Zavrieť

Porady

hydroizolacia terasy

Zdravím,

Mam pri rodinnom dome pristavbu murovanu s kvadre (ktoru som nestaval ja) dole je garaz cca 5x8m nad garazou su dve izby, cela pristavna je pribudovaná k obvodovým murom rodinneho domu. Planujem rozobrat vrchne poschodie pristavby, aby vznikla terasa, vchod na terasu uz preburany mam, jedna sa mi o hydroizoláciu betonovej deky ktorá bude zaroveň strechou garáze. Co pouzit ako hydroizolaciu? Klasicka lepenka sa uz asi nepouiva. Na deke ostane po obvode murivo asi vo vyske cca 1m. Ako a cim správne zaizolovat?
Betonova deka, so stranky, kde je poztebná izolácie nieje velmi rovna, mam najsamprv vyrovnat deku, potom izolacia, zase vybetonovat deku do spadu a polouot dlazbu ?

Dakujem za kazdu radu.

Miro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mexo55 je offline (nepripojený) mexo55

    mexo55
    skus mi napisat SS
    Ja sa zivim hydroizolaciami a vedel by som ti poradit ako a s cim,su tam rozne sposoby a moznosti.Kazda takato praca si vyzaduje konkretne riesenie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mexo55 Pozri príspevok
    skus mi napisat SS
    Ja sa zivim hydroizolaciami a vedel by som ti poradit ako a s cim,su tam rozne sposoby a moznosti.Kazda takato praca si vyzaduje konkretne riesenie.
    A čo tak skusiť tu poradiť, možno sa to zíde aj iným.

    mexo55 je offline (nepripojený) mexo55

    mexo55
    Ok skusim poradit tu:Ja by som to izoloval neakym foliovym systemom napr. :Fatrafol: , Sika:, Flagon: a rozne ine...Treba si rozmyslet ci treba aj neaku tepelnu izolaciu. osobne by som najprv urobil spadovy poter, potom by som to vyizoloval foliou a potom su dve moznosti:1)znova betonovy poter a dlazba, alebo 2)betonova dlazba na terciky pod ktoru by som dal este jednu vrstvu polystyrenu, ktora by zaroven chranila hydroizolaciu,alebo neaky dreveny rost namiesto dlazby.Asi tolko ak mate niekto este nieco mozem poradit ak budem vediet.
    dal som sem aj linky k tym foliam ,ale nedovolilo mi to odoslat .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.