Zavrieť

Porady

Pohoda a dotácia z úradu práce

Ahojte poraďáci,
prosím o radu. Som SZČO a účtujem v JÚ.
V jan.08 som dostala dotáciu z úr. práce 70 tis.na bank. účet. Zaúčtovala som banka príjem peň.prost. a PNZD - dotácie. Vo febr. 08 som použila tieto prostriedky z úr. práce na nákup PC a SW v sume 29 tis., tak ako som to mala uvedené v podnik. pláne. Zaúčtovala som : Faktúra prijatá, teda záväzok a VOZD 29 tis.
Podľa postupov účt. od 1.1.08 však musím zaúčtovať aj záväzok 70 tis. a potom zníženie záväzku 29 tis. Ako to mám zaúčtovať v programe Pohoda?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    alenka57 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    prosím o radu. Som SZČO a účtujem v JÚ.
    V jan.08 som dostala dotáciu z úr. práce 70 tis.na bank. účet. Zaúčtovala som banka príjem peň.prost. a PNZD - dotácie. Vo febr. 08 som použila tieto prostriedky z úr. práce na nákup PC a SW v sume 29 tis., tak ako som to mala uvedené v podnik. pláne. Zaúčtovala som : Faktúra prijatá, teda záväzok a VOZD 29 tis.
    Podľa postupov účt. od 1.1.08 však musím zaúčtovať aj záväzok 70 tis. a potom zníženie záväzku 29 tis. Ako to mám zaúčtovať v programe Pohoda?
    Ďakujem.
    ja som toto účtovala v r.2005 takto: príjem na účet cez bankový výpis do PNZD, nákupy do VNZD a v uzávierkových operáciách som preúčtovala do VOZD versus POZV do výšky čerpania dotácie /výdavky/. takto je to pri reálnych výdavkoch, ale pri paušálnych výdavkoch treba dotáciu preúčtovať do POZD a vstupuje do základu dane.

    Pohoda a dotácia z úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.