Zavrieť

Porady

Prekytie azbestocementovych vlnoviek

Zdravim,

potreboval by som poradit co by bolo najvhodnejsie na prekrytie
garazovej strechy z azbestocementovych vlnoviek.
Strecha ma velmi maly spad, na dlzke 6metrov to nieje viac ako 1m.
Na kovovu konstrukciu strechy su poukladane uz spominane azbestocementove vlnovky, zial ale pri kazdej praci na dome kde je potrebne lesenie sa musi velka cast strechy rozobrat a pri opetovnom zlozeni v mieste prekryti vlnoviek vznikaju medzery. Kvoli kolaudacii potrebujem spravit sadrokartonovy podhlad takze potrebujem nejako vyriesit obcasne zatekanie strechy.Tento rok bol dom konecne dokonceny takze sa to nebude uz nikdy rozoberat /dufam/.

Co by ste mi odporucali? nechcem vlnovky menit za inu krytinu len na tuto strechu dat nieco co by zabranilo zatekaniu.
Zvazoval som nejaky druh stresnej lepenky, pripadne nejaku hrubu bazenovu foliu a na to biely strk - vidim na tu strechu z obyvacky.


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Azbestová krytina sa nemá používať. Nevadí Ti jej zdravotná závadnosť? Ja by som ju vymenila za krytinu z plechu.
    wagner Pozri príspevok
    Azbestová krytina sa nemá používať. Nevadí Ti jej zdravotná závadnosť? Ja by som ju vymenila za krytinu z plechu.

    ano viem ze sa azbest nema pouzivat ale kedze ho uz mam kupeny a polozeny skor by som uvital odpoved na moju otazku. Od spodku pojde sadrokartonovy podhlad takze sa velmi do styku s azbestom dufam nedostanem.

    Ludia ktori maju strechu pokrytu lepenkou Mineral Design taktiez nezhadzuju dole azbestocementove tvarnice a nedavaju tam plech...

    Prekytie azbestocementovych vlnoviek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.