Zavrieť

Porady

Doplatok do minimálnej mzdy

Sven Sven

Sven je offline (nepripojený) Sven

Ahoj poraďáci,

mám takýto problem: zamestnanec má stanovenú minimálnu mesačnú mzdu. Keďže za celý mesiac neodpracoval toľko hodín ako je stanovený fond, vypočítaná mzda bola nižšia ako min.mzda. Som v tomto prípade povinný doplatiť zamestnancovi do min.mzdy? Výplaty robíme v programe Olymp. Napriek tomu, že by sa to malo dopočítať automaticky, neprirátava do min.mzdy. Je potrebné niečo v programe nastaviť?

Ďakujem vopred za všetky pripomienky
Usporiadat
koleniakova koleniakova

koleniakova je offline (nepripojený) koleniakova

DOBRY DEN! PROSIM O INFORMACIU. AK MI ZAMESTNAVATEL V MINULOM MESIACI NEZABEZPECIL DOSTATOK PRACE/UKOLOVA MZDA/ A MUSEL MI DOPLATIT DO MINIMALNEJ MZDY,JE MOZNE,ABY MI TENTO DOPLATOK STIAHOL V TOMTO MESIACI,AK SOM ZAROBILA VIAC AKO JE VYSKA MINIMALNEJ MZDY?DAKUJEM
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie je to možné. Kedysi platilo, že sa sledovala minimálna mzda v 3-mesačnom období, ale to už dávno neplatí. Navyše ak zamestnávateľ "nedodá" prácu ani náhradnú prácu, mal by platiť prestoje (§142 ods.1 Zákonníka práce).
0 0
koleniakova koleniakova

koleniakova je offline (nepripojený) koleniakova

Dakujem za odpoved.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Dobrý deň, prosím Vás čo robiť ak má zamestnanec mesačnú mzdu 300eur, vo februári mal 9 dní dovolenky, tým pádom mu vyšla menšia hrubá mzda, čo s tým? mám olymp a som úplný začiatočník v tomto prosím o pomoc či treba doplatiť alebo čo....
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Budeš to mať dobre, pri čerpaní dovolenky nemusí dosiahnuť hrubú mzdu 300 Eur čo má v prac. zmluve dohodnuté.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Netreba mu opraviť priemerku? odvody mi rátalo z minimálnej mzdy aj SP aj ZP.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

A vyšla Ti nižšia mzda ako minimálna? Ak áno tak dopočítaj.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Vyšla mi hrubá mzda po prepočítaní dovolenky priemerom menšia než min. tak som opravila priemerku...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať