Zavrieť

Porady

Renovácia dverí fóliou

Máte niekto renovované dvere potiahnuté plastovou fóliou, napr. www-welle-cz?
Zaujímalo by ma ako vyzerajú také dvere po 2-3 rokoch používania.
Usporiadat
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Také dvere sme mali a aj pri malých deťoch vyzerali aj po niekoľkých rokoch stále ako vtedy, keď sme ich vylepšili fóliou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mame ich zrenovovane 2,5 roka a su stale ako nove
pokial ich vyslovene neposkriabete nabytkom alebo niecim ostrym, co porusi foliu, su umyvatelne, pekne, ladia s nabytkom :O)
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My sme pred casom tiez uvazovali o takomto vylepseni dveri, ale nakoniec sme sa rozhodli dat si u stolara vyrobit nove dvere drevene. Boli asi o 10 % lecnejsie ako by boli tie renovovane.
1 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Len tak pre zaujimavost: kolko stoji renovacia dvier, napr. klasickej 80-ky?

Tiez uvazujeme, ze v dohladnej dobe by sme vymenili alebo dali zrenovovat vsetky dvere...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

luigi72 Pozri príspevok
Len tak pre zaujimavost: kolko stoji renovacia dvier, napr. klasickej 80-ky?

Tiez uvazujeme, ze v dohladnej dobe by sme vymenili alebo dali zrenovovat vsetky dvere...
to zavisi od firmy, sposobu renovacie /ci len hladke dvere, alebo menis aj sklo, ake a kolko list ozdobnych chces/

pre 2,5 rokom to bolo od 2000 Sk do 4500 Sk za dvere /aj s ramom/
0 0
jozef789 jozef789

jozef789 je offline (nepripojený) jozef789

Ďakujem za odpovede.

Cena je veľmi rôzna. Od jednoduchých úplne plných bez dekorácie, 1700 bez kľučiek, až po 5000 za presklené s rôznym tvarom skiel. Ale ja mám v starom dome aj atypické dvojkrídlovky, š 110 cm, v 205 cm, a tam to vraj rátajú ako dvoje dvere, cena za renováciu aj so sklami okolo 7000 , viď príloha.

Ešte sa chcem spýtať, či máte niekto v blízkosti dverí sálavé teplo. Ja mám cca 50 cm od zárubne krbové kachle. Keď sa dvere otvoria, tak to sála kolmo na dvere, vzdialenosť 130 cm. Vydrží to fólia?
IMG_0442.jpg  
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Od nas chceli za dvere 80-tky s presklenim cca 8000 Sk. Drevene dvere nas vysli aj so sklami na 7000. Samozrejme, klucky neboli v cene.
0 0
jozef789 jozef789

jozef789 je offline (nepripojený) jozef789

durisovad Pozri príspevok
Od nas chceli za dvere 80-tky s presklenim cca 8000 Sk. Drevene dvere nas vysli aj so sklami na 7000. Samozrejme, klucky neboli v cene.
Aký materiál? Tvrdé alebo mäkké drevo? Drevotrieska? Laminát?
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

ivka70 Pozri príspevok
to zavisi od firmy, sposobu renovacie /ci len hladke dvere, alebo menis aj sklo, ake a kolko list ozdobnych chces/ pre 2,5 rokom to bolo od 2000 Sk do 4500 Sk za dvere /aj s ramom/
jozef789 Pozri príspevok
Cena je veľmi rôzna. Od jednoduchých úplne plných bez dekorácie, 1700 bez kľučiek, až po 5000 za presklené s rôznym tvarom skiel. ...
durisovad Pozri príspevok
Od nas chceli za dvere 80-tky s presklenim cca 8000 Sk. Drevene dvere nas vysli aj so sklami na 7000. Samozrejme, klucky neboli v cene.
Neviem-neviem, pri tychto cenach sa mi zda, ze sa lepsie oplati kupit nove dvere. Teraz u nas ponukaju 1ks bez kluciek (klucky uz mame kupene ) cca. od 3000 - 4000 Sk (plne alebo presklene, aj rozne typy, tvary presklenia, cim prepracovanejsie, tym drahsie) a ako som pozeral, su tiez dajakou foliou obtiahnute. Mal by som ich hned, nebolo by treba cakat, kym stare dvere zrenovuju.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
jozef789 Pozri príspevok
Aký materiál? Tvrdé alebo mäkké drevo? Drevotrieska? Laminát?
Drevo tvrde, skla tmave nie hladke.
0 0
maaya maaya

maaya je offline (nepripojený) maaya

tak za 7000 boli skoro ako zadarmo
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, ale bolo to v roku 1999. Neviem aka je dnes relacia drevo-plast, ale vtedy boli vyhodnejsie dvere drevene. V tej dobe sme davali robit aj zimnu zahradu, na plastove profily bol rozpocet 250.000, na drevene 100.000. Plast je mozno menej narocny na udrzbu, ale my mame radsej drevo.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

luigi72 Pozri príspevok
Neviem-neviem, pri tychto cenach sa mi zda, ze sa lepsie oplati kupit nove dvere. Teraz u nas ponukaju 1ks bez kluciek (klucky uz mame kupene ) cca. od 3000 - 4000 Sk (plne alebo presklene, aj rozne typy, tvary presklenia, cim prepracovanejsie, tym drahsie) a ako som pozeral, su tiez dajakou foliou obtiahnute. Mal by som ich hned, nebolo by treba cakat, kym stare dvere zrenovuju.
Tiež som čumel na tie ceny ako bager na tvrdú hlinu. My sme byt prerábali niekedy pred 5 rokmi a taktiež som rozmýšľal, čo s dverami. Jendoznačne sme rozhodli, že dáme nové. Paradoxne nové drevené zárubne boli drahšie (cca 4000) ako samotné dvere (3500). Presklené by boli vyšli viac, cca 6000, ale v našom prípade to bol zbytočný luxus - nepotrebovali sme presvetliť.
0 0
jozef789 jozef789

jozef789 je offline (nepripojený) jozef789

luigi72 Pozri príspevok
Neviem-neviem, pri tychto cenach sa mi zda, ze sa lepsie oplati kupit nove dvere. Teraz u nas ponukaju 1ks bez kluciek (klucky uz mame kupene ) cca. od 3000 - 4000 Sk (plne alebo presklene, aj rozne typy, tvary presklenia, cim prepracovanejsie, tym drahsie) a ako som pozeral, su tiez dajakou foliou obtiahnute. Mal by som ich hned, nebolo by treba cakat, kym stare dvere zrenovuju.
Problém je v tom, že ja nemôžem zabehnúť do Baumaxu (alebo do Poľska a kúpiť "papierové" dvere za 1990), pretože mám neštandardné rozmery zárubní.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jozef789 Pozri príspevok
Problém je v tom, že ja nemôžem zabehnúť do Baumaxu (alebo do Poľska a kúpiť "papierové" dvere za 1990), pretože mám neštandardné rozmery zárubní.
Aké sú to neštandardné rozmery zárubní? Boli tie zárubne vyrobené neštandardne na objednávku? Alebo sú to staré zárubne spred 50 rokov? Lebo minimálne 40 rokov sa používajú štandardné šírky zárubní (napr. 70, 80, 90,... cm) a do nich idú štandardné dvere. Si si istý, že je rozmer zárubní neštandardný? Výška sa dá ľahko upraviť.
0 0
jozef789 jozef789

jozef789 je offline (nepripojený) jozef789

Celkom dobre si to tipol. Dom má 70 rokov. A mám tam napríklad dvere vysoké 212 cm, ale iné zase len 185 cm.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jozef789 Pozri príspevok
Celkom dobre si to tipol. Dom má 70 rokov. A mám tam napríklad dvere vysoké 212 cm, ale iné zase len 185 cm.
Tak to je skutočne neštandardné, tie 212 cm....

Tie 185 cm by sa dali na takú výšku urezať.
Naposledy upravil Chobot : 11.09.08 at 14:56
0 0
zztop zztop

zztop je offline (nepripojený) zztop

Ja sa tiez priklanam k nazoru, ze radsej nove. Pytala som sa orientacne na cenu firmy, ktora nam robila eurookna a jedny dvere so zarubnami, zo smrekoveho dvera, s nejakym jednoduchym presklenim alebo bez stoja 9.000 az 9.500. Podla uvedenych cien za renovaciu si dam radsej nove.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

prosím Vás, máte alebo ste mali na renováciu starých dverí foliou zodpovedných dodávateľov? Ja som sa rozdohla dať si renovovať dvere aj zárubne, lebo som sa bála že keď kúpim nové dvere tak nesadnú do zárubne / stalo sa to susedke v rovnakom byte/, pritom rozmery dveré sú bežné. aj sa mi páčili tie zárubne obtiahnuté nejakou plastovou foliou. Firma prišla dvere odmerať, termín nazhotovenie zákazky mi vraj dajú aý po zaplatení zálohy, Zálohu som uhradila, stanovili prvý termín, neprišli, mali pracovné úrazy zamestnanci, po čase mi stanovili ďalší termín, neprišli / v lete boli búrka a cez okno im niečo padlona stroj, ďaľsí termín neprišli / ten som mala stanovený písomne, tie predtým tekef./. Posledný termín bol síse stanovený telefonicky konateľkou spoločnost, tak, že som si ešte mohla vybrať aký deň chcem. Samozrejme ten prvý možný, V piatok pred pondelkovým termínom som overova či ozaj prídu / lebo som si brala dva dni dovolenky, tak mala trvať zákazka. V pondelok ráno okolo 8 neprišli, keď som sa konečne dovola do kancelárie , bol tamtechnik ktorý chodí robiť zámery a organizuje výrobu vôbec nevedel, že mali prísť nám zákazku. No skoro ma šľak trafil, Písomne som odstúpila podľa od zmluvy a žiadala okamžití vrátenie zálohy /15 000,- /, Telefonicky mi stanovili termíny, samozrejme nevrátili, cca po dvoch mesiacoch sa ohlásili,že zálohu použili na nákup materiálu / neuvádzajú že na moju zákazku/. Ako mám ďaloej postupovať? Dať návrh na súdne konanie? Obráti sa na obchodnú inšpekciu. Prosím poradte,
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

posúvam, prosím poradte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať