Zavrieť

Porady

predané auto -kupujuci nechce prehlasit auto na seba

Ahojte mam,problem.Predal som auto spoločnosti Auto ALLES.Spoločnjost ho predala a kupujuci uz treti mesiac auto neodhlasil.vyvolavam každý den do Auto ALLes ale uplne zbytočne.Absolutne stym nic nerobia a adresu na kupcu mi nechcu poskitnut.Ak ma este niekdo takyto problem napiste mi,bol by som rad keby ste mi mohli neako pomoct.Nemam Tech.preukaz,mam len kupno predajnu zmluvu,ktoru ked si pravnik precital tak povedal ze neni dobra a mozem mat ztoho velke poblemy.touto cestou odporucam vsetkym ludom ktorí si chcu kupit alebo predat tejto spolocnosti Auto ALLES nech tak neurobia.Je to jedna banda .......Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Kedy sa vlastne auto povazuje za predané aj z hladiska úctovnictva a daní? Vystavenim faktury popr.kupno-pred.zmluvy a odovzdanim auta alebo az prepisom?

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    mne sa v minulosti stalo, ze som predavala auto cez bazar, odovzdala som dokumentaciu, podpisala plnu moc na prepis, prebrala kupnu cenu a povazovala som to za skoncene - omyl, po roku som bola vyzvana doplatit povinne zmluvne poistenie (mohla som byt rada, ze nebola sposobena ziadna nehoda), a tak som sa poucila, odvtedy, ked som predavala auta, stale som podpisovala plnu moc len na dobu urcitu a vyzadovala som podpis kupnej zmluvy priamo s uvedenim kupujuceho, mohol to byt aj bazar, samozrejme, ze ma z niektorych autobazarov aj vyhodili, ze co to chcem za nezmysli, ale nastastie som si nasla aj serioznych obchodnikov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    apsgroup Pozri príspevok
    Kedy sa vlastne auto povazuje za predané aj z hladiska úctovnictva a daní? Vystavenim faktury popr.kupno-pred.zmluvy a odovzdanim auta alebo az prepisom?
    Neviem ako z hľadiska účtovníctva, ale evidenčne prestáva človek byť majiteľom, keď ho odhlási z evedencie. Potom je už na kupujúcom, aby si ho prihlásil do evidencie.

    Aj poisťovne ukončia PZP na základe kópie TP, kde je uvedené odhlásenie vozidla.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mona091 Pozri príspevok
    mne sa v minulosti stalo, ze som predavala auto cez bazar, odovzdala som dokumentaciu, podpisala plnu moc na prepis, prebrala kupnu cenu a povazovala som to za skoncene - omyl, po roku som bola vyzvana doplatit povinne zmluvne poistenie (mohla som byt rada, ze nebola sposobena ziadna nehoda), a tak som sa poucila, odvtedy, ked som predavala auta, stale som podpisovala plnu moc len na dobu urcitu a vyzadovala som podpis kupnej zmluvy priamo s uvedenim kupujuceho, mohol to byt aj bazar, samozrejme, ze ma z niektorych autobazarov aj vyhodili, ze co to chcem za nezmysli, ale nastastie som si nasla aj serioznych obchodnikov
    Presne ako som písal hore - ty si zostala majiteľom, pretože auto nebolo odhlásené (nebol nový majiteľ - žiadny kupec). Ty si len splnomocnila autobazár, že v prípade, že sa nájde kupec, tak môžu auto odhlásiť. Keďže nikoho nenašli, bola si stále majiteľom auta a bola si povinná platiť poistku.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    neviem ako to má byť správne, ale ja som kupovala auto od spoločnosti z Blavy, tam ho odhlásili - predávajúci, a ja som ho bola prihlásiť v mojom okrese. takže nemal ho odhlásiť predávajúci ?

    leonq je offline (nepripojený) leonq

    leonq
    mal som podobnu dilemu, kdesi sme to tu aj riesili

    Autobazar od va auto nekupuje, ale berie do koncesionarskeho predaja t.j. vlastnikmi ste stale vy a musite platit povinnu poisku az do momentu nahlasenia noveho majitela

    niektore atobazare ale maju vynimky napr. ja som auto predaval do AAA bazar peniaze vyplatil a auto poistil.

    mojej poistovni stacila kupna zmluva na zrusenie povinnej poistky

    neviem ako to maju ostatne bazare ale tento to ma takto, do mesiaca auto predali a prisla mi kopia technickeho preukazu s novym vlastnikom

    na policii auto odhlasil autobazar

    moja rada ak sa chcete rychlo a bezbolestne zbavit auta velke autobazare , ktore preberaju vsetku zodpovednost vcitane tech stavu su dobra volba.Mozno sice nedostanete tolko penazi kolko by si clovek predstavoval ale auta sa zbavi bez zbytocnych starosti.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    niektore atobazare ale maju vynimky napr. ja som auto predaval do AAA bazar peniaze vyplatil a auto poistil.

    mojej poistovni stacila kupna zmluva na zrusenie povinnej poistky

    neviem ako to maju ostatne bazare ale tento to ma takto, do mesiaca auto predali a prisla mi kopia technickeho preukazu s novym vlastnikom
    asi trochu nerozumiem - načo ti prišla kópia TP nového vlastníka?
    Naposledy upravil hanelie : 23.10.08 at 12:07

    predané auto -kupujuci nechce prehlasit auto na seba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.