Zavrieť

Porady

začiatočník

chcem sa spýtať, ked chcem začať robiť jednoduché účtovníctvo malým podnikateľom živnostníkom, napr.robit mesačné uzávierky a ročné zúčtovanie, tak potrebujem si založiť živnosť?
dakujem za odpoved
Usporiadat
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

ahojte poraďáčky, keď to tu tak čítam, nedá sa mi zapojiť. Ja tiež posledné dva mesiace uvažujem, či začať alebo nezačať s účtovníckou činnosťou. Tiež mám OA, no som mimo už šiesty rok, trochu sa paprem s jednoduchým účtom pre neziskovku. Teraz sa mi ponúka robiť popri zamestnaní účto pre SZČO - prevádzka potravín, vrátane skladu a personalistiky. Neviem, či to mám vziať. Ide o jednoduché účto. Ale vďaka porade som zistila, že keď sa tu vie človek dokonale orientovať, naučí sa mnohé a sú to ochotní ľudia, ktorí vždy a promtne reagujú.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lucinka23 Pozri príspevok
ahojte poraďáčky, keď to tu tak čítam, nedá sa mi zapojiť. Ja tiež posledné dva mesiace uvažujem, či začať alebo nezačať s účtovníckou činnosťou. Tiež mám OA, no som mimo už šiesty rok, trochu sa paprem s jednoduchým účtom pre neziskovku. Teraz sa mi ponúka robiť popri zamestnaní účto pre SZČO - prevádzka potravín, vrátane skladu a personalistiky. Neviem, či to mám vziať. Ide o jednoduché účto. Ale vďaka porade som zistila, že keď sa tu vie človek dokonale orientovať, naučí sa mnohé a sú to ochotní ľudia, ktorí vždy a promtne reagujú.
Neváhaj lebo KKD je vždy dobrá...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

čO JE KKD?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

žeby Korunka Ktorú Dostaneš?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Fááááákt???
Jáááj. Tak už potom viem aj čo je EKD.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ermon Pozri príspevok
čO JE KKD?
každá koruna dobrá... to je ta taká "prúpovídka z vojny" takže ste dievčatá uhádli, no ste dobré !
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Manual Pozri príspevok
každá koruna dobrá... to je ta taká "prúpovídka z vojny" takže ste dievčatá uhádli, no ste dobré !
to ňe ja, to Paula
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ermon Pozri príspevok
to ňe ja, to Paula
...ááále obe ste dobré Monika
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

KSENP budem vedieť čo je KKD resp. KEURD
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Manual Pozri príspevok
Neváhaj lebo KKD je vždy dobrá...
Manual Pozri príspevok
každá koruna dobrá... to je ta taká "prúpovídka z vojny" takže ste dievčatá uhádli, no ste dobré !
Sup s tým do slovníka.
0 0
smejko_a smejko_a

smejko_a je offline (nepripojený) smejko_a

vedel by mi niekto poradit ako ma vyzerat mesacna uzavieraka.
co vsetko musi obsahovat keby som si ju chcela vytvorit v Exce
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
smejko_a Pozri príspevok
vedel by mi niekto poradit ako ma vyzerat mesacna uzavieraka.
co vsetko musi obsahovat keby som si ju chcela vytvorit v Exce
Uzávierka čoho?
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

iva novakova Pozri príspevok
chcem sa spýtať, ked chcem začať robiť jednoduché účtovníctvo malým podnikateľom živnostníkom, napr.robit mesačné uzávierky a ročné zúčtovanie, tak potrebujem si založiť živnosť?
dakujem za odpoved
Zamestnaj sa v účtovnej firme. (Ak Ťa zoberú).
Niečo sa na Teba nalepí a ak budeš mať ochotnú kolegyňu, čo Ti sem tam niečo povie a budeš mať skutočný záujem, tak sa naučíš.
Chce to však veľmi veľa samoštúdia, lebo Tvoja OA asi neučí pre reálny život.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

smejko_a Pozri príspevok
vedel by mi niekto poradit ako ma vyzerat mesacna uzavieraka.
co vsetko musi obsahovat keby som si ju chcela vytvorit v Exce
Nevieme síce uzávierku čoho chceš urobiť, ale odporúčam ti - radšej hneď od začiatku používať nejaký účtovný program. Ušetríš si čas s tvorbou tabuliek - a veď ani nevieš čo v nich má byť... Kvalitný účtovný program ti uľahčí prácu a navedie ťa na mnohé veci, ktoré by si inak nepostrehol.
0 0
smejko_a smejko_a

smejko_a je offline (nepripojený) smejko_a

kupit uctovny program koli malej zivnosti sa mi zda zbytocne.
cele uctovnictvo sa robi do uctovnej knichy na zaklade ktorej sa robi mesacny vykaz pre potreby pozicky/uveru atd.

mesacna uzavieka by mala obsahovat le primy a vydaje. chcel by som vas poprosit o format/predloha podla ktorej si to spravim v excely

dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
smejko_a Pozri príspevok
kupit uctovny program koli malej zivnosti sa mi zda zbytocne.
cele uctovnictvo sa robi do uctovnej knichy na zaklade ktorej sa robi mesacny vykaz pre potreby pozicky/uveru atd.

mesacna uzavieka by mala obsahovat le primy a vydaje. chcel by som vas poprosit o format/predloha podla ktorej si to spravim v excely

dakujem
Sú účtovné programy pre malých živnostníkov aj zadarmo, napr. Alfa alebo MRP malý podnikateľ.

Výkazy zrejme chcú nasledovné:
Výkaz príjmov a výdavkov a Výkaz majetku a záväzkov.
Najdeš ich tu:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQk4!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

smejko_a Pozri príspevok
kupit uctovny program koli malej zivnosti sa mi zda zbytocne.
cele uctovnictvo sa robi do uctovnej knichy na zaklade ktorej sa robi mesacny vykaz pre potreby pozicky/uveru atd.

mesacna uzavieka by mala obsahovat le primy a vydaje. chcel by som vas poprosit o format/predloha podla ktorej si to spravim v excely

dakujem
Asi potrebuješ peňažný denník. Svojho času som si niečo stiahla z porada.sk ale to nepoužívam, tak skontroluj či je to ešte aktuálne. Napriek tomu opäť ti odporúčam začať pracovať s účtovným programom - demo verzie sú zadarmo a zaručujú ti aj ďalšií konfort (ďalšie evidencie jedným zápisom).
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smejko_a Pozri príspevok
cele uctovnictvo sa robi do uctovnej knichy na zaklade ktorej sa robi mesacny vykaz pre potreby pozicky/uveru atd.

mesacna uzavieka by mala obsahovat le primy a vydaje. chcel by som vas poprosit o format/predloha podla ktorej si to spravim v excely

dakujem
1. chyba: účtovníctvo sa nerobí do účtovnej knihy, ale do peňažného denníka.
2. chyba na základe peňažného denníka sa nerobí mesačný výkaz pre potreby úveru, ale na základe peňažného denníka sa robí účtovná uzávierka a ročný výkaz o majetku a záväzkoch a ročný výkaz o príjmoch a výdavkov (tzv. riadna účtovná závierka). Príp. sa robí mimoriadna účtovná závierka napr. k 30.9. Určite nie mesačná uzávierka alebo mesačný výkaz
3. účtovná uzávierka neobsahuje len príjmy a výdaje.
0 0
smejko_a smejko_a

smejko_a je offline (nepripojený) smejko_a

vdaka za pomoc
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

smith Pozri príspevok
Sup s tým do slovníka.

poraďáci, ste super
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať