Zavrieť

Porady

Udeľovanie osvedčení právnickým osobám

Zdravým všetkých podnikateľov aj nepodnikateľov!

Chcel by som sa spýtať nasledujúcu otázku:
Môžem podnikať v takej oblasti, že budem iným právnickým osobám určitého zamerania udeľovať osvedčenie, že spĺňajú určité štandardy podnikania v určitej oblasti, pričom spĺňanie týchto štandardov budem sám prostredníctvom svojej firmy kontrolovať? Toto osvedčenie by značne zvýšilo dôveryhodnosť danej skupiny subjektov v očiach ich zákazníkov, čím následne zvýšilo zisky týchto subjektov. Podotýkam že podobné osvedčenie na Slovensku ešte neexistuje.
Moja konkrétna otázka teda je, či toto môžem vykonávať na základe voľnej živnosti (osvedčenie nebude mať nejakú štátnu platnosť, bude len vecou prestíže), alebo musím mať na danú vec povolenie od nejakého štátneho orgánu?

Verím, že chápete prečo som neuverejnil o aké osvedčenie sa jedná, a aj napriek trocha zamlženému textu tejto témy bude niekto múdrejší ako ja schopný moju otázku zodpovedať .


Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Simir Pozri príspevok
    Zdravým všetkých podnikateľov aj nepodnikateľov!

    Chcel by som sa spýtať nasledujúcu otázku:
    Môžem podnikať v takej oblasti, že budem iným právnickým osobám určitého zamerania udeľovať osvedčenie, že spĺňajú určité štandardy podnikania v určitej oblasti, pričom spĺňanie týchto štandardov budem sám prostredníctvom svojej firmy kontrolovať? Toto osvedčenie by značne zvýšilo dôveryhodnosť danej skupiny subjektov v očiach ich zákazníkov, čím následne zvýšilo zisky týchto subjektov. Podotýkam že podobné osvedčenie na Slovensku ešte neexistuje.
    Moja konkrétna otázka teda je, či toto môžem vykonávať na základe voľnej živnosti (osvedčenie nebude mať nejakú štátnu platnosť, bude len vecou prestíže), alebo musím mať na danú vec povolenie od nejakého štátneho orgánu?

    Verím, že chápete prečo som neuverejnil o aké osvedčenie sa jedná, a aj napriek trocha zamlženému textu tejto témy bude niekto múdrejší ako ja schopný moju otázku zodpovedať .


    Ďakujem
    Len neviem ,či Ty budeš zrovna ten jedinečný , ktorý rozhodne ,že xyfirma spĺňa určitý štandard.
    Nehľadaj v mojich slovách nič zlé - iba sa pýtam.

    Simir je offline (nepripojený) Simir

    Simir
    Ahoj, neberiem to vôbec v zlom. Ak si niekedy mala nejakú firmu a niekto ti ponúkol osvedčenie, ktorým by si sa stala v očiach verejnosti spoľahlivejšia ako konkurencia, zaujímalo by ťa, kto riadi danú firmu a akú ma kvalifikáciu? Lebo mňa ani nie, aj keď konkrétne na to čo chcem ja vydávať kvalifikáciu mám. .
    Tak prosím ťa pokiaľ vieš odpovedz na tú moju otázku - či to môže byť predmet voľnej živnosti, alebo sa takéto veci dajú robiť iba na základe povolenia od nejakého štátneho orgánu. Vďaka

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Simir Pozri príspevok
    Ahoj, neberiem to vôbec v zlom. Ak si niekedy mala nejakú firmu a niekto ti ponúkol osvedčenie, ktorým by si sa stala v očiach verejnosti spoľahlivejšia ako konkurencia, zaujímalo by ťa, kto riadi danú firmu a akú ma kvalifikáciu? Lebo mňa ani nie, aj keď konkrétne na to čo chcem ja vydávať kvalifikáciu mám. .
    Tak prosím ťa pokiaľ vieš odpovedz na tú moju otázku - či to môže byť predmet voľnej živnosti, alebo sa takéto veci dajú robiť iba na základe povolenia od nejakého štátneho orgánu. Vďaka
    A čo takto sa ísť spýtať rovno na živnostenské ????? Tam ti dajú zaručenú odpoveď, pretože ty chceš odpoveď na xxx otáznikov. Ako ti máme odpovedať, keď nevieme, čo chceš robiť ? Jasné, že to nechceš prezradiť, keďže vraj to nikto na Slovensku nerobí. Tak najlepšie je ísť na ŽR a tam ti dajú jednoznačnú odpoveď, či áno a či nie. Tam im môžeš vybaliť na rovinu, čo vlastne chceš robiť. Tam ti to snáď nik neukradne (nápad).

    Simir je offline (nepripojený) Simir

    Simir
    OK jess, nebud hned podrazdeny, zivot je predsa krasny.
    Na zivnostensky v nasom meste nechodim moc rad, lebo je v rovnakej budove ako danovy, a tam mam niekolko podlznosti. Keby neexistovala stranka ako porada.sk, siel by som na zivnostensky. A hla, existuje dobra stranka ktoru navstevuju ludia casto s niekolko desatrocnou praxou v investovani, podnikani ci uctovnictve. Tak naco potom ist na urad, povedz mi????? Sformulujem svoju otazku jasne, len pre teba JESS: Ma niekto skusenosti s podnikanim v oblasti poskytovania osvedceni pravnickym osobam na zaklade kontroly urcitych skutocnosti spojenych s ich podnikanim? Je na to treba povolenie od statneho organu, alebo nie?
    Uvediem aj priklad, ku ktoremu som sa dnes nahodou dostal v jednej restauracii (len pre teba jess): "Pivna hliadka" - chodia po krcmach a kontroluju ci sa pivo capuje spravne, ci su tam dobre cistene trubky a podobne. (Ti co maju krcmu ci vazny vztah k pivu vedia o com hovorim) Na zaklade kontroly podniku - pokial ma tento podnik o toto zaujem, samozrejme nie nutene, pokial je "Pivna hliadka" spokojna s podmienkami v podniku, mu udeli osvedcenie, ze sa tu pivo capuje a skladuje spravne, a podnik si toto osvedcenie niekde vyvesi ako znak prestize oproti inym podnikom, ktore ho nedostali. Verim ze som to vysvetlil jasne, a prosim ludi co s tym maju skusenosti o radu. Dakujem

    Simir

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Kto to osvedčenie pivnej hliadke zaplatí?
    Lebo ak chodím niekde na pivo a chutí mi tam, budem tam chodiť bez ohľadu na Osvedčenie. Ak sa mi niekde nepáči, môžu mať plnú stenu osvedčení, nedostanú ma tam.

    Tá tvoja myšlienka nemusí byť zlá, superzahmlievaním však nápadne pripomína register obchodu a živnosti a podobné "aktivity".

    Simir je offline (nepripojený) Simir

    Simir
    Hmm, dakujem za tvoj prispevok. Zatial som tu dostal 3 prispevky, pricom viac menej boli o nasledujucich skutocnostiach:

    1. Melnick - namiesto odpovede na moju otazku, mi polozila dalsiu otazku - pravdepodobne obchodnicka, heh .

    2. Jess - poslal ma na urady. Asi ho nenapadlo, ze ludia navstevuju tuto stranku najma kvoli tomu, aby odpovede na svoje otazky nemuseli hladat na uradoch ci u poradcov. Alebo sa mu skratka moj prispevok z nejakeho dovodu nepacil, neviem.

    3. Rozalka - Ma sice velmi pekne nick, ale na priklad ktorym som len chcel upresnit moju otazku, a nie ho viacej rozoberat, na ten sa ma pyta. Ja som nikdy netvrdil, ze ta pivna hliadka je dobry napad, len som to uviedol pre upresnenie.

    Takze vas prosim, ak mi niekto so skusenostami v tomto obore moze zodpovedat moju otazku, nech tak urobi. Na pivnu hliadku zabudnite.

    PS: Obalky od registeru obchodu a zivnosti ani neotvaram, rovno ich zahadzujem.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Simir,
    z tejto témy mám pocit, že si objavil, že pôda, aby dobre rodila, tak ju rozhodne treba hnojiť! A ešte treba k tomu "bumašku", že práve toto hnojivo, ktoré bude použité, je z dobrého chovu? Pochopila som?
    Alebo dokážeš dať certifikát, že margarín v ružovom balení je 100%-né maslo?
    Alebo dokážeš vyboxovať dotáciu za percentá? Ešte dobre, že väčšina živnostníkov, sro-čky, a.s... - majú aj vlastné mozgy a pochopia, že nie tvoja bumaška, ale ich robota ich živí, no a že to, čo im chceš za nemalý finančný obnos dať ako suverenitu, si môžu strčiť do r..-uksaku! A ešte niečo, - nejdeš sa spýtať na živnostenský, lebo máš podĺžnosti na daňovom, a pri tomto sa nebojíš, že z toľkej ostudy si ušiješ kabát?!
    Ak chceš, ber ma aj v zlom, ale uráža ma, že pri takýchto "poradcoch" by som v predstave, že mám od teba takýto "DOKUMENT", a preto by som radšej žila z minima, ale toto teda nie!

    Simir je offline (nepripojený) Simir

    Simir
    Zabudnite na to.
    Namiesto toho, aby ste mi skúsili dať reálnu odpoveď, tu hodnotíte moju povahu, serióznosť a kvalifikáciu. Vlasta , čím som ťa urazil absolútne neviem. Asi nie som dostatočne inteligentný aby som to pochopil. A bohužiaľ vôbec si to nepochopila ani ty. Si len ďalším negativistom, ktorý je tak značne deformovaný svojou situáciou, prácou a svojimi zažitými zvykmi, že sa vôbec nedokáže povzniesť nad tému a vnáša do svojich odpovedí vedome, v horšom prípade podvedome, svoje vlastné problémy, prípadne sa snaží o získanie svojho "pocitu dôležitosti". Zamysli sa nad tým, či má zmysel v tvojom prípade vôbec prispievať do nejakej odbornej diskusie, ja si to nemyslím.
    Ospravedlňujem sa, že som sa trocha nechal uniesť, ale nedalo mi to.

    Odborná diskusia je o tom, že človek položí otázku, poprípade ju bližšie formuluje a odborníci, ktorí poznajú na danú otázku odpoveď mu ju zodpovedajú. Ľudia, ktorí nepoznajú odpoveď, čo sú očividne všetci ktorí do tejto témy prispeli, sa jej skrátka nezúčastnia len preto, aby sa prezentovali, mali viac príspevkov, alebo aby si skrátka trefne a zároveň absolútne netrefne mierenou poznámkou uľavili po ťažkom dni.

    Samozrejme, takáto diskusia existuje len v ideálnom svete. Bohužiaľ, diskusia v tejto téme sa tejto ideálnej diskusii ani nepriblížila - a to som dostal odpovede od samých V.I.P. a podobných členov, čo je obzvlášť smutné.

    Týmto si u mňa porada.sk výrazne znížila kredit, ktorý bol ináč predtým na Slovenské pomery veľmi vysoký, niekde na úroveň bleskovky.sk.

    Verím, že nabudúce keď budem mať problém a založím novú tému, dostanem nápomocné odpovede, tak ako sa to už v minulosti stalo. Možno aj od teba Vlasta.

    Ak som niekoho týmto príspevkom urazil, nedajbože celú komunitu V.I.P členov, „profesionálnych“ diskutérov, tak vedzte že bol mierený len na konkrétnych V.I.P. členov, ktorí sa zapojili do tejto diskusie.

    Peace a dovidenia v inej téme, v ktorej už určite budú vaše odpovede za niečo stáť, verím vám.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Simir Pozri príspevok
    Zabudnite na to.
    Namiesto toho, aby ste mi skúsili dať reálnu odpoveď, tu hodnotíte moju povahu, serióznosť a kvalifikáciu. Vlasta , čím som ťa urazil absolútne neviem. Asi nie som dostatočne inteligentný aby som to pochopil. A bohužiaľ vôbec si to nepochopila ani ty. Si len ďalším negativistom, ktorý je tak značne deformovaný svojou situáciou, prácou a svojimi zažitými zvykmi, že sa vôbec nedokáže povzniesť nad tému a vnáša do svojich odpovedí vedome, v horšom prípade podvedome, svoje vlastné problémy, prípadne sa snaží o získanie svojho "pocitu dôležitosti". Zamysli sa nad tým, či má zmysel v tvojom prípade vôbec prispievať do nejakej odbornej diskusie, ja si to nemyslím.
    Ospravedlňujem sa, že som sa trocha nechal uniesť, ale nedalo mi to
    Zato Ty sa nad sebou vôbec nezamýšľaj.
    Odborná diskusia je o tom, že človek položí otázku, poprípade ju bližšie formuluje a odborníci, ktorí poznajú na danú otázku odpoveď mu ju zodpovedajú. Ľudia, ktorí nepoznajú odpoveď, čo sú očividne všetci ktorí do tejto témy prispeli, sa jej skrátka nezúčastnia len preto, aby sa prezentovali, mali viac príspevkov, alebo aby si skrátka trefne a zároveň absolútne netrefne mierenou poznámkou uľavili po ťažkom dni.
    Si predstav, že odhliadnuc od Tvojich urážok som mala nádherný deň a vôbec som si nemusela nič a nikde uľavovať . Práve kvoli podobným indivíduám som na dlhšiu dobu opustila Poradu. Ste ako zmije, ak sa Vám hneď v prvom príspevku neodpovie hoci aj na otázku, ktorá iba hmlisto niečo naznačuje.
    A predstav si, nie som obchodník.

    Samozrejme, takáto diskusia existuje len v ideálnom svete. Bohužiaľ, diskusia v tejto téme sa tejto ideálnej diskusii ani nepriblížila - a to som dostal odpovede od samých V.I.P. a podobných členov, čo je obzvlášť smutné.
    Však počkaj si aj na odpovede nevipkárov - možno to bude veselé.

    Týmto si u mňa porada.sk výrazne znížila kredit, ktorý bol ináč predtým na Slovenské pomery veľmi vysoký, niekde na úroveň bleskovky.sk.
    Už si zasa jedinečný - už vlastne rozdávaš certifikáty. Vidíš , ako Ti naše odpovede pomohli? K tomu Ti poviem jeden vtip: Za bývalého režimu išiel GH + ĽŠ po Václavskom námestí a tam chlapík predával jadierka z jabĺk - 4ks za 20 korún.. Na otázku ,prečo ich predáva ,predávajúci povedal, že kto si ich kúpi a zje dostane rozum. Obidvaja si kúpili po jednom sáčku. Keď jadierka zjedli Gustáv hovorí Ľubomírovi: " Počuj veď sme za tú dvacku mohli mať kilo jabĺk a spústu jadierok. Vrátili sa , aby im predávajúci vrátil koruny. On na to: "nie páni nevrátim,mal som pravdu - zmúdreli ste." Neviem prečo, ale pripomenul si mi ten dávno zabudnutý vtip.
    Verím, že nabudúce keď budem mať problém a založím novú tému, dostanem nápomocné odpovede, tak ako sa to už v minulosti stalo. Možno aj od teba Vlasta.
    To si píš, že Vlasta Ti odpovie - a kvalifikovane, ona totiž na to má.
    Ak som niekoho týmto príspevkom urazil, nedajbože celú komunitu V.I.P členov, „profesionálnych“ diskutérov, tak vedzte že bol mierený len na konkrétnych V.I.P. členov, ktorí sa zapojili do tejto diskusie.
    Tak toto už radšej nekomentujem. Snažím sa na Porade vyhýbať rozvracačom , no bohužiaľ predsa som na jedneho narazila.
    Peace a dovidenia v inej téme, v ktorej už určite budú vaše odpovede za niečo stáť, verím vám.
    prosím vysvetliť Peace - nerozumiem , asi som bl.. najprv pourážaš koho sa dá a potom kričíš mier? Mne veriť nemusíš, nestojím o to.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Simir Pozri príspevok
    Zdravým všetkých podnikateľov aj nepodnikateľov!

    Chcel by som sa spýtať nasledujúcu otázku:
    Môžem podnikať v takej oblasti, že budem iným právnickým osobám určitého zamerania udeľovať osvedčenie, že spĺňajú určité štandardy podnikania v určitej oblasti, pričom spĺňanie týchto štandardov budem sám prostredníctvom svojej firmy kontrolovať? Toto osvedčenie by značne zvýšilo dôveryhodnosť danej skupiny subjektov v očiach ich zákazníkov, čím následne zvýšilo zisky týchto subjektov. Podotýkam že podobné osvedčenie na Slovensku ešte neexistuje.
    Moja konkrétna otázka teda je, či toto môžem vykonávať na základe voľnej živnosti (osvedčenie nebude mať nejakú štátnu platnosť, bude len vecou prestíže), alebo musím mať na danú vec povolenie od nejakého štátneho orgánu?

    Verím, že chápete prečo som neuverejnil o aké osvedčenie sa jedná, a aj napriek trocha zamlženému textu tejto témy bude niekto múdrejší ako ja schopný moju otázku zodpovedať .


    Ďakujem
    Som zvedavá, kto si trúfne na základe týchto informácií povedať Ti:
    STAČÍ VOĽNÁ ŽIVNOSŤ. A už budem naozaj ticho v tejto téme.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    NO ...presne o tom som písala......na hmlistú otázku, hmlistá odpoveď.....na kompetentnom úrade, kompetentná odpoveď....

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    No jednoducho povedané, zdá sa mi, že zakladateľ tejto témy je odborník na slovo vzatý, čudujem sa, že vôbec oslovil členov tejto stránky s požiadavkou "poraďte mi", lebo porada je o tom. VEĎ NAČO RADIŤ NAJMÚDREJŠIEMU ?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    A vôbec poraďáci, ako to že sme všetci pred " pánom múdrym" neskočili hneď do pozoru? Asi nechceme od neho certifikát za to, že sme tí najneochotnejší ľudia, čo si dovolili mu neporadiť a nepovedať pravdu. Vážený, asi si si zmýlil forum. Tu sa radí dobrovoľne a podľa vlastného uváženia. A keď sa Ti rady poraďákov nepáčia, tak o ne nežiadaj. Iba rozmýšľam nad tým, keď ako si písal, dlhuješ pár korún daňovákom, máš ešte odvahu dávať certifikáty a za čo? Ja si myslím, že dnešní podnikatelia už majú dosť rozumu na to, aby nejakej Tvoje vymyslenej pivnej hliadke zaplatili za nejaký certifikát, keď také veci chodí kontrolovať SOI a tá buď dá certifikát alebo podnikateľa skasíruje. Nechceš Ty robiť samozvanú SOI?
    Naposledy upravil wagner : 25.08.08 at 10:45

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Simir Pozri príspevok
    Týmto si u mňa porada.sk výrazne znížila kredit, ktorý bol ináč predtým na Slovenské pomery veľmi vysoký, niekde na úroveň bleskovky.sk.
    Trochu :

    Mňa ako V.I.P. najviac urazilo toto porovnanie. Ako sa dá bulvár (bleskovky.sk, ktorý už aj tak nefunguje v povodnom rozmere. Spor medzi NČ a zoznam.sk) porovnávať s odbornou diskusnou stránkou.


    Trochu k téme:
    Stretol som sa s takýmito "certifikátmi", ale to väčšinou vydávali dodávatelia svojím top odberateľom (a pod top neberiem iba objem, ale aj kvalitu) zadarmo.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si, že by bolo vhodné túto tému ukončiť. Že ma to skôr nenapadlo - nechce on výpalníctvo zakrývať nejakými certifikátmi? Keď sme mu na to nenaleteli, tak začal urážať. Asi to stačí. Ja v tejto téme končím.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ja som sa tiež osobne stretla s takouto ponukou /pre autoservis / - vydanie certifikátu na základe splnenia určitých podmienok / dodržiavanie istých noriem, osvedčení ap. /
    určite to však nie je voľná živnosť, nakoľko bude treba preukázať odbornosť
    niečo podobné ako jazykové školy / kurzy, / ktoré vydávajú certifikáty
    Naposledy upravil hanelie : 25.08.08 at 13:14

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Simir Pozri príspevok
    OK jess, nebud hned podrazdeny, zivot je predsa krasny.
    Na zivnostensky v nasom meste nechodim moc rad, lebo je v rovnakej budove ako danovy, a tam mam niekolko podlznosti.
    Simir
    A to si myslis, ze ked ta tam na chodbe uvidia, ze ta hned aj lapia ako Janosika a zatvoria do pivnice DU? Ved taketo veci (podlznosti voci DU) si ziju svojum vlastnym zivotom, nejaky zamestnanec DU to jednoducho riesi zakonnym postupom, ktory moze byt aj dost zdlhavy a nijako to neovplyvni fakt, ci sa budes denne premavat po chodbach DU, alebo ci sa mu budes vyhybat oblukom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: Simir
    Zabudnite na to.
    Namiesto toho, aby ste mi skúsili dať reálnu odpoveď, tu hodnotíte moju povahu, serióznosť a kvalifikáciu. Vlasta , čím som ťa urazil absolútne neviem. Asi nie som dostatočne inteligentný aby som to pochopil. A bohužiaľ vôbec si to nepochopila ani ty. Si len ďalším negativistom, ktorý je tak značne deformovaný svojou situáciou, prácou a svojimi zažitými zvykmi, že sa vôbec nedokáže povzniesť nad tému a vnáša do svojich odpovedí vedome, v horšom prípade podvedome, svoje vlastné problémy, prípadne sa snaží o získanie svojho "pocitu dôležitosti". Zamysli sa nad tým, či má zmysel v tvojom prípade vôbec prispievať do nejakej odbornej diskusie, ja si to nemyslím.
    Ospravedlňujem sa, že som sa trocha nechal uniesť, ale nedalo mi to

    Simir, uraža ma pocit, že by som mala byť odkázaná na nejaký takýto certifikát, ktorý nič nezaručuje, ale vedome klamem ním či už ja, alebo niekto z mojich blízkych!
    A ak si myslíš, že je to z mojej strany len negativizmus, alebo obava o stratu pocitu dôležitosti, nechám ťa v tom, ži v tvojej realite, ja zostanem pri zemi, pri svojej. A ešte niečo, myslíš, že je odbornou diskusiou položená otázka ako vedome klamať spotrebiteľa? No len daj pozor, aby si potom nemal obavy nielen z finančného úradu, ale aj z ľudí okolo seba, ktorých si podviedol, lebo ako vidím, o svoje svedomie obavy nemáš...
    Nemyslím, že by malo ešte nejaký zmysel vysvetľovať ti "moju dôležitosť",
    a ver mi, že aj ľutujem zapojenie sa do tejto diskusie. Zistila som, že sa jedná len o prázdnotu, kde v prievane sú otvorené dvere.
    Dohovorila som.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.