Zavrieť

Porady

Osoba zodpovedná za zaúčtovanie

Ako by som mohla zadefinovať zodpovedné osoby vo verzii DOS, v prípade, ak v denníku účtujú dvaja, t.j. aby bolo vidieť pri každom riadku, kto zaúčtoval daný účtovný prípad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Timcsi, neuvidla si, aký program používaš.Ja mám Datalock, a v účtovníctve ( ani v jednoduchom a ani v podvojnom ) sa mi to nedá urobiť. Jediný, kto to môže urobiť je programátor ( ak to vôbec ide ).Funguje mi to iba v sklade, ten je osobitne a tam viem, kto urobil faktúru. Ale ak mám pravdu povedať, ja by som nikomu nedovolila, aby mi "fušoval do účtovníctva".Keď spravím chybu, aspoň viem, že som ju spravila ja a viem ju odstrániť. Ale hľadať chyby po druhých...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ak používaš MRP DOS, tam si dáš CTRL D, a vyplníš zodp.osobu. A vieš, že si sama sebe škodíš, keď účtujete dvaja?! To by som rozhodne nedovolila, aby mi niekto sa zamontoval do účtovníctva! To na konci roku, alebo ako správny ekonóm mesačne, aj hľadá a vysúhlasuje každý svoje?!

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ondrejvla máš svatuuuuu pravdu. Dnes som to zistila. Timcsi je to tak.
    Firma chcela vyjsť v ústrety jednej pracovníčke na MD. Tak či nepotrebujem pomôcť. Okrem iného ..... ,že urobí ročné zučtovanie preddavkov, Q výkazy na DU /mimochodom pisala som aj ja do Porady, že ak nie sú zamestnanci tak treba predkladť s 0/, opíše výkazy na poisťovne. A tak mi dnes napadlo, že či to všetko urobila, keďže sme niekoľko firiem. Takže jej to ani "nezašumelo v hlave", že keď firma nemám zamestnancov atď. Takže idem sa ja rýchlo urobiť čo som mala a budem čakať pozdrav z DU.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Milujem "snaživcov", ktorí to robia len preto, aby si pomohli! Viac škody, ako osohu, a potom sa hľadajú skúsené "staré vraždy", ktoré to majú dať do poriadku!

    Vlasta

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Tá druha osoba je moja matka. Takže nevidím problém v tom, že spolu účtujeme. Ide o to, aby sme mohli skontrolovať jedna druhú.

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Timcsi, v tomto prípade ti poradím len jedno - zavolaj programátora. Ale ak ty chceš kontrolovať mamu a mama teba, robíte si zbytočnú robotu. Lebo ak sa stane niekde chyba, musíš hľadať a už ti nepomôže, kto to zaúčtoval - teda, kto urobil chybu.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Ahojte,

    prosím Vás a ako zadám osobu zodpovednú za zaúčtovanie vo MRP WIN??

    Ďakujem

    Ingrid

    Osoba zodpovedná za zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.