Zavrieť

Porady

Tovar na dobierku

obyčajný človek
Prajem všetkým pekný deň. Potreboval by som poradiť, nechal som si zaslať tovar dobierkou. Dobierku som na pošte vyplatil a prevzal som si tovar. Doma som balíček otvoril, bola v ňom priložená faktúra na sumu dobierky, ale žiadny príjmový doklad. Faktúru som zaradil do záväzkov a v peňažnom denníku vystavil výdavkový doklad, ktorý ale nemám čím podložiť, nakoľko pošta mi žiadne potvrdenie nedala a mňa ani nenapadlo nejaké požadovať. Vlastne jediné doklady čo mám, okrem FA je predná strana obalu z balíčka a poštovú sprievodku, kde je uvedené že sa jedná o dobierku a v akej výške, ale nieje tam uvedený odosielateľ. Ten je našťastie uvedený na obale zo zásielky aj s výškou dobierky.
Faktúru som vložil k záväzkom a k nej som priložil obal z balíka, a k výdajke som priložil poštovú sprievodku.
Toto som síce spravil, ale nejak z toho nemám dobrý pocit. Viete mi poradiť čo mám s tým spraviť?
Usporiadat
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Zoltán Kovács Pozri príspevok
A v PU áno?

P.S. Je to reakcia na rok starý príspevok.
Predpokladala, som že zadávateľovi sa jedná o zistenie základadu dane. A to by v prípade vedenia JU problém mohol byť. V PU to môže vyriešiť interným dokladom , a to nevidim dôvod, prečo by to mal DU vyhodiť.

Prepač, nevšimla som si dátum, nevidela som reakciu na otázku, tak som sa pokúsila,
škoda , tá ironia mi celkom vhod nepadla, ešte že je krásny slnečný deň
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Zlata Pozri príspevok
To nie je správne riešenie. keď vystavíte doklad ERPž - to je hotovostný príjem do pokladne. Takže ak tovar posielate na dobierku, peniaze vam prídu na účet. To by ste učtovala o príjme 2x, a to je nesprávne.

Ja si to tiež myslim, ale ako píšem ´dalej v pr. 21 ( asi sme sa minuli v písaní ) , je to nápad majiteľa a argumentuje s tým, že tak robia niektoré firmy, že mu príde v balíku doklad z ERP. Podĺa neho je to podobné ako platba kartou. No neviem, podľa mňa nemôžem zadať v ERP platbu kartou aj pri dobierke.
Musela by som to sledovať ako pohľádávku , kým to nepríde na účet a to sa mi nezdá- je to prácnejšie - to mi až tak "nemôže" vadiť - ale či sa to tak môže...
Ide mu asi o to aby sme to nemuseli presúvať medzi skladmi - totiž ked to predá cez ERP hned nám to odpíše zo skladu( sklad 1 -pred. ).
AK nie musí to presunúť z predajne ( sklad 1) do skladu druhého, kde robím faktúry a výdaje ja.
Dúfam, že som to moc nedomotala...(som sa nejako rozpísala )
vďaka
emily2
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

emily 2 Pozri príspevok
Ja si to tiež myslim, ale ako píšem ´dalej v pr. 21 ( asi sme sa minuli v písaní ) , je to nápad majiteľa a argumentuje s tým, že tak robia niektoré firmy, že mu príde v balíku doklad z ERP. Podĺa neho je to podobné ako platba kartou. No neviem, podľa mňa nemôžem zadať v ERP platbu kartou aj pri dobierke.
Musela by som to sledovať ako pohľádávku , kým to nepríde na účet a to sa mi nezdá- je to prácnejšie - to mi až tak "nemôže" vadiť - ale či sa to tak môže...
Ide mu asi o to aby sme to nemuseli presúvať medzi skladmi - totiž ked to predá cez ERP hned nám to odpíše zo skladu( sklad 1 -pred. ).
AK nie musí to presunúť z predajne ( sklad 1) do skladu druhého, kde robím faktúry a výdaje ja.
Dúfam, že som to moc nedomotala...(som sa nejako rozpísala )
vďaka
emily2
Platba kartou je niečo celkom iné. Platba kartou sa definuje ako platba hotovosti, predstav si, že ak by karta nebola krytá, tak platba neprebehne.
Pri dennej uzávierke sa analyticky rozdelí, čo je hotovosť v priečinku a čo je hotovosť kartou a tá sa následne v účtovaní spárováva s pripísanými čiastkami na účet. Ja to robím cez priebežné položky alebo cez účet 261 v PU.
V praxi sa tiež môže stať, že odberateľ dobierku neprevezme a vráti sa vám, a čo potom s dokladom z ERP. Na dobierkovú faktúru vystavíš dobropis a je to v obligu.
S tým,ako to robíte v sklade neporadím.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
ďakujem, zatiaľ budem trvať na faktúrach, ale ak má niekto skúsenosti, ako by sa to dalo cez ERP budem rada.
emily 2
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zlata Pozri príspevok
Predpokladala, som že zadávateľovi sa jedná o zistenie základadu dane. A to by v prípade vedenia JU problém mohol byť. V PU to môže vyriešiť interným dokladom , a to nevidim dôvod, prečo by to mal DU vyhodiť.

Prepač, nevšimla som si dátum, nevidela som reakciu na otázku, tak som sa pokúsila,
škoda , tá ironia mi celkom vhod nepadla, ešte že je krásny slnečný deň
Myslím si, že zadávateľovi skôr išlo o úhradu, a nie o uznanie nákladov, resp. výdavkov.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Myslím si, že zadávateľovi skôr išlo o úhradu, a nie o uznanie nákladov, resp. výdavkov.
Nerada sa dohadujem, veď ide o úhradu a tá v JU ide do výdavkov ovplyvňujúcich alebo neovplyvňujúcich zákl. dane. Ak by sa malo jednať o výdavky neovplyvňujúce základ dane, tak prečo by sa trápil, či mu ich DU vyhodi.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zlata Pozri príspevok
Nerada sa dohadujem, veď ide o úhradu a tá v JU ide do výdavkov ovplyvňujúcich alebo neovplyvňujúcich zákl. dane. Ak by sa malo jednať o výdavky neovplyvňujúce základ dane, tak prečo by sa trápil, či mu ich DU vyhodi.
Nepochopili sme sa. Ja zadanie chápem nasledovne: Mám faktúru, uhradil som v hotovosti, len nemám doklad. Môžem takúto úhradu zaznačiť v účtovníctve?
Nemôžem ani v JU ani v PU.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, mám fa z ČR, kde je uvedená platba dobierkou - suma na fa je 777 eur. Klient ked na pošte platil danú fa, zaplatil až 796,49 eur - pričom na lístku z pošty nie je rozčlenené, či táto suma obsahuje nejaký poplatok pošty...alebo čo. Myslíte, že 19,49 eur môže byť poplatok pošty ? mne sa to zdá príliš vysoké.....dakujem
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

adrika Pozri príspevok
ahojte, mám fa z ČR, kde je uvedená platba dobierkou - suma na fa je 777 eur. Klient ked na pošte platil danú fa, zaplatil až 796,49 eur - pričom na lístku z pošty nie je rozčlenené, či táto suma obsahuje nejaký poplatok pošty...alebo čo. Myslíte, že 19,49 eur môže byť poplatok pošty ? mne sa to zdá príliš vysoké.....dakujem
nemáte nikto skúsenosť ? dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať