4,25 mio bank. uver)

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Pokiaľ banke nedokážeš, že úver dokážeš splatiť zo svojich príjmov, tak ti žiadna banka nepožičia, ani ak by si ako ručenie poskytol Hotel Carlton v Bratislave.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    skús si zobrať súkromný hypotekárny úver bez dokladovania príjmov, kde treba založiť dvakrát takú drahú nehnuteľnosť ako si berieš úver. peniaze zo súkromného úveru potom vložíš do firmy.

    Kde pozicat peniaze na odkupenie budovy so zamerom na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.