Zavrieť

Porady

odpoveď na žiadosť

Dobrý deň,
prosím vás o radu. Keď pošlem žiadosť na mestský úrad o poskytnutie dokumentácie k vodovodnej a kanalizačnej prípojke ktorej majiteľom je mesto do koľkých dní mi má byť poskytnutá odpoveď. Zákon o slobodnom prístupe k informáciám hovorí ,že lehota na odpoveď je 7 dní + 8 dní v opodstatnených prípadoch, ale neviem či nejaký iný zákon nehovorí niečo iné.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    akákoľvek dokumentácia nie je predmetom zákona o slobodnom prístupe k informáciam

    predmetnú dokumentáciu možno získať pokiaľ si beriete do nájmu / resp iný zmluvný vzťah / mestský pozemok

    scan1 je offline (nepripojený) scan1

    scan1
    Asi sa musím vyjadriť presnejšie. Staviame dom a potrebujeme sa pripojiť už na existujúcu vodovodnú a kanalizačnú prípojku. Vodárenská spoločnosť nám dala vyjadrenie ,že majiteľom sietí je mesto a jej neodovzdlo dokumentáciu, tak sa máme so žiadosťou o
    upresnenia týchto prípojok obrátiť na mesto. Keď sme kupovali pozemok od mesta v cene boli zahrnuté aj predmetné prípojky, len na pozemku je problém ich nájsť. A od žiadosti už uplynulo 30 dní a nám stojí stavba. Musí byť niekde upravené do koľkých dní je mesto povinné odpovedať, alebo ja už neviem čo mám robiť...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    scan1 Pozri príspevok
    Asi sa musím vyjadriť presnejšie. Staviame dom a potrebujeme sa pripojiť už na existujúcu vodovodnú a kanalizačnú prípojku. Vodárenská spoločnosť nám dala vyjadrenie ,že majiteľom sietí je mesto a jej neodovzdlo dokumentáciu, tak sa máme so žiadosťou o
    upresnenia týchto prípojok obrátiť na mesto. Keď sme kupovali pozemok od mesta v cene boli zahrnuté aj predmetné prípojky, len na pozemku je problém ich nájsť. A od žiadosti už uplynulo 30 dní a nám stojí stavba. Musí byť niekde upravené do koľkých dní je mesto povinné odpovedať, alebo ja už neviem čo mám robiť...
    Myslím, že nemusí. Veď neide o reklamáciu ani o slobodný prístup k informáciám. J aby som skúsil osobne zájsť na úrad a vybaviť to na mieste osobne.

    scan1 je offline (nepripojený) scan1

    scan1
    Na úrad sme zašli ako prvé, ale viazne tam komunikácia, lebo tvrdia, že ten pán čo mal na starosti výstavbu tam už nepracuje a nikto nevie kde je dokumentácia. Preto vodárenská spoločnosť neuzavrela s mestom zmluvu o prevádzkovaní týchto prípojok.
    Nám nezostane asi nič iné len zaplatiť báger a kopať a kopať až kým niečo nenájdeme. Len problém je v tom, že mi sme už v cene pozemku zaplatili za prípojky a teraz budeme platiť ešte raz za ich nájdenie.

    Ďakujem za snahu o pomoc

    pekný deň

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    vodárenská a kanalizačná spoločnosť disponuje takými prístrojmi, ktorými je možné zistiť kadiaľ vedie prípojka

    odpoveď na žiadosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.