Zavrieť

Porady

Orange World alebo ako ošklbať dlhoročného zákazníka o 20 000

Remeselník,stavbár.
Chcem týmto upozorniť všetkých poraďákov na podvod zvaný ORANGE WORLD.
Pri podpise novej zmluvy mi bola do zmluvy nenápadne vsunutá taká maličkosť zvaná orange world. Že vraj zadarmo!!!
Je to nenápadné,ale dajte si pozor, týka sa to len územia Slovenska, a to len do 30 MB.Po prekročení týchto Mb., už cálujete natvrdo 47 SKK za MB navyše.
Musím priznať ,že aj mojou chybou sa dostala moja sim karta do rúk nepovolanej a nezodpovednej osobe môjmu 15-ročnému synovi.Samozrejme z čerstvo aktivovaným ORANGE WORLD mini.Za dva dni v Chorvátsku presurfoval po nete s mojou sim kartou 20 000 Skk.
Ak máte niečo takéto aktivované doporučujem maximálnu opatrnosť. Veď len hlavná stránka zoznamu.sk ma1 Mb alebo jedno prezreté video 15 až 50 MB.A to si účtujú odoslané aj prijaté pakety.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

zadarmo máš vyskúšanie 3 mesiace. to čo píšeš je síce pravda, až na to, že si si mala dôkladnejšie prečítať, čo podpisuješ, nakoľko sa nejedná o podvod, ale o tvrdú realitu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Operatori bezne robia aj vyslovene podvody. Napr. mne ponukli v ramci novej aktivacie nejake SMS zadarmo ako bonus. Potom mi to normalne spoplatnovali. Volal som tam, vraj ten bonus platil iba pre sukromne osoby. Tak im vravim - a preco mi to ten operator ponukal, ked vedel, ze som firma? Oni, ze to som si asi zle vysvetlil, ze mi nic nikto neponukal.

Ja na to - ale ved nahravate vsetky hovory s operatorom nie? Tak si vypocujte, o com sme sa rozpravali. Potom akoze to presetria, nasledne sa ospravedlnili a vratili mi tie peniaze.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som profík v stavebníctve. A možem natvrdo povedať že svojich zákazníkov môžem a dokážem podobným spôsobom oklamať o niekoľko násobne vyššiu cenu ako spomenutých 20 000. A ak nie si aspoň trochu znalý v stavebníctve tak tie zmluvy môžeš čítať aj odzadu nemáš šancu.Ale nerobím to . Lebo nie som sviňa ako ORANGE a jemu podobné monopoly.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

220870 Pozri príspevok
Chcem týmto upozorniť všetkých poraďákov na podvod zvaný ORANGE WORLD.
Pri podpise novej zmluvy mi bola do zmluvy nenápadne vsunutá taká maličkosť zvaná orange world. Že vraj zadarmo!!!
Je to nenápadné,ale dajte si pozor, týka sa to len územia Slovenska, a to len do 30 MB.Po prekročení týchto Mb., už cálujete natvrdo 47 SKK za MB navyše.
Musím priznať ,že aj mojou chybou sa dostala moja sim karta do rúk nepovolanej a nezodpovednej osobe môjmu 15-ročnému synovi.Samozrejme z čerstvo aktivovaným ORANGE WORLD mini.Za dva dni v Chorvátsku presurfoval po nete s mojou sim kartou 20 000 Skk.
Ak máte niečo takéto aktivované doporučujem maximálnu opatrnosť. Veď len hlavná stránka zoznamu.sk ma1 Mb alebo jedno prezreté video 15 až 50 MB.A to si účtujú odoslané aj prijaté pakety.
Neoklamali ťa, skutočne si mal aktiváciu služby Orange World zadarmo, išlo totiž o Orange World Mini. OW Klasik sa aktivuje za 236 SKK.

A je len tvojou chybou, že si si nezistil, aké sú ceny za služby. To keď si zavoláš na číslo 0900 XXXXXX, a príde ti účet za 10 minútový hovor 360 SKK, tiež budeš hovoriť, že ťa oklamali?

Bohužiaľ, je to len a len tvoja chyba, že si si nezistil ceny a dovolil si synovi surfovať s tak nevýhodným programom a dokonca v zahraničí!!!! Orange World Mini je vhodné pre niekoho, kto do 10x do mesiaca využije internet na pozretie e-mailov, prípadne na podanie inzerátu.

Alebo aj v potravinách sa až pri pokladni čuduješ, koľko platíš za veci, čo si si naložil do košíka?
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Dosť relevantný článok:
http://www.euractiv.sk/informacna-sp...-vysokeho-uctu

A synátor nech si to pekne odmaká na nejakej brigáde. Vo svojom veku by už mohol byť zodpovedný za to čo preonači po internete...

Pomaranču murnu!
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Je to zakamuflované okrádanie ale nadá sa napadnúť. Ja som prerobil "iba" cca 400 korún, asi preto že nemám 15 rokov, a to ešte v 3-mesačnej skúšobnej "bezplatnej " prevádzke.. Ale v telefońe pred každým videom, spoplatneným filmom je napísané, koľko to bude stáť. Tiež sa dá priebežne pozrieť, koľko som naviac presurfoval. A potom si treba pozrieť stránku Orange, do svojho mob. čísla, koľko priebežne platím paušál. Keď som to urobil, ihneď som to odhlásil, urobili to telefonicky a bez komentára.
Naposledy upravil petmar : 03.09.08 at 09:56 Dôvod: číslo
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som tú službu tiež okamžite zrušil.Len nedokážem pochopiť správanie sa ORANGE a ich blbo postavenú finančnú stratégiu. Ak si niečo takéto dovolia urobiť firme s ktorou majú zmluvu 9 rokov a mám u nich 5 telefónov na ktorých sa mesačne prevolá cez 10 000SKk. A ak si dobre pamätám , tak so mnou nemali jediný problém s platením.
Teraz už môžu pomaly začať odpisovať moje čísla. Ako im budú končiť záväzné lehoty tak pôjdu jeden po druhom ku konkurencii.A predpokladám že ma budú následovať aj moji zamestnanci s rodinou.
Teraz si to môžu nenažranci z topmanagmentu porátať ako krásne zarobili 20 000 za mesiac ale mínus 120 000 len za najbližší rok.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No mne keď operátor od jedného alebo druhého poskytovateľa mobilných telefónov zavolá (a to zásadne až večer po 19.00 hod), tak "nadrzo" im poviem, že ďakujem nemám záujem o ich extra služby, nakoľko mobil využívam iba na telefonovanie. Na všetko ostatné mám internet na pc. A chúdere telefonistky nestihnú ani sa pozdraviť už som zrušil hovor.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Plne súhlasím postupne odstúpiť a posledné tri mesiace za odmenu neuhradiť Mal som podobný problém s Orange objednal som si" priamu linku " to je mobil podobný pevnej linke pretože takýto sa spravidla neprenáša takže predávajúca mala upozorniť že sa dá používať len v tej budove kde je ich pokrytie, reklamáciu vôbec neuznali s tým že ich nezaujíma kde ho budem používať, ešte dobre že máme konkurenciu.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

nasla som prave aktualnu temu,ktora sa tyka aj mna....dneska som bola v orange,uz 3x za sebou.mam sice black berry s wi-fi,samozrejme mi nefunguje.ja beriem wi-fi ako bezplatny internet ale najlepsie na tom je,ze nikto nieje schopny mi ho spojazdnit.najjednoduchise je povedat to aby som si nasla signal....trosku som ale odbocila od temy.dneska som si vymenila s mamou sim kartu.hlavnym dovodom tejto vymeny bolo aby som si skusila ako funguje surfovanie po internete na mojom mobile.nanestastie som si stiahla do mobilu jeden program,nieco podobne ako icq alebo msn.neviem kolko to malo mb,malo urcite nie,tak mi uz ostava len v tichosti cakat na najblizsiu fakturu. ...a som velmi sklamana z pristupu a ochoty zamestnancov.
0 0
DeepGirl DeepGirl

DeepGirl je offline (nepripojený) DeepGirl

milovníčka dobrej hudby, webmasterka, grafička, cukrárka, klavíristka a popri tom nedobrovoľne aj právnička:-) ...viac
Aj mne sa to stalo.... našťastie som sa spamätala dva dni po aktivácii služby a zastavila sa pri presurfovaných 4 MB nad limit... ale aj tak ma to naštvalo... Veď 10 MB v základnom balíku je nič!!!
0 0
D.Kahakova D.Kahakova

D.Kahakova je offline (nepripojený) D.Kahakova

Prosím o radu, ako zrušiť tú aktiváciu Orange World mini?Tiež ma podobne podviedli a neverila som tomu,keď som na faktúre našla poplatok za aktiváciu tohoto programu,keďže som si ju ani neaktivovala, ani ju nevyužívam.Dá sa to vôvec zrušiť???Vopred ďakujem, s pozdravom Kaháková D.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Dá sa na každom obchodnom mieste ORANGEu. Tiež som to deaktivovala hneď po ukončení bezplatného používania. ...Mimochodom dobrá "somarina" to je...
0 0
jipro jipro

jipro je offline (nepripojený) jipro

už som v Orange niekoľko rokov, ale ako sa správajú, to je hrôza. Čím ďalej tak viac klamú. V poslednom čase som nemala čo len jedinú fakúru aby tam nebolo čosi prihodené. Keď len 0,0488€, za neviem akú službu,akože prevolanie, SMS a pod. Čakám ako na božie zmilovanie ukončenie viazanosti a poďho kade ľahšia. Veď si len prepočítaj 1mil. oklamaných klientov x0,0488€ zisk čistá ruka 48.800,-€ bez dph!!!!!!!!! A kto má čas a hlavne nervy ísť sa tam dožadovať vysvetlenia
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

D.Kahakova Pozri príspevok
Prosím o radu, ako zrušiť tú aktiváciu Orange World mini?Tiež ma podobne podviedli a neverila som tomu,keď som na faktúre našla poplatok za aktiváciu tohoto programu,keďže som si ju ani neaktivovala, ani ju nevyužívam.Dá sa to vôvec zrušiť???Vopred ďakujem, s pozdravom Kaháková D.
Ten World mini dávajú ako darček, napr. 3,alebo 6 mesiacov. Máš to zdarma, ak to však vopred neodhlásiš, po skončení tohto obdobia ti to začnú účtovať. Môžeš požiadať Orange o zrušenie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jipro Pozri príspevok
už som v Orange niekoľko rokov, ale ako sa správajú, to je hrôza. Čím ďalej tak viac klamú. V poslednom čase som nemala čo len jedinú fakúru aby tam nebolo čosi prihodené. Keď len 0,0488€, za neviem akú službu,akože prevolanie, SMS a pod. Čakám ako na božie zmilovanie ukončenie viazanosti a poďho kade ľahšia. Veď si len prepočítaj 1mil. oklamaných klientov x0,0488€ zisk čistá ruka 48.800,-€ bez dph!!!!!!!!! A kto má čas a hlavne nervy ísť sa tam dožadovať vysvetlenia
Tiež som sa nedávno rozčulovala nad rôznymi " drobnými" ktoré som mala prihodené k faktúre. Pozri sem :
http://www.porada.sk/t113681-chodia-...-na-mobil.html
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

je smutné že SOI nepritvrdí pri zavádzaní veľkých spoločností. Niekoľko rokov do zadu jeden z operátorov ponúkal ako bonus zákazníkom nekonečné volania do vlastnej siete pri prevolaní paušálu, ale zároveň v podmienkach boli uvedené pravidlá využívania kde sa zákazník zaviazal neprevolať viac ako 2000 minút (to číslo si už presne nepamätám presne). takže aj nekonečno má svoj koniec podľa operátora. To je ako keby som niekomu požičial peniaze a poviem že mi ich nemusí vracať ale pri podpise zmluvy ho zaviažem vrátením + 20% navyše . To je biznis plán pre pôžičkárne. (Potom vám vyúčtujem faktúru za nápad, patent.)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja som po skončení bezplatných 3 mesiacov dostala upozornenie sms od Orange, že bude služba už spoplatňovaná....
Asi naozaj musíme viac čítať, čo podpisujeme a pozrieť sa aj na cenníky A ešte aj pozor na telefóny, kde stlačením niektorého z gombíkov zapne Orange World....ale to tiež máme vedieť my
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evina Pozri príspevok
Ja som po skončení bezplatných 3 mesiacov dostala upozornenie sms od Orange, že bude služba už spoplatňovaná....
Asi naozaj musíme viac čítať, čo podpisujeme a pozrieť sa aj na cenníky
Aspoň, že upozornili na to a bol čas zrušiť túto službu. Teda wau orange fachčí.
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Ahoj. Najlepsie ako dat firmam najavo ze su neseriozne, je zmenit ich. Ja uz s Orangeom nemam nic. Nikto ma nenuti platit nijake minimalne sumy mesacne a platim len to co prevolam. A nech si Orange hlada inych .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať