Zavrieť

Porady

za vybavenie živnosti 2x500 sk kolok???

Zdravím, známy si ide vybaviť živosť a po novom sa má platiť 100 sk+ 100sk za každú voľnú živnosť a myslím 500 sk za remeselnú.
Ale na živnostenskom po ňom pani pýtala 2x500 sk kolok, iba za vybavenie + prachy za živnosť, tak ako to je?
Je to niekde v zákone napísané, koľko sa platí? či sa niečo zmenilo, alebo je daná pani pozadu?
dík za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    tam je to čo som písal, ale nedostal som odpoveď, prečo tam chce 2x500 sk a nie iba 500 sk za vybavenie remeselnej živnosti?
    za čo chce tých druhých 500 sk

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Composite Pozri príspevok
    tam je to čo som písal, ale nedostal som odpoveď, prečo tam chce 2x500 sk a nie iba 500 sk za vybavenie remeselnej živnosti?
    za čo chce tých druhých 500 sk
    napíš zoznam predmetov, na ktoré žiadaš vydanie ŽL, potom sa budeme vedieť vyjadriť viac......

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Composite Pozri príspevok
    tam je to čo som písal, ale nedostal som odpoveď, prečo tam chce 2x500 sk a nie iba 500 sk za vybavenie remeselnej živnosti?
    za čo chce tých druhých 500 sk
    Momentálne sú poplatky také, ako vidíš na stránke v horeuvedenom linku. Za každú jednu živnosť je poplatok. Záleží však, či ide o voľnú (100skk), remeselnú (500skk) alebo koncesovanú živnosť (1000skk).

    Keďže ty udávaš poplatok 2x500SKK - predpokladám, že chceš dve remeselné živnosti.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    písal som, že iba za vybavenie.
    Ide iba o jednu živnosť a to remeselnú čo je 500 sk, ale o tom sa s ňou nebavil

    To je mi jasné, že remeselná 500, koncesionárska 1000 a volná 100, ale on jej nepovedal, že čo chce, že chce iba tlačivá.
    A ona hneď 2x 500sk kolky

    takže proste mu poviem, nech si napíše aké živnosti chce a nech jej donesie iba toľko kolkov na kolko to podľa vyššie uvedených cien vychádza a hotovo

    dík, všetci vychádzate z toho čo ja

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Composite Pozri príspevok
    písal som, že iba za vybavenie.
    Ide iba o jednu živnosť a to remeselnú čo je 500 sk, ale o tom sa s ňou nebavil

    To je mi jasné, že remeselná 500, koncesionárska 1000 a volná 100, ale on jej nepovedal, že čo chce, že chce iba tlačivá.
    A ona hneď 2x 500sk kolky

    takže proste mu poviem, nech si napíše aké živnosti chce a nech jej donesie iba toľko kolkov na kolko to podľa vyššie uvedených cien vychádza a hotovo

    dík, všetci vychádzate z toho čo ja
    Sorry, ale mám pocit, že niekedy píšeš takým štýlom, že sa ti nedá rozumieť, o čo vlastne ide.....

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Composite Pozri príspevok
    písal som, že iba za vybavenie.
    Ide iba o jednu živnosť a to remeselnú čo je 500 sk, ale o tom sa s ňou nebavil

    To je mi jasné, že remeselná 500, koncesionárska 1000 a volná 100, ale on jej nepovedal, že čo chce, že chce iba tlačivá.
    A ona hneď 2x 500sk kolky

    takže proste mu poviem, nech si napíše aké živnosti chce a nech jej donesie iba toľko kolkov na kolko to podľa vyššie uvedených cien vychádza a hotovo

    dík, všetci vychádzate z toho čo ja
    A bol si na živnostenskom?
    Sem-tam býva hneď vedľa i katastránly úrad..tak tam nie...
    Naozaj som nepochopil, čo vlastne potrebuješ alebo chceš.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    bol na živnostenskom, ved si pýtal tlačivá na založenie živnosti.
    Kataster máme inde.

    Chcel som vedieť prečo si pýta 2x500 sk kolky, ked remeselná stojí iba 500 sk a volná 100 sk, ale on sa s ňou o tom nebavil.

    Viem, že po starom sa platilo 1000 sk, pani je asi po zadu, lebo neviem.

    Proste mu poviem, nech donesie iba toľko kolkov kolko mu to výjde podľa typu živností.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Composite Pozri príspevok
    bol na živnostenskom, ved si pýtal tlačivá na založenie živnosti.
    Kataster máme inde.

    Chcel som vedieť prečo si pýta 2x500 sk kolky, ked remeselná stojí iba 500 sk a volná 100 sk, ale on sa s ňou o tom nebavil.

    Viem, že po starom sa platilo 1000 sk, pani je asi po zadu, lebo neviem.

    Proste mu poviem, nech donesie iba toľko kolkov kolko mu to výjde podľa typu živností.
    Myslím, že tu zbytočne riešime niečo, čo ani presne nevieme. Informácie sú podávané z druhej ruky, navyše ten tvoj známy to mohol úplne zle pochopiť alebo to domotať už pri tlmočení tebe a ty si to tiež mohol inak pochopiť, než to jemu povedali. Nechápem, prečo sa neopýtal priamo na mieste (keď mu povedali 2x500 SK), že prečo platí 2x500 SKK.

    Nech sa spýta na mieste. Neverím, že tá pani na živnostenskom je "pozadu", skôr ona bude mať aktuálne informácie. Len ten tvoj známy je asi ťažko chápavý alebo veľmi nesmelý, keď sa bojí opýtať niečo priamo.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    čo si pomyslíš, ked si prídeš pre tlačivo a povie ti dosneste ešte 2x500 sk, ? Nepadli žiadne iné otázky, len "prosím si tlačivo ..." nič viac nič menej a dovi. (pýtal, som sa či sa s ňou o niečom ešte bavil, že nie).

    Druhá je vec, prečo sa na to neopýtal. (neviem)

    Preto sa pýtam, prečo niečo také zadrela, ked chcel iba tlačivo.
    To je všetko, čo by som na tom nepochopil?

    To je ako keby si šiel zakladať sro a pýtaš si iba tlačivá a ona ti hned povie doneste 300 tis (povie to zle a ešte si nič ani nepodal )

    Ok uzavriem to, proste donesie iba toľko koľko bude stáť dané živnosti.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Remeselná činnosť - jeden predmet 500 Sk
    A nevybavuje resp. nepotrebuje aj :"Vydanie rozhodnutia o uznaní odbornej praxe500 Sk"
    Toto rozhodnutie by potreboval :


    Osobitné podmienky pre osoby z Európskej únie, štátu dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie (účinnosť od 1. októbra 2007):
    Na osobu členského štátu EÚ, štátu dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie sa vzťahujú odchýlky od pravidiel upravených živnostenským zákonom:
    1. bezúhonnosť preukazuje výpisom z registra trestov vydaným v domovskom členskom štáte alebo v členskom štáte pôvodu fyzickej osoby, alebo rovnocennou listinou, alebo čestným vyhlásením; doklady nesmú byť staršie ako 3 mesiace s priloženým prekladom do slovenčiny,
    2. odbornú spôsobilosť môže preukázať aj rozhodnutím o uznaní odbornej praxe (týka sa aj tuzemských osôb) alebo rozhodnutím o uznaní odbornej kvalifikácie,
    3. splnenie podmienky finančnej spoľahlivosti môže preukázať aj rovnocennými dokladmi vydanými bankami v členskom štáte,
    4. splnenie podmienky zákonného poistenia proti rizikám vyplývajúcim z prevádzkovanie živnosti môže preukázať aj rovnocennými dokladmi vydanými poisťovňami iného členského štátu.


    http://www.szk.sk/rozdelenie-zivnosti/spravne-poplatky/

    Vtedy by som videla zmysel priniesť 2x 500 Sk kolok .
    Naposledy upravil Zita5 : 09.09.08 at 11:40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.