Zavrieť

Porady

zrusenie zmluvy na poistenie+sporenie

Dna 23.7.2008 som si zriadil bezny ucet v TatraBanke
pri tej prilezitosti som si dal aj Investicne zivotne poistenie pri platbe 1000,-sk
mesacne od 1.10.2008
naskytla sa lepsia prilezitost a poistovatel mi povedal ze do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy mam narok na zrusenie bez udania dovodu...
chcem sa spytat ci je to pravda aby som tam nebol za debila..samozrejme im to donesiem v pisomnej forme ziadost o zrusenie zmluvy c. .....
dakujem za odpoved prosim co najskor!!! diky moc... Roman
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ... úplne stačí, keď si prečítaš všeobecné poistné podmienky - určite to tam nájdeš
    ok v tom strese som to tam nenasiel ale teraz uz ano...takze uplne staci ked tam prinesiem papier kde stoji:
    Vec: Zrušenie zmluvy



    Žiadam Vás o zrušenie zmluvy č.xyz pri platbe 1000 ,- sk mesačne.
    lebo som amateeer ale dik za radu

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    roman.disko Pozri príspevok
    Dna 23.7.2008 som si zriadil bezny ucet v TatraBanke
    pri tej prilezitosti som si dal aj Investicne zivotne poistenie pri platbe 1000,-sk
    mesacne od 1.10.2008
    naskytla sa lepsia prilezitost a poistovatel mi povedal ze do 2 mesiacov od uzavretia zmluvy mam narok na zrusenie bez udania dovodu...
    chcem sa spytat ci je to pravda aby som tam nebol za debila..samozrejme im to donesiem v pisomnej forme ziadost o zrusenie zmluvy c. .....
    dakujem za odpoved prosim co najskor!!! diky moc... Roman
    Obč. zákonník umožňuje dohodnúť sa, že obe strany môžu zrušiť poistnú zmluvu do 2 mesiacov bez uvedenia dôvodu. Teda ty, ako poistený môžeš zrušiť poistnú zmluvu kedykoľvek a bez uvedenia dôvodu, ale ak tak urobíš po 2 mesiacoch od uzatvorenia zmluvy, tak je to pre teba nevýhodnejšie, pretože po 2 mesiacoch máš nárok už len na vyplatenie odkupnej hodnoty a výpovedná lehota je 6 týždňov. A ak zmluva nemá odkupnú hodnotu (a v prvom roku nemá určite), tak by si nič nedostal.

    Pokiaľ zrušíš do 2 mesiacov, tak sa ti zo zaplateného poistného strhne poplatok za uzatvorenie zmluvy (cca 500-1000 SKK) a spotrebované poistné. Treba však dať pozor, lebo výpovedná lehota pre výpoveď poistenia do 2 mesiacov je 8 dní, takže lepšie je doručiť výpoveď poisťovni aspoň tak 10 dní pred uplynutím tých 2 mesiacov od dátumu uzatvorenia zmluvy. Takže 2 mesiace uplynú (podľa tvojich údajov) 23.9.

    Ubezpeč sa, že tvoja výpoveď bude doručená do poisťovne v uvedenej lehote. Lebo Tatrabanka nie je tvoja poisťovňa, oni sú len sprostredkovatelia. A stáva sa, že klient podá výpoveď u sprostredkovateľa a tomu trvá aj 2-3 týždne, kým poistku doručí do poisťovne. A doručením sa považuje doručenie do poisťovne, nie odovzdanie sprostredkovateľovi.
    takze by som to mal radsej postou poslat na adresu poistovne ?..
    a neviete mi poradit nejaku predlohu podla coho to mam napisat ? lebo sa nevyznam do takychto uradnych veci a ta ziadost co som napisal ja ma 1 vetu
    Žiadam Vás o zrušenie zmluvy č.9040004386 pri platbe 1000 ,- sk mesačne.

    ci to staci alebo neviem potom...dakujem este raz za rady

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    roman.disko Pozri príspevok
    takze by som to mal radsej postou poslat na adresu poistovne ?..
    a neviete mi poradit nejaku predlohu podla coho to mam napisat ? lebo sa nevyznam do takychto uradnych veci a ta ziadost co som napisal ja ma 1 vetu
    Žiadam Vás o zrušenie zmluvy č.9040004386 pri platbe 1000 ,- sk mesačne.

    ci to staci alebo neviem potom...dakujem este raz za rady
    Pokiaľ to poistné podmienky nevylučujú - podanie výpovede priamo do poisťovne, tak to tam pošli. Pozri ale v poistných podmienkach, či náhodou poisťovňa nevyžaduje overenie podpisu na výpovedi.

    zrusenie zmluvy na poistenie+sporenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.