Zavrieť

Porady

Zatekanie plochej strechy

Ahojte poraďáci,
pred troma rokmi som kúpil 25 ročný dom s plochou strechou. Pôvodný majiteľ prisahal, že je urobená kvalitne, ale žiaľ, začala pretekať pri vnútornom zvode dažďovej vody a je na nej dosť "bublín". Povrch je z asfaltovej lepenky a keďže nemám podrobné informácie o konštrukcii strechy, neviem, čo je pod lepenkou. Viem, že by bolo najlepšie urobiť novú šikmú strechu, ale na to nemám v súčasnosti prostriedky. Neviete mi poradiť aký materiál a technológiu mám použiť na opravu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Yalla Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    pred troma rokmi som kúpil 25 ročný dom s plochou strechou. Pôvodný majiteľ prisahal, že je urobená kvalitne, ale žiaľ, začala pretekať pri vnútornom zvode dažďovej vody a je na nej dosť "bublín". Povrch je z asfaltovej lepenky a keďže nemám podrobné informácie o konštrukcii strechy, neviem, čo je pod lepenkou. Viem, že by bolo najlepšie urobiť novú šikmú strechu, ale na to nemám v súčasnosti prostriedky. Neviete mi poradiť aký materiál a technológiu mám použiť na opravu?
    Štandardne pod lepenkou bývajú dosky + drevený krov. Najlepšou opravou je odstrániť všetku lepenku, ktorá nedrží. Môžem tam byť už viac vrstiev a lepiť ďalšiu bez odstránenia starej nemá výnam. Poznám ešte jeden systém namiesto lepenky. Je to látka, ktorá sa používa na bazény. Pracuje spolu s podkladovým materiálom, preto nevznikajú trhliny a bubliny. Myslím, že na to dávajú aj dosť dlhú záruku. Neviem odkiaľ si..táto firma je z Jablonice. Cenu je už potrebné porovnať..ale klasická lepenka vydží max 10 rokov...

    Zatekanie plochej strechy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.