Zavrieť

Porady

Tržby podľa počtu obyvateľov a turistov

mám otázku či niekto kto prevádzkuje predajne v rôznych mestách má odsledované pomer tržieb k počtu obyvateľov,turistov a podobne.

Príklad:

1. mesto A má 80 000 obyvateľov, 150 000 turistov ročne a tržby Y.
2. mesto B má 450 000 obyvateľov, 800 000 turistov ročne a tržby n krát Y.

Väčšie mesto má 5x toľko obyvateľov, 5x turistov a približne rovnakú životnú úroveň. Koľko násobne vyššie tržby má väčšie mesto? 2 násobné, 3 násobné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    falap Pozri príspevok
    mám otázku či niekto kto prevádzkuje predajne v rôznych mestách má odsledované pomer tržieb k počtu obyvateľov,turistov a podobne.

    Príklad:

    1. mesto A má 80 000 obyvateľov, 150 000 turistov ročne a tržby Y.
    2. mesto B má 450 000 obyvateľov, 800 000 turistov ročne a tržby n krát Y.

    Väčšie mesto má 5x toľko obyvateľov, 5x turistov a približne rovnakú životnú úroveň. Koľko násobne vyššie tržby má väčšie mesto? 2 násobné, 3 násobné?
    Tvoríš príklad do učebnice matematiky?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    nie :-) iba rozmýšľam o otvorení prevádzky vo väčšom meste. Ale s väčším mestom prichádza aj vyššie nájomné. Ak by som počítal, že tržby pôjdu vo väčšom meste lineárne k počtu obyvateľov, tak by to bolo až príliš optimistický výpočet.

    To by som išiel otvoriť prevádzku rovno do New Yorku a to napriek 10 násobnému nájmu :-)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    falap Pozri príspevok
    mám otázku či niekto kto prevádzkuje predajne v rôznych mestách má odsledované pomer tržieb k počtu obyvateľov,turistov a podobne.

    Príklad:

    1. mesto A má 80 000 obyvateľov, 150 000 turistov ročne a tržby Y.
    2. mesto B má 450 000 obyvateľov, 800 000 turistov ročne a tržby n krát Y.

    Väčšie mesto má 5x toľko obyvateľov, 5x turistov a približne rovnakú životnú úroveň. Koľko násobne vyššie tržby má väčšie mesto? 2 násobné, 3 násobné?
    Podľa mňa to tak nefunguje automaticky. Veľa záleží aj na lokalite v tom väčšom meste. Určite by si mal x-krát väčšie tržby niekde v centre mesta na pešej zóna (a ktomu adekvátne vysoké nájomné) ako na okrajových častiach toho istého mesta.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    smith Pozri príspevok
    Podľa mňa to tak nefunguje automaticky. Veľa záleží aj na lokalite v tom väčšom meste. Určite by si mal x-krát väčšie tržby niekde v centre mesta na pešej zóna (a ktomu adekvátne vysoké nájomné) ako na okrajových častiach toho istého mesta.
    Súhlasím a dodám ešte - u konkurencie dostupnosť, lokalita, doplnkové služby, parkovisko konkurencie...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    no toto som nepotreboval počuť. Porovnávam povedzme dve rovnako dobre postavené ulice a miesta s rovnakými možnosťami parkovania, atď. v dvoch rôzne veľkých mestách.
    To že to nebude lineárne mi je jasné od začiatku.

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Ja mám odpozorované aj to že - iný kraj iný mrav.

    A oni majú pravdu v tom, že väčšie mesto väčšia konkurencia.
    Aj keď táto momentálne nieje žiadna, vo veľ.meste sa vie rýchelšie zobudiť.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    díky za rady, ale písal som, že všetky podmienky vrátane konkurencie sú pre zjednodušený model rovnaké. Zaujímali ma skúsenosti niekoho, kto prevádzkuje viacero predajní v rôznych mestách, prípadne štátoch.

    stevanka je offline (nepripojený) stevanka

    stevanka
    Prepáč,ale ty si asi ešte neokúsil tzv.chlebík maloživnostníka v praxi....To zaleží aj na tom,v čom chceš podnikať,aký budeš mať sortiment,či sa budeš v niečom odlišovať od konkurencie,ktorá je už pár rokov zabehnutá,atd.Či budeš niečo len dalej s rabatom predávať,alebo budeš niečo vyrábať,a tým pádom budeš mať aj vačší zisk,ale aj vačšiu zodpovednosť za výrobky,atd...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    stevanka, vďaka za postreh, ale my už prevádzkujeme predajňu a všetko to o čom píšeš viem veľmi dobre. Zaujímajú ma skúsenosti niekoho, kto prevádzkuje sieť predajní a najlepšie aj v zahraničí. Zaujíma ma porovnania tržieb rôznych prevádzok v rámci jednej siete v rôznych mestách a podobne. Mňa nezaujímajú marže ani zisk ani know how, ale iba násobky tržieb v rôznych mestách a podobne. Chcem si urobiť obrázok o tom, aké násobky tržieb má rovnaká predajňa v Berlíne a v Krakove napríklad. Povedzme 5x vyššia frekvencia ľudí na ulici a 3x také tržby voči malému mestu a podobne.
    Rabaty, marže, porovnanie výroby a predaja atď. ma naozaj nezaujímajú. Aspoň teda nie v tejto téme a v tejto súvislosti.

    Tržby podľa počtu obyvateľov a turistov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.