Zavrieť

Porady

Rusenie S. r. o.

Dobry den

Chcel by som sa informovať ako postupovať v prípade rušenia s. r. o.
Odkial co a ako odhlasit a kolko za to zaplatit.
Ak uz mate urcite skusenosti s rusenim tak prosim dajte vediet.

Dakkujem

Martin.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivo051 je offline (nepripojený) ivo051

    ivo051
    Nie je to take jednoduche. S.r.o. sa rusi dvoma sposobmi:
    1. Vyhlasenim bankrotu
    2. Konkurzom

    V oboch pripadoch je napomocny pravnik, cez ktoreho je mozne podat jednotlive ziadosti korektne.

    Presny postup neovladam, ale na zrusenie treba mat vsetky veci vysporiadane so statnymi organizaciami, je potrebne dat na danove hlbkovu kontrolu, atd. atd. V konkurznej podstate bude prideleny sudom spravca, ktory bude mat na starosti majetok firmy, vyrovnanie dlznosti, likviditu firmy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dá sa aj bez konkurzu, pomocou likvidátora.
    Dobry den,

    Neviete mi poradit ake maju byt kroky ak sa zalozila nova firma s.r.o. a dajme tomu rok, alebo tristvrte roka bude necinna? Je to v poriadku? A ako je to potom s danami, danove priznanie odviest musim, aj ked bude nulovy zisk?

    Dakujem za radu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mar.Tinaa Pozri príspevok
    Dobry den,

    Neviete mi poradit ake maju byt kroky ak sa zalozila nova firma s.r.o. a dajme tomu rok, alebo tristvrte roka bude necinna? Je to v poriadku? A ako je to potom s danami, danove priznanie odviest musim, aj ked bude nulovy zisk?

    Dakujem za radu...
    DP podať musí, aj keď nebude vykazovať žiadnu činnosť. Ale náklady predsa pri zakladaní vznikali, takže minimálne to by sa malo objaviť v účtovaní, a samozrejme ZI a jeho splatenie.
    Dakujem, a nevadi teda, ked bude firma rok necinna. Nemusim nic podavat, alebo vypisovat....Akurat to DP....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mar.Tinaa Pozri príspevok
    Dakujem, a nevadi teda, ked bude firma rok necinna. Nemusim nic podavat, alebo vypisovat....Akurat to DP....
    Nevadí, len podať DP. Resp. novovzniknutú sro treba registrovať na DÚ do 15 dni od zápisu do OR.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    smith Pozri príspevok
    Nevadí, len podať DP. Resp. novovzniknutú sro treba registrovať na DÚ do 15 dni od zápisu do OR.
    mala oprava: do 30 dni

    Bronny je offline (nepripojený) Bronny

    Bronny
    Poradite mi ako postupovat v pripade ked sme sa rozhodli zrusit s.r.o. v priebehu par mesiacov a nasa zamestnankyna priniesla tehotensky preukaz? Teraz mame skrz nu firmu ponechat dalsich x rokov jej materskej dovolenky? Co s nou v pripade zrusenia s.r.o.?

    matesso je offline (nepripojený) matesso

    matesso
    Ahojte.

    Co som zistil je ze by bolo treba napisat na DU a odovzdat niektore potvrdenia o tom ze nemata ziadne dlhy, napr. soc. poistovna, zdravotna poistovna atd..
    Chcel by som sa len informovat ci nemate nahodou text takejto ziadosti ?
    pripadne ci na to neexistuje urcity formular ( toto je troxa odvazne ).

    Ak ste s timto uz mali skusenosti napiste...

    Dik.

    Mato.

    matesso je offline (nepripojený) matesso

    matesso
    Ahojte.

    Co som zistil je ze by bolo treba napisat na DU a odovzdat niektore potvrdenia o tom ze nemata ziadne dlhy, napr. soc. poistovna, zdravotna poistovna atd..
    Chcel by som sa len informovat ci nemate nahodou text takejto ziadosti ?
    pripadne ci na to neexistuje urcity formular ( toto je troxa odvazne ).

    Ak ste s timto uz mali skusenosti napiste...

    Dik.

    Mato.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka

    Tlačivo pochádza z nejakej ZP, už ani neviem ktorej.
    Teraz vidím, že je nejaké "pomitchané", ale snáď si ho vieš upraviť.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ja som sa s.r.o-cky " zbavila " tak, ze som ju predala. Novy konatel ziskal firmu s niekolkorocnou historiou, aj lacnejsie, ja som sa vyhla vybavovackam. Pomohla mi v tom firma, ktora mi robi papiere, skus sa popytat uctovnikov,alebo danovych poradcov, oni maju info o pripadnych zaujemcoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.