Zavrieť

Porady

prehrávanie DVD súborov z externého HD

robb robb

robb je offline (nepripojený) robb

Dobrý večer (deň, ráno.... )
Poprosím o pomoc. Som čerstvý majiteľ externého hard disku WD , My book 750 GB. Jediný účel, pre ktorý som si ho zaobstaral je pohodlné prehrávanie mojích dvd-čok a hlavne ich pohodlné skladovanie (nakoľko moja zbierka na DVD médiách už zaoberá neúnosné miesto). Stav, ktorý chcem dosiahnúť: PC pripojené na LCD TV a HDD a prostredníctvom "Visťáckeho Média Centra" si vybrať z ponuky, kliknúť a pozerať.... ale!
Môj PC (Zatiaľ len notebook - ale natrieskaný multimediálny PC už je na ceste) NEDOKÁŽE prehrať videosúbory z externého disku. Dosť bolo omáčky - fakty:
1. Na HD v počítači mi po kliknutí na IFO súbor beží DVD bez problému , na HDD nie.
2. Nie je to prenosovou kapacitou - VOB súbory nie sú problém, lenže pri ich prehrávaní neviem zvoliť titulky, audio..... proste pri kliknutí na IFO súbor mi BSPlayer ponúkne čiernu obrazovku.
3. Windows player takisto nič - vyhodí hlášku o geografickom kóde
4. Hladal som na webe - môže to byť geografickým kódovaním - použil som AnyDVD a chvíľu to išlo - zmieril som sa že v tray icons mám hrdzavého lyšiaka - a v podstate som bol spokojný - až do nasledujúceho dňa - nepomohol ani AnyDVD, ani DVD Free.... proste problém sa objavil opäť. Logicky som pátral, čo sa v mojom PC zmenilo (logicky ) - z mojho pohladu absolutne nič!
4.Pokúsil som sa uložiť dvd súbory na HDD spôsobom ako keby som ich ukladal na DVD médium - nič
5. Kódeky som upgradeoval
6. došla mi fantázia - prosím pomoc

Robo
Usporiadat
sindus sindus

sindus je offline (nepripojený) sindus

A keby som nasla miesto kde skopirujem cely externy disk, tak ako sa to potom preformatuje z NTFS na FAT32? Niekde vo vlastnostiach??
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Klikni pravým tlačidlo myšky na HDD-formátovať ...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Prečítaj si návod k prehrávaču... Podľa neho sú podporované iba USB Flesh disky... Extený HDD sa nespomína nikde.
http://www.lg.com/sk/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=RHT497H&matchedModel Code=8500000111&searchEngineModelCode=RHT497H&init ialTab=documents&targetPage=support-product-profile#

0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tak potom zostáva možnosť kúpiť si nejaký media player ,ktorý podporuje aj NTFS.
http://datacomp.sk/trhak-asus-media-...d-_d88617.html
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sindus Pozri príspevok
Prosim vas neviete mi poradit preco mi nechce DVD nacitat externy HDD? Chcela by som pozerat filmy na TV, ktore su nahrane na externom HDD vo formate avi. DVD recorder je zn. LG RHT 497H a externy disk je 1TB zn. western digital elements. Ďakujem za rady.
Skus mensi disk.
Mne nacita DVD v pohode prehra 250GB externy disk.
Ale 320GB a 1TB vobec...
0 0
sindus sindus

sindus je offline (nepripojený) sindus

A ten format NTFS je na nieco dobry alebo lepsie je mat FAT32? Pytam sa preto, lebo niekedy pozeram filmy z externeho HDD aj na notebooku, aby pri preformatovani na FAT32 mi to fungovalo.
0 0
sindus sindus

sindus je offline (nepripojený) sindus

A aky mas format na tom 250GB? NTFS alebo FAT32?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sindus Pozri príspevok
A aky mas format na tom 250GB? NTFS alebo FAT32?
neviem ti teraz povedat,lebo ho nemam pri sebe a nie som doma...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

sindus Pozri príspevok
A ten format NTFS je na nieco dobry alebo lepsie je mat FAT32? Pytam sa preto, lebo niekedy pozeram filmy z externeho HDD aj na notebooku, aby pri preformatovani na FAT32 mi to fungovalo.
HDD pôjde bez problémov.
0 0
sindus sindus

sindus je offline (nepripojený) sindus

Tak idem skusit kupit mensi HDD tych 250 GB a ten hned preformatujem na FAT32, ale kedze nie som po tejto stranke technicky typ, tak mam kupit 2,5" alebo 3,5"? Je v tom velky rozdiel?
A este USB 2.0 alebo 3.0 (spatne kompatibilny s USB 2.0)?
Naposledy upravil sindus : 06.11.11 at 09:04
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Teraz sú ceny HDD prehnane vysoké.Čo ak nepôjde ani 250GB.Je to jedno či HDD 2,5" alebo 3,5" dôležitý je výstup a ten má byť taký aký podporuje DVD a to zrejme USB2.
0 0
sindus sindus

sindus je offline (nepripojený) sindus

Jasne, ze nekupim hned zajtra. Ceny su teraz prehnane. Ten 1TB som kupila za 60 eur a teraz stoji vyse 100. Kamoska ma 250 GB, tak najprv vyskusam ten. To som uz vyzvedala dopredu, aby som vedela co kupit. Moje DVD podporuje 2.0, ale pri niektorych HDD pisu, ze ma 3.0,ale je kompatibilna s 2.0, takze aj take by mohlo byt? Vdaka za odpoved.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

usb 2.0 a 3.0 je kompatibilne
3,5" externe disky potrebuju externe napajanie, 2,5" to v drvivej vecsine zvladnu bez neho
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať