Zavrieť

Porady

prihlasit aj prevadzku ked robim sam?

Ahoj,
chcem si zalozit zivnost, mam celu dielnu na kovoobrabanie ako moj osobny majetok a chcem ist teraz ako zivnostnik. Zatial som robil len tak ako hobby pre seba.

Musim si tuto prevadzku prihlasit ked budem pracovat sam?

Pride mi nejaka kontrola? hygiena? bezpecnost? protipoziarna?

Co vsetko musim v dielni mat?

Poradite mi prosim skusenejsi zivnostnici?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    razor Pozri príspevok
    Ahoj,
    chcem si zalozit zivnost, mam celu dielnu na kovoobrabanie ako moj osobny majetok a chcem ist teraz ako zivnostnik. Zatial som robil len tak ako hobby pre seba.

    Musim si tuto prevadzku prihlasit ked budem pracovat sam?

    Pride mi nejaka kontrola? hygiena? bezpecnost? protipoziarna?

    Co vsetko musim v dielni mat?

    Poradite mi prosim skusenejsi zivnostnici?dakujem
    Čo sa týka hygieny, poradia na príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva, rozhodne si tam však musíte podať žiadosť o vydanie posudku k prevádzke dielne na obrábanie kovov.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zmení sa aj výška dane z nehnuteľnosti za priestor vedený ako prevádzka

    razor je offline (nepripojený) razor

    zacinajuci zivnostnik, plny elanu sa pustit do niecoho co ho bavi od utleho detstva ...viac razor
    dakujem ale nema niekto konkretne skusenosti s kovoobrabacou zivnostou?

    Pride mi tam kontrola, ked to mam sam ako zivnostnik? Co pridu kontrolovat, ? ci mam na hlave capicu s logom ?

    Ake problemy resp. vydavky mozem ocakavat ja, ktory nema sajn na zaciatok co to obnasa, prosim o radu. Dakujem vopred.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Ake problemy resp. vydavky mozem ocakavat ja, ktory nema sajn na zaciatok co to obnasa, prosim o radu. Dakujem vopred
    všetky, ktoré vyplývajú zo zákona - neznalosť neospravedlňuje

    razor je offline (nepripojený) razor

    zacinajuci zivnostnik, plny elanu sa pustit do niecoho co ho bavi od utleho detstva ...viac razor
    dakujem

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    hanelie Pozri príspevok
    zmení sa aj výška dane z nehnuteľnosti za priestor vedený ako prevádzka
    Ta to by ma zaujimalo, kto bude niečo take riesit, ak bude živnostnik v garaži napr. montovat počítače, ale sídlo bude mat nahlasene na adresu trvaleho bydliska.

    miso500 je offline (nepripojený) miso500

    miso500
    je to spojene z urcitimi problemami.Ak chces prevadzku otvarat,musis najprv mat priestor,a to nemoze byt sukromni priestor.Preto ho musis vyjmut zo sukromneho uzivania a vyhradit ho na podnikatelski zamer.To sa robi asi na katastri isto neviem.Robi sa to k voli odpoctu elektrini,energie na vykurovanie a.t.d proste naklady.ale ak nechces nemusis,akurat fakturujes material a vyrobu.Vpodstate kupim,vyrobim,predam,.

    jakut je offline (nepripojený) jakut

    jakut
    Ahoj
    mozno trocha neskoro, ale mozu to riesit skoro vsetci.
    V prvom rade ked ti pridu na kontrolu zivnostnici budu pytat rozhodnutie o uvedeni periestorov do prevadzky od hygieny.
    V druhom rade asi spravu od poziarnikov. A povolenie od prislusneho mestskeho uradu - obec. uradu.
    Ci aj spravu od zivotneho prostredia neviem, ale asi ano. Ak vyprodukujes viac ako 100 kg. nebezpecneho odpadu rocne, tak aj povolenie na nakladanie s tykymto druhom odpadu, presne podla katalogovych cisel.
    Hygiena bude ziadat ak je ten priestor klasifikovany ako obyvatelny - rodinny dom, byt, garaz a je to v chranenej bytovej zastavbe - v dedine- zmenu uzivania stavby, priestoru - vydava prislusny stavebny urad - a k tomu sa vyjadruje opat vsetky dotknute organy. V druhom rade budu ziadat prislusne prevadzkove poriadky a posudky rizika, pre jednotlive rizikove faktory vyskitujuce sa na pracovisku - napr. hluk, chemicke latky, vibracie atd. Na zaklade toho vsetkeho vydaju rozhodnutie o uvedeni do prevadzky. Ak je na prevadzke evidentna potreba objektivizacia - meranie rizikovych faktorov . ako napr. meranie hluku, alebo prachu zo zvarania, ci chemickych latok, vydaju rozhodnutie na uvedenie priestorov do skusobnej prevadzky zvycajne na rok a za tu dobu je potrebne si tieto veci zabezpečit. Najednoduchsie je sa vopred informovat na jed. uradoch co vsetko budu chciet, vyhnes sa tak pripadnym buducim problemom. Ide o to ze co vyzaduju na jednom konci republiky nemusie chciet na druhom.
    Bezpecaci budu ziadat taktiez zhodnotenie rizika, ale podla ich legislativy a este asi kopec inych veci. Neviem aka velka prevadzka sa musi hlasit na inspektoriate prace. Mozno prave tvoj typ nie.

    prihlasit aj prevadzku ked robim sam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.