Zavrieť

Porady

Inventarizácia

Prosím Vás, neviete mi poradiť? Treba robiť inventarizáciu na konci roka s nulovým zostatkom aj napríklad bankového účtu, ak firma žiadny bankový účet nemá a ani nikdy nemala?
Usporiadat
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

erika_H Pozri príspevok
Dakujem moc.a môžem to napísať aj do časti - výsledky podľa § 30 odst. 3 písm.b) a c)
Podľa mňa môžeš aspoň do b/ určite a priznám sa, že bod c/ posúdenie reálnosti ocenenia majetku a záväzkov som ešte nerobila, vlastne tento bod v inventarizácii ani nemám, opravné položky som nevytvárala, len rezervy, zásoby nemám ani v jednej firme ani zložky majetku a záväzkov podľa § 27.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

erika_H Pozri príspevok
Dakujem moc.a môžem to napísať aj do časti - výsledky podľa § 30 odst. 3 písm.b) a c)
Napadlo ma, že ešte píšem zápisnicu zo zasadnutia inventarizačnej komisie, kde inventarizačná komisia schvaľuje výsledky dielčích inventarizačných komisií v zmysle ich vyjadrení. - k § 30 odst. 3 b/
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Kika69 Pozri príspevok
Napadlo ma, že ešte píšem zápisnicu zo zasadnutia inventarizačnej komisie, kde inventarizačná komisia schvaľuje výsledky dielčích inventarizačných komisií v zmysle ich vyjadrení. - k § 30 odst. 3 b/
+Dakujem Ti Kika,pekny den
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Inventarizácia.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

dodo777 Pozri príspevok
Inventarizácia.
Takéto presne mám v Omege Len si tam chcem podpisovať vyjadrenia a závery
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja inventarizujem pokladňu, ale bankový účet nie. Tam si tlačím len pohyby na účte k 31.12. okontrolujem či mi to sedí s výpisom z účtu a to je všetko, nestačí to?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

chcem sa opýtať či treba inventarizovať jednotlivé účty napr. 311,321, ja si okontrolujem neuhradené fakúry, keď sedí vytlačím pohyby na účtu za každý štvrťrok, potom saldo, knihu faktúr stačí to alebo nie? dík
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Milí poraďáci. Robím inventúru organizačnej zložke a chcem sa spýtať či je potrebné zinventarizovať aj hospodárky výsledok . Spoločnosť bola zapísaná do obchodného registra bez základného imánia nakoľko jej zriaďovateľ je v ČR a tam ma zapísané imanie. Takže v takomto prípade neinvetarizujem vlastný kapitál? A čo, strata? Zakladateľ na to z vysoka kašle. Poradíte mi? Prosím.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ahojte prosim Vas,ked mi nesedi saldokonto so stavom v hlavnej knihe,idem to opravit cez ID,mozem 311/648
alebo ma byt 311/602?
dakujem vopred moc za radu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
ahojte prosim Vas,ked mi nesedi saldokonto so stavom v hlavnej knihe,idem to opravit cez ID,mozem 311/648
alebo ma byt 311/602?
dakujem vopred moc za radu
v prvom rade treba vedieť, prečo nesedí.
chýbajú úhrady? chýbajú faktúry? nemáš dobropisy?............možno sú iba zle účtované platby, zálohy atp.
Aby ti nevyskočil napokon rozdiel niekde na inom účte.
pokiaľ je všetko vysporiadané a naozja ide napr. o nezaúčptvaný KR alebo iná vec
tak účtuješ 311/648.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

KEJKA Pozri príspevok
v prvom rade treba vedieť, prečo nesedí.
chýbajú úhrady? chýbajú faktúry? nemáš dobropisy?............možno sú iba zle účtované platby, zálohy atp.
Aby ti nevyskočil napokon rozdiel niekde na inom účte.
pokiaľ je všetko vysporiadané a naozja ide napr. o nezaúčptvaný KR alebo iná vec
tak účtuješ 311/648.
práveze pozerám ze to je uz v otvorení presne ten rozdiel:-(( takze to v tomto roku ani nemam ako zistit...
tak to chcem cez ID inventarizacia uctu, opravit..
dakujem moc
a do danoveho priznania prosim ťa na ktory riadok uviest tu sumu,ci normalne to ide do vynosov vsak?
dakujem krasne,pekny večer Kejka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať